Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Ahoj,
potřeboval bych pomoct a poradit s nákupem za účelem udržování laku po detalingu.
Nechal jsem si profesionálně provést korekci laku - mytí, dekontaminace, strojní leštění a voskování "ročním" Soft99 Fusem. Rozhodl jsem se, že dál bych se o to cca. rok, do dalšího "profi" zásahu staral sám.

Co doma mám:
- Karcher K7
- napěňovač MJJC
- car & bike šampón Karcher
- Auto Finesse Avalanche Snow Foam
- Auto Finesse Lather pH Neutral Car Shampoo
- Bilt Hamber Korrosol odstraňovač polétavé rzi

Co hodlám dokoupit:
- ručník
- ručník
- utěrka
- oživovač
- nějaký ruční aplikátor tak akorát do ruky

Co bych měl dokoupit?
Tak jsem to nakonec ještě trochu upravil a snad to na údržbu bude stačit
Nejsavější sušící ručník Work Stuff Monster Drying Towel (90 x 73 cm)
5 kusů mikrovláknových utěrek Work Stuff Gentleman Basic Purple (40 x 40 cm)
5 kusů jemných mikrovláknových utěrek ValetPRO Advanced Microfibe Cloth (40 x 40 cm)
Rychlý vosk SOFT99 Fusso Coat Speed & Barrier (500 ml)
Zapošitá utěrka na okna REVIVE Glass Cloth (40 x 40 cm)
Přípravek pro praní mikrovláknových utěrek Gyeon Q2M Towel Wash (500 ml)
Sušící ručník Gyeon Q2M Silk Dryer (90 x 70 cm)
Detailer s keramikou Angelwax Enigma QED (500 ml)
Nejšetrnější mycí rukavice Auto Finesse Ultra Soft Wool Wash Mitt
Pěnový aplikátor Auto Finesse Tyre & Trim
Krémové ošetření pneumatik Auto Finesse Satin Tyre Dressing (250 ml)
Čistič oken Auto Finesse Crystal (500 ml)
Odstraňovač hmyzu a špíny Auto Finesse Citrus Power (1000 ml)
Velký mycí set detailingových kbelíků Work Stuff
Ahoj,

1) Doporučená inspirace zde: https://www.detailingblog.cz/udrzbove-m ... neho-auta/

2) Nevidím ve tvém seznamu věci na interiér, věci na kola atp.

3) Asi by šlo vybrat podobně fungující věci za trochu menší peníze, možná by se do stejného rozpočtu při nějaké optimalizaci vešly navíc i zmíněné výše.

=> Pokud budeš dávat cca jednou za rok na větší péči a ošetření Fussem, pak možná občas přikrmit tím SOFT99 rychlovoskem nemusí být špatné, ale Angelwax Enigma QED je asi hodně nad rámec toho, co potřebuješ (jinak vynikající produkt IMO). Na co tohle chceš? Nestačil by obyč detailer? Obdobně rukavice stačí nějaká slušná mikrovláknová, pro začátek jednodušší údržba. Navíc ten set kbelíků už další rukavici a ručník obsahuje - to je schválně?

4) Naprosto chápu tendence brát vše z jednoho e-shopu při jedné objednávce (jestli se nepletu), ale chtěl bych od toho odradit. Zcela upřímně si tím dost limituješ výběr a spíš skončíš se spoustou drahých specializovaných "blbůstek" a ve svých detailingových začátcích je vlastně spíš jen vyplácáš.
Díky za konstruktivní připomínky
Interiér mám už docela vychytaný., takže nic nedokupuji.
Na kola mám pěnu, šampón, odstraňovač polétavé rzi a dokupuji impregnaci. Na kola chci použít tu rukavici od kyblíků. Chci si to vyzkoušet na zimní sadě - pořádně umýt a zavoskovat. Buď Fussem a nebo tim Angelwaxem.
QED + odstraňovač hmyzu + destilka v rozprašovači + dvě utěrky chci dát do "tašky" do kufru na rychlé odstraňování ptačinců, mušek atd....

Je to nakupované především na průběžnou údržbu, ale rád bych dal "dokupy" ještě druhé starší auto.

Ale je možné že jsem to překombinoval, pojal vše špatně a na půlku věcí zapomněl.
Ok, rozumím. Vypadá to, že už to máš docela rozumně vymyšlené, tak proč ne. Raketová věda to není :D
Stejně je to vždycky individuální, jak kdo co má za podmínky a co mu vyhovuje, to si stejně nejlépe najdeš sám. Drobné poznámky:

- Korrosol není úplně čistič kol, jen odstraňovač polétavé rzi (které je z brzd vždy hodně, takže to krásně zfialoví :D ), např. třeba Auto-wheel taky od BH je kombinace obojího => zkus vzít třeba ten, až Korrosol doděláš.
- Vnitřky kol málokdy jdou pohodlně rukavicí. Pokud se tam nedostaneš, je fajn nějaký měkký kartáč na kola, např. E.Z. Speed Master nebo Wheel Woolies atp. Na matky a detaily kolem kol a brzd se může hodit velký jemný štětec.
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]