Konzultace postupů „kompletního detailingu“ (pro nováčky)

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vlasta73
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 41
Registrován: 29 lis 2016, 21:50
Bydliště: Kousek od Plzně

Mám Meguiars D101 naředěnej 1/5
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Ten je dobry, ale na bezne obycejne cisteni staci vetsinou jen 1:10, pak mam ve druhem rozprasovaci naredeny 1:4, po nem v interieru sahnu jenom kdyz je potreba.
Uživatelský avatar
troy
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: 18 bře 2017, 20:47
Bydliště: Chrudim

Takže potřebuju schváli současnej postup očisti VW BORA kombi

barva indigoblau
na autě drobné oděrky
přední blatníky nové po laku ( listopad 2016 protože puvodně měli spodky chycený ) jinak puvodní lak všude


Předmytí

- aktivní pěna Bilt Hamber Auto foam do kterýho dám trošku Nanomagic shampoo od Koch chemie ( budu mit z německa pár vzorku ) případně osvědčenou klasiku Pinka od CHG
- vopláchnu
- dekontaminace Bilt hamber korosol
- vopláchnu
- vemu klasickej modrej Clay ( jsem nováček tak to otestuju ) z Aliexpressu a Born slippy od DJ a vemu tim snad všechno ( i skla )
- vopláchnu
- usušim
- vemu excentr leštičku a vemu All in one od CHG ( nějak musim začnout )
- utřu
- posvítim si na to co sem kde po*urvil a opravim to 8-)
- utřu
- černý dveřní lišty, plastový mřížky vemu oživovačem od Auto Finesse Revieve kterej tady záhadně mám případně Auto Glymem kterej tu taky mám
- kola jen opláchnu a vemu nějakym tim svinstvem červenym až fialovym
- pokochám se
- umeju okna Speedglass cleanerem od Koch chemie ( opět bude několik balení takže mužu poskytnout ), votřu a nanesu Rain X repelent pro dobrý pocit
- opět kochačka
- vlezu do interiéru a palubku vemu opět Koch chemie refreshcocpit carem, tapecáky,sedačky, koberce apod vemu ValetPro carpet.
- tečka, rozpálim gril, kouknu jak mě pejsci vočuchávaj auta a močej na kola a budu mit dobrej pocit že jsem neseděl u pc zas celej víkend

Takže co budu dělat blbě? Případně co bych měl jako gumák dělat jinak :friends: :pleasantry:

Díky
Naposledy upravil(a) wildT dne 06 dub 2017, 19:30, celkem upraveno 1 x.
Důvod: přesunuto
s BBS na věčné časy :)
Uživatelský avatar
Kmoda
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 596
Registrován: 23 bře 2012, 18:54
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pokud vezmeš "klasický" modrý clay z Aliexpressu,tak budeš tu leštičku sakra potřebovat...
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 03 dub 2015, 00:11
Bydliště: Hněvotín(Olomouc)
Obdržená poděkování: 3 poděkování

Je tu asi milionkrat, ale dobre kdxz je tezky si to přečíst tak:
Do peny nic nedavej, je to zbytecny, oplachni a pak to auto umyj rukavici a samponem(nikde to tam nemas!) oplachni, usus, korrosol, oplach a pak pokracuj...
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Další věc, kola vezmi ještě před tím, než namočíš zbytek auta. Nebude ti voda na autě zasychat během mytí kol a zároveň neriskuješ, že si už na usušený (ještě hůře na ošetřený) lak stříkneš čistič kol ;)

jo a kup odzkoušený clay, buď ValetPro, Bilt Hamber nebo jiný dle chuti. Po tom z Ali sáhni jenom v krajní nouzi těžkého nánosu (typicky kola), na lak ho ideálně vůbec neber.

Edit: jestli ti nedělá problém angličtina,tohle je pěkný podrobný video co a jak.

Eddiee: Ale no tak, zeptal se hezky, jsou tu mnohem horší experti s prvním dotazem :D
Uživatelský avatar
troy
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: 18 bře 2017, 20:47
Bydliště: Chrudim

Milionkrát nemilionkrát,ale je to rozházený že sice jsem tady prokliklával a četl celej den ale najít něco s jasnym postupem se prostě nedá :( - dost lidí řeší jen něco ale ne nějak kompletně jako já a pak chápu že lidi co se tim živej nebudou nějak psát svoje knowhow pro nějaký gumy.
OK clay z ali vemu na auto tchýně :D a sobě si koupim něco lepšího.

edit - angličtina nedělá problem - lepší jak videa v němčině :thumbup: , dík
s BBS na věčné časy :)
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Opakovani matka moudrosti, nejen pro tebe.
Jurawood píše:wildT předmluva: Toto téma bylo oddělené z jiného tématu, v tomto vlákně můžete vložit, jaký jste si vymysleli postup vašeho prvního detailingu.

Nejde o téma pro konzultaci toho co koupit – na to už je Nováček, pomoc s výběrem produktů (i když i to s první příležitostí separuju do novéhu tématu), ale jak a v jakém pořadí použít už koupené. Desítky a desítky konzultací už proběhly tématem Amatérské otázky, takže můžete zkusit pročíst náhodně 20-30 stran i tam pro prvotní inspiraci.

Tvuj puvodni prispevek jsem mimochodem presunul ze spatneho tematu sem, to jen tak aby bylo jasno. :D
Uživatelský avatar
troy
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: 18 bře 2017, 20:47
Bydliště: Chrudim

Jo všiml.
Nicméně vyřešeno i díky tvýmu blogu kde to je pěkně rozepsaný takže ode mě tady máte už klid - maximálně pak napíšu a pošlu nějaký fotky do leštiček a kdyby někdo chtěl tak i Koch chemii protože mi kámoš veze vzorky od výrobce.
s BBS na věčné časy :)
don
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 07 dub 2017, 13:02

Zdravim a mel bych hned par zacatecnickych dotazu.

Na podzim jsem si nechal na auto aplikovat Pikatek (dostal jsem darem), coz bylo pro me takove prvni seznameni s detailingem. Mezitim jsem si poridil wapku a nejake dalsi vybaveni a pripravky a ted bych se o auto rad staral "sam".

Jak jsem tak pochytil, Pikatek nema mezi detailery moc dobrou povest. Po pravde si myslim, ze uz na aute ani moc nezustal, ale presto - nez se pustim do nejake dalsi prace s autem (mam v planu predmyti - myti - chemicka dekontaminace - clay - lesteni - voskovani), nemel bych ten Pikatek z auta definitivne odstranit? Pokud ano, tak cim?

A druha otazka - behem zimy mi predevsim pravy bok auta (levy o dost min) totalne zezloutnul. Da se rict, ze cely pravy bok od prednich kol smerem dozadu a cca do poloviny vysky dveri je zazloutly a ma na sobe spoustu rezavych tecek. Pravdepodobne je to vsechno poletava rez od prednich desticek - kamarad mi tam doporocil nejake lepsi oproti serii, ktere bohuzel dost spini. Ovsem to zazloutnuti je fakt brutalni - on ma ty stejne desticky, taky stribrne auto, ale todle se mu nestalo. Tak nevim, cim to je? Ale hlavni dotaz je spis - cim to dostat dolu? Jiny kamarad doporucil Gyeon Q2M Iron, ten jsem si taky objednal, bohuzel mi po par dnech volali zpet, ze pry neni skladem a bude cca za mesic. Existuje neco podobne ucinneho?

Prikladam foto, kde je trochu videt to zazloutnuti - nazivo je to ale mnohem horsi.
Přílohy
aaa.jpg
Odpovědět