Rada s výběrem pasty a vosku pro leštění

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Smadak82
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 05 úno 2020, 08:17

Lak je v pohode seda steel. Mirne skrabanecky ale ne z mycky spíše z provozu a od dodani. Ano lesticku mam jakou píšeš. Rozumím jak to mam udělat a na podzim staci jen dekontaminace + vosk nebo zase lestit? Vychazim z toho ze budu ošetřeny lak udržovat bezkotaknim mytim atd :D
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Achjo, to je otazka jak "Mam jit na podzim k doktorovi?" :D Kdyz ti bude blbe, tak jo :D

Ted vazne: Pokud budes pred voskem dekontaminovat nejen chemicky, ale i clayem, tak nejjemnejsi pastou 3500 to s tou orbitalni lestickou klidne vezmi. Uber je minimalni a alespon si natrenujes techniku ;)
Smadak82
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 05 úno 2020, 08:17

Ok diky za trpělivost 8-)
martina4
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 09 črc 2018, 01:12

Ahoj, potrebuji pomoct s výběrem nove lestenky a vosku. Prechazim ze synteticky na prirodni. 1.Bilt Hamber double speed wax. Bilt Hamber cleanser polish.
2.Dodo Juice hard candy nebo Dodo Juice velvet wax. Dodo Juice lime prime.
3.Autoglym super polish. A vosk tam jeste nevim ktery?
Auto 4 roky najezd 25 tis. Lak ma slusny lesk jen na trech mistech vlasecnicove skrabance. Kterou variantu byste mi doporucili? Diky Martin
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 03 dub 2015, 00:11
Bydliště: Hněvotín(Olomouc)
Obdržená poděkování: 3 poděkování

Bilt hamber zarucene nejdelsi vydrz, (mam aktualne od zari porad na aute, kde jsem dal dve vrstvy) ale ten doble speed se trosku hure buffuje oproti jinym voskum. Je dulezity to neprehnat s vrstvou.

Dodo zarucene nejjednodussi aplikace a nejvyssi lesk. Vydrz ale max 3-5 mesicu(hodne optimisticky)
Uživatelský avatar
3dclub
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 80
Registrován: 28 led 2019, 19:59
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Ahoj, tak double speed wax je hybridní vosk, není to čistá karnauba :) Sice se hůře rozlešťujě, ale jinak je pardání, hlavně co se výdrže týče a cena je taky paráda. Používám ho společne s Lime Prime Plus :)

Voskem od Doda taky určitě nic nezkazíš, ale výdrž bude o dost slabší oproti DSW.
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

jestli je auto totální leštěnka a vytáhneš ho jen na víkendy za hezkého počasí, pak bych osobně bral var. 2
pokud je to opečovávané auto na denní / běžné ježdění, pak bych volil var. 1
martina4
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 09 črc 2018, 01:12

Je to opečovavane auto které jezdí málo ale za kazdeho počasí a stojí venku. Roční nájezd 6000 km. Do teď jsem používal Soft99 Fusso. Chtěl bych právě zkusit přírodní. Voskují 2 x ročně. Chci z laku vytáhnout co největší lesk. Ještě mě u fussa štve, že nechává na hranách takovou bílou stopu.
Odpovědět