Amatérské otázky [zde pište POKUD NEEXISTUJE VHODNĚJŠÍ TÉMA]

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Zamčeno
Mr_Kay
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 17 úno 2017, 23:13

Pokud ti to na ruční myčce dovolí.

Odesláno z mého LG-D855 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
troy
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: 18 bře 2017, 20:47
Bydliště: Chrudim

sem hledal a nic

Jak to máte se zvířátkama a detailingem? Na dvoře u domu lítá švácarskej ovčák a náš francouzskej buldoček takže mám obavy že jakmile začnu něco dělat na autě tak je mám za pr*elí a riziko že něco volížou apod když čtu že jsou šampony s vuni medu,čokolády apod. tak mě vomejou.

Takže je nějaké riziko že jim něco zachutná s auta apod nebo to spíš smrdí a jdou od toho pryč?
s BBS na věčné časy :)
michalmika
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 07 kvě 2015, 23:01

Ahoj,
měl bych dotaz na to, jak odstranit takovou tu molitanovou podložku pod zadní SPZ. Je nalepená fest na karoserii a vůbec si nedovedu představit, jak to dám dolu, bez poškození laku.

Chci ji odstranit kvůli tomu, že bych rád připevnil SPZ bez podznačníku.
juro111
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 33
Registrován: 25 srp 2015, 22:54
Bydliště: Slovensko, Trnava

Ahojte chlapi, mám takú otázočku, neviem kam ju dať, tak to dám sem. Tento týždeň som trochu čistil kožu v aute s DJ Leather cleaner a takou modrou alebo fialovou utierkou od Gyeon (neviem či majú aj iné farby). Potom som utierku pral ručne a celá voda sa totálne zafarbila do fialova. Je možné, že tá farba bola z utierky? Alebo to bola špina, čo som poutieral v aute do utierky? Kožu v aute mám čiernu a nezbadal som na nej, žeby bola nejaká odfarbená ani nič podobné. Príliš špinavá predpokladám tiež nebola, naposledy som ju čistil niekedy minulý rok na jeseň.
Ak to bola farba z utierky, tak tá utierka asi nie je príliš vhodná na interiér, keďže asi ľahko môže zafarbiť všetko vo vnútri.
Alebo som tú utierku mal oprať ešte pred prvým použitím??
Uživatelský avatar
Vlasta73
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 41
Registrován: 29 lis 2016, 21:50
Bydliště: Kousek od Plzně

Ahoj. Zase otravuju. Konečně jsem pořídil hobby orbitku a chci ji vyzkoušet na služebním autě s Meguiars ultimate compound. Stane se něco moc hroznyho, když to jenom umyju a vynecham chemii a clay ? Dík.
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

juro111: už se tu o tom psalo, že gyeon utěrky mají tendenci při prvním praní pustit barvu, takže je vhodné je před prvním použitím přemáchnout ;)

Vlasta73: přinejhorším si na autě vytvoříš trochu marringu :D Aspoň tím clayem to vem. Je to jen pár minut navíc ;)
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
Vlasta73
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 41
Registrován: 29 lis 2016, 21:50
Bydliště: Kousek od Plzně

Tak jo. Udělám jedny dveře s clay a druhý bez, třetí s chemií a čtvrtý komplet. Kapotu už mám hotovou ručně. Aspoň uvidím rozdíl a snad se na tom chudákovi autě něco naucim.
Dík
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Akorat nepocitej, ze neco odlestis, tahle lestenka je podle Megs bezabrazivni, tedy jenom cisti a maskuje. Kdybys chtel delat nejakou korekci, bude to chtit nejakou jinou pastu.

Edit: promin, myslel jsem, ze mluvis o jejich polish jako v prispevkach pred tim
Naposledy upravil(a) HonzaD dne 08 dub 2017, 09:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vlasta73
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 41
Registrován: 29 lis 2016, 21:50
Bydliště: Kousek od Plzně

Něco snad odlestim, píšou na ni super mikro abraziva. Na moje auto mám pripravenej polish, tam mi staci aby se to pořádně lesklo pod voskem.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

michalmika píše:Ahoj,
měl bych dotaz na to, jak odstranit takovou tu molitanovou podložku pod zadní SPZ. Je nalepená fest na karoserii a vůbec si nedovedu představit, jak to dám dolu, bez poškození laku.

Chci ji odstranit kvůli tomu, že bych rád připevnil SPZ bez podznačníku.
Vem si plastovou skrabku a pust se do toho. Zbytek lepidel pak dojet tar removerem nebo nastavcem na gumu a na zaver rozlestit. :)
Zamčeno