nováček prosí o radu

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Odpovědět
Yethy
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 07 zář 2015, 12:21

Ahoj, mám prosbu, nemáte někdo v okolí Ostravy kotouč který už je použitelný leda tak na vyhození? Potřeboval bych jej jen na jeden malý test.
Leštil jsem své Volvo V70 - umytí šamponem, odstranění teru a organických nečistot,clay (modrý "3M" z číny), pak se leštilo Shine mate + Menzerna 400, poté LP a Finishkare 1000p. Kotouče jsem měl taky z číny a zkoušel postupně všechny tvrdosti, avšak nikdy nebyl výsledek tak jak bych si představoval. Vždy zůstávaly škrábance. Jedno místo jsem přebrušoval smirkem 2000 pod vodou a měl jsem celkem problém to pak tou Menzernou rozleštit. Podezřívám ty čínské kotouče (ani se nezahřály během leštění), proto bych chtěl vyzkoušet nějaký značkový kotouč na jednom malém místě a výsledek porovnat.
Pokud někdo v okolí bude kotouč vyhazovat, dejte vědět, přijedu si :-)
Dík
Napster
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 371
Registrován: 21 zář 2011, 18:03
Bydliště: Mladá Boleslav

Na ostraneni stop po brouseni je shinemate slaba navic s kotoucem z ciny. Ja je nakoupil taky. Pouzivam je na lesteni kamionu a aut lakovanych 2K barvou. Pokid by si to vzal po brouseni jeste trizactem 3000-6000,tak by to alo lepe. Ja po brouseni pouzivam rotacni lesticku. A potom na finish excentrickou.
Yethy
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 07 zář 2015, 12:21

Rotačku bohužel nemám. Zkoušel jsem to opatrně flexou (má regulaci otáček) ale při nízkých otáčkách (1000-2000) nemá výkon a zastavuje se. Přeleštil jsem to znova a několikrát, zatím to vypadá dobře. Ale stejně bych rád porovnal značkový kotouč vs čínu. Pokud to bude rozdíl, koupím značkový. Mám ještě další 2 auta na leštění a rád bych lepší výsledky. Jaký kotouč by byl nejlepší k té Menzerně 400? Na finiš použiju měkký kotouč a LP.
Nosa
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 27 črc 2017, 12:48

Ahoj vespolek. Jsem tu a ve světe autodetailingu nový a ačkoli už toho mám miliardu načteno zde na fóru, blogu, tak mám hlavu pořád nafouknutou jako balón :D

Nevím kam s tím jinam, ale můj zásadní dotaz zní takto: co si místní detaileři myslí o tomto nástroji na zahradní hadici? https://www.nejlepsi-darecky.cz/tlakovy ... ucha-vapka, nevím co od toho čekat. Rozpočet na vysokotlaké čističe typu karcher opravdu teď nemám a rád bych auto umýval i u sebe doma, jednak kvůli voskování a druhak kvůli interiéru, protože tam na to budu mít klid než abych se s tím patlal někde na veřejné wapce. Klidně nějaký základ udělám na veřejných, tzn. pěnu a mytí rukavicí a potom od dekontaminace po konečné mytí bych mohl udělat touhle rádoby hračkou u sebe před barákem, ale předpokládám, že cestou z wapky na to základně umyté auto nějaký ten bordel znovu nachytám, co si o tom myslíte?
Napster
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 371
Registrován: 21 zář 2011, 18:03
Bydliště: Mladá Boleslav

Nez tohle za 400kc,to radsi nejakou nejobycejnejsi wapku z lidlu za 1300-1600kc. Je to jen kohout a trubice 15mm a na konci nastavec. Tlak tim nijak extra nezvysi. Je to stejny,jako kdyz zacpec hadici prstem.
Nosa
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 27 črc 2017, 12:48

No jasně, myslel jsem si to. Ono to je těžký. Na shopu DS mám v košíku hodně velký základ za 10tis - je pravda, že když už, tak beru chemii na všechno. Zatím sám nemám čím wapkovat, čím leštit, strojně vysoušet - když to pak sečtu, jsem pomalu na 25tis. abych si to všechno mohl dělat u sebe. Zatím holt chemie a základní příslušenství a pomalu se bude šetřit na další věci :). Díky.

PS: klidně sem ten košík hodím a třeba mě za to někdo sjede, že to je moc :D anebo dá i radu :)
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Hoď jsem printscreen toho tvého košíku.
Nosa
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 27 črc 2017, 12:48

Mimo DS budu pořizovat mamuta, láhve s rozprašovačem, samozřejmě kupu mikrovláken a co mě ještě napadne.
Přílohy
DS_nakup1.JPG
DS_nakup2.JPG
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Ty jo, pekny :D
Pokud ovsem uplne zacinas, tak za me:

1) vyhod carpet cleaner, minimalne ten uz rozredeny ve spreji
2) vezmi jiny cistic oken, treba Dodo
3) pena do zacatku taky staci jedna, lepe ta neutral - nezapomen si na ni koupit zpenovac.
4) malo stetcu, zahodil bych maskovaci pasku pro to mit dalsi stetec
5) cim budes umyvat kola?
6) pred voskovanim, nebudes chtit lestenku? Rucne je to makacka, ale na vzhledu to prida

A teden tip navic 7) nesetri na kvalite ani poctu mikrovlaken.

Treba me nekdo doplni :smile:

Edit: ad zahradni hadice, postup lze v pohode.volit tak, ze wapka neni nutna, tekouci voda staci dobre.

Edit 2: ad tvuj nakup, zainvestuj cas a i penize do nekoho, kdo ti je ochoten poradit a probrat s tebou zacatky z oci do oci. Investice do sebe se ti milionkrat vrati v (ne)vyplytvanych produktech, (ne)znicenych mf uterkach a (ne)nakoupenych vecech, co bys vlastne nevyuzil. Tohle je mozna ta nejlepsi rada do zacatku ;) odkud jsi?
Naposledy upravil(a) HonzaD dne 30 črc 2017, 10:20, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

2 kyble a grid za 1500, ? Prijde mne to trosku moc .Pokud neresis penize tak ok :D Podivej se tady na bazaru spousta veci se tam da koupit....
BSD maniac
Odpovědět