Čím odstranit smůlu z laku? - Stránky 2 - Detailing Club ČR

Příprava laku před aplikací vosku, čištění laku pomocí clay hmoty.
Od oxik
Já teď s autem tejden nejezdil a na kapotě vidim 2 cákance smůly..tak řikám OK, zajedu na wapku a zaměřím se na to tlakem..bezúspěšně, šampon taky nic

tak řikám mám od valetu tar & glue remover, zkusim ho..vubec nic, ani to nezačal rozmazávat..asi nejlíp na to zafungoval prewash 1:6, ale výsledek byl pořád nic moc.. nakonec jsem to vzal clayem, kdy jsem musel trochu přitlačit a idiot sem si tam nadělal pár škrábanců..vubec nevim proč.. no a to nejhorší? zůstala tam stopa po obrysu těch cákanců, což ani clay nesundal :(

Terpentýn seženu kde? Barvy, laky? Nebo to zkusit tech. benzínem případně acetonem? :D :D Dík
Od Frozz
Mr.Brain píše:Já na smolu používám IPU, ale místo je pak nutné převoskovat, opravit... Nicméně funguje perfektně.
Tak tak, nekoncentrovaná IPA je taková "záchrana", pak samozřejmě místo převoskovat, jak říká Mr.Brain.
Od joshiki
Takže auto dopadlo tak jak dopadlo: majiteli jsem vyřídil co jsem se dozvěděl(použít terpentýn) a ani po 3 týdnech se neráčil to z laku sundat.
Momentálně má už clearcoat načatý a počítám, že v zimě se mu lak začne loupat až mu sleze z kontaminovaných míst celý :girlmad:
Od Dadan
oxik píše:Je nutny ten terpentyn nebo postaci tech.benzin pripadne aceton?
Terpentýn je nejštrnější a jde to s ním...tak si vyber :smile: pokud si chceš hrábnout do laku tak zvol klidně aceton.
Work from samot0506

odkaz už běhá ;)

Mercedes Benz C Class

tak ono staci jet jednou do mycky a mit tmavsi lak[…]

zase ale v zimě rychle rozmrzne[emoji23]