Chronologie postupů

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Laconi: Na co, není potřeba :D hehe, když už jsme u těch kol. Nedávno jsem narazil na auto finesse revolution - měl by to být šampon přímo na kola. Docela zajímavé. Klidně bych to i zkusil.
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Jestli chceš revoluci tak na skladě jednu máme :). Kdysi si ji někdo (budeme mu řikat třeba pan Novág :D) objednal s dalšíma speciálkama a pak si balík nepřevzal od DPD.
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Must have! :D
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

I have it! :D :dance3:
Přílohy
IMG_0075.jpg
IMG_0075.jpg (82.09 KiB) Zobrazeno 4848 x
Uživatelský avatar
Jind
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: 11 čer 2016, 06:20
Bydliště: Sokolov
Odeslaná poděkování: 1 poděkování

mathyas píše:Pár technologických postupů, které mohou pomoci při orientaci.


Vůz na kterém nikdy nebyl prováděn proces údržby:

mytí - čištění laku - korekce laku - protekce


mytí - nejdřív očistit špinavé části(kola, podběhy, motor, zárubně) šamponem, po mytí vysušit

čištění laku - odstraňovač téru, odstraňovač rzi, clay, odstranění vosku

korekce laku - leštění laku od škrábanců, oxidace a vad laku, abrazivně pouze strojně(větší účinnost), ručně pouze bezabrazivně(nevznikají hologramy)

protekce - přípravky volit dle následného provozu vozidel, pastové vosky pro méně používané vozy o které se majitelé pravidelně starají a mají péči jako vášeň, pro vozy více používané kde není možnost pravidelné údržby s vyššími nároky na provoz vozu použijte anorganické povlaky


Vozy nové, nebo po korekci laku

mytí - čištění laku - protekce


mytí - šamponem šetrným k protekci, nutno vůz vždy vysušit, v ideálním případě doleštit detailerem dle potřeby

čištění laku - odstranit tér, odstranit poletavou rez, clay, odstranění zbytků staré ochrany, dle následné ochrany(pokud to dovoluje) můžete použít polituru pro vylepšení vzhledu

protekce - přípravky volit dle následného provozu vozidel, pastové vosky pro méně používané vozy o které se majitelé pravidelně starají a mají péči jako vášeň, pro vozy více používané kde není možnost pravidelné údržby s vyššími nároky na provoz vozu použijte anorganické povlaky. Nyní lze také přecházet mezi typy ochrany.

- četnost této operace dle zvolené ochrany a k ní doporučených intervalů údržby, respektive obnovy či výměny.

Mytí

vyčištění špinavých částí - navlhčení vozu(předmytí) - mytí šamponem - vysušení - doleštění - impregnace plastů/pryží - okna


Leštění

mytí - clay - odstranění staré protekce - jemné leštění - hrubé leštění - jemné leštění - doleštění - protekce


Pro DetailingClub.cz vytvořil Matěj Vepřek.cz
Dovolím si oživit vlákno.

Forum jsem prostudoval, ale nikde nic konkrétnějšího na foru není. Vždy se to zvrhne v dohady co je lepší.

Mohli by jste tyto základní rady rozšířit o nějakou konkrétní kosmetiku ?

Vuz je nový.

Odjeto s CarPointu do garáže, ale bohužel auto vubec nepřipravili. Zapatlané okna lak atp.

ty kroky jak jsou napsané chápu.

1) mytí - šamponem šetrným k protekci, nutno vůz vždy vysušit, v ideálním případě doleštit detailerem dle potřeby. (jaký šampon, čím sušit, jaký detailer? )

2) čištění laku - odstranit tér, odstranit poletavou rez, clay, odstranění zbytků staré ochrany, dle následné ochrany(pokud to dovoluje) můžete použít polituru pro vylepšení vzhledu. ( čím čistit lak? jaká značka clay ? jakou polituru ? )

3) protekce - přípravky volit dle následného provozu vozidel, pastové vosky pro méně používané vozy o které se majitelé pravidelně starají a mají péči jako vášeň, pro vozy více používané kde není možnost pravidelné údržby s vyššími nároky na provoz vozu použijte anorganické povlaky. Nyní lze také přecházet mezi typy ochrany.
( Tady je to jasné, ale jakou značku použít aby to nebyli vyhozené peníze )

Děkuji za radu.

PS: Případně bych mohl dojet k někomu na proškolení KV kraj
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Na takovéto dotazy tu je jiné téma, ve kterém jistě na jedné z 200 stránek najdeš odpověď. Projeď si posledních pár stran, stejně se tam řeší neustále dokola ty samé věci...
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pokud však pročteš všech 200 stran třeba po týdnu 4x dokola, budeš mít velký respekt :D a taky toho budeš hodně vědět ;)
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
Jind
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: 11 čer 2016, 06:20
Bydliště: Sokolov
Odeslaná poděkování: 1 poděkování

joshiki píše:Pokud však pročteš všech 200 stran třeba po týdnu 4x dokola, budeš mít velký respekt :D a taky toho budeš hodně vědět ;)
RESPEKT mám opravdu velký to mi věřte.

Jinak já jsem to právě četl, ale mám s tím pár problému.

1) Většina odkazu se starších příspěvku je neexistujících.
2) Každý uživatel používá slangové zkratky :D takže se ztrácím.
3) Hodně často se témata zvrhnou v to co kdo používá jakým způsobem atp..


napsal jsem do doporučeného topicu ZDE


Ještě bych rád doplnil že k návštěvě tohoto fora mě donutili 2 věci.

První je že jsem své starší auto nechal před měsícem umýt a oživit lak v Expresní auto myčce se super nanotechnologií !. Cena 2800 Kč.. Výsledek ?

Všechno jenom mokré a po 5 dnech bylo ošetření laku pryč :(

Samozřejmě když vidím cenu profesionální kosmetiky není to zrovna nejlevnější, ale tohle mě dostalo.

Nyní mám nové auto s novým lakem a rozhodl jsem si to udělat sám nebo za pomoci někoho zkušeného.

Zatím jsem level kolotočář. tzn. šampony, kokpity, leštěnky na benzínce. ( ta doba už skončila, ale nějaké zásoby mám ! ) asi to daruji sousedovi.

Žena mě nabádá abych povýšil na level Horsta Fuchse, protože lak pak přežije úplně všechno :D Dopadlo to tak že sem to odkýval a poslal ji spát.

Snad se tedy dostanu alespoň na level amatér kdy budu schopen za pomoci kvalitní autokosmetiky a ruční práce ochránit svého mazlíka.


Díky za radu a nasměrování do správného topicu.
MalejDoom
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: 16 kvě 2016, 16:04
Bydliště: Praha

sry za OT:
Nejdi Ten Jind z Projectu Nemesis ? :dance3:
Uživatelský avatar
Jind
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: 11 čer 2016, 06:20
Bydliště: Sokolov
Odeslaná poděkování: 1 poděkování

MalejDoom píše:sry za OT:
Nejdi Ten Jind z Projectu Nemesis ? :dance3:
A safra :D aby se to tady nezvrhlo..

Sem to já :D
Odpovědět