Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
#64776
HonzaD píše:
14 bře 2017, 00:31
Po dekontaminaci urcite oplach. Pokud lesteni znamena rucni aplikaci lestenky pred nanesenim vosku, je oplach naopak nezadouci.
Tak keby islo o strojne lestenie treba lak po dokonceny strojneho lestenia pred nanesenim vosku znovu oplachnut?
#64970
Dobrý den,
rád bych se zeptal na pár věcí.
1. chci říct, že mě omezuje cenový rozpočet, jinak bych asi jako první šel na renovaci laku za 5 tisíc, ale řekněme, že bych na ní klidně i šel, ale nevím jestli se mi to vyplatí a zda-li to chci.
2. Určitě chci s lakem něco udělat. Auto je Fabia 1 2003 a celou dobu garážováno, je na něm pár promáčklin a poškození laku od špatného parkování nebo možná ho někdo na parkovišti odřel, na pár místech nasprejováno.
Má podle mě vlásečnicové až menší škrábance a kruhové na kapotě a kufru z kartáčové myčky kam se jezdilo tak 5x ročně možná více. Jinak auto se leskne pořád i když je trochu zašpiněné :D.
Koukám na zahraniční i české videa. Chtěl bych lak vyčistit, nikdy nebylo umýváno ručně, na střeše jsou vodní spoty, ale když umyju na vapce, tak zůstanou jen obrysy. Po dešti i malém se na autě objeví ihned ty spoty a celkově se na to lepí hned špína což mě vytáčí :D. Umyju ho za 200 na wapce a hned je špinavý..

Co bych měl použít? Měl bych ho první asi ručně pořádně umýt s 2 kýblovou metodou? Nebo by stačila wapka?
Další variantu mám wapka a v garáži použít clay + lubrikant https://www.ahifi.cz/stredne-tvrdy-clay ... r-55g.html a
Prep: https://www.ahifi.cz/gyeon-q2m-prep-500-ml.html
potom https://www.ahifi.cz/stredne-silna-lest ... 250ml.html a nebo hned tvrdý vosk Double Speed-Wax

Nejdřív bych se chtěl zbavit trochu škrábanců a vyčistit ten lak no, po těch letech asi nestačí jen wapka. Co byste mi doporučili? V garáži mám k dispozici aku vapku od greenworks. Je nutný mít Grit guard v kyblíku nebo by stačilo třeba 2x vyměnit vodu? Chápu co dělá ten grit, ale myslím, že by mi stačili obyčejné kyblíky a výměna vody.

Děkuji Vám za rady
Přidám klidně nějaké foto a ještě dodám, že auto jsem zdědil po dědovi a i když není nějak silný(50kw), tak ho mám hodně rád a mám pocit, že si zaslouží ještě péči, protože si ho hodlám nechat jako památku, ale zatím s ním ještě budu jezdit pár let. 8-)
#64972
Zdravím,

vítej na fóru.

Prosim snaz se nezakladat nove tema, kdyz tu vlakno s radami pro novacky je.

Ohledne vhodneho postupu si to precti prosim zde, kam byl prispevek presunut a pak take hlavne zde: https://www.detailingblog.cz/serialy/

Ohledne vyberu produktu si pak zkus precist neco tady: viewtopic.php?f=29&t=2872

Ještě krátký komentář:
Pokud bylo auto pravidelně v kartáčové myčce, tak to rozhodně v tuto chvíli nějaká detailingová mantra typu mřížka v kýblu nespasí :D Výměna vody je samozřejmě lepší, než nic.
Pokud je na autě lehký vodní spot, pak umytí => dekontaminace => abrazivní leštěnka => vosk by rozhodně mělo pomoct, více méně klasický postup pro "kompletní detailing".
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]