nováček prosí o radu

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Odpovědět
Breezy.de
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 19 srp 2014, 15:45

zdravím hoši,

Jsem tu nový. Co se týče detailing jsem docela laik. Zkušeností moc nemám. Co jsem se ted za poslední zhruba měsíc prostudoval různé příspěvky a různé produkty chtěl bych se Vás zeptat na pár věcí.

Teď něco málo jak tomu u mě je: Jelikož bydlíme na panelovém bytě tak auto stojí vesměs pořád venku. Je tu docela velký provoz a tak se i hodně práší. Co se týče samotného umývání pomocí rukavice a kýble se šamponem, tak to jsem zkoušel pouze jednou, žejsem si napustil do kbelíku vodu s nějakým levným autošamponem a hubkou auto umýval. Problém byl v tom, že hned na autě zůstávaly šmouhy od mokrého prachu a tak jsem to musel hned utírat suchou hadrou, aby nebyly vidět. V blízkosti bydliště nám teď postavili bezkontaktní myčku, tak volím poslední dobu tuto variantu, jelikož auto bych musel umývat co týden, jelikož už po týdnu je zaprášené.


Co se týče vosků: zkušenosti mám pouze s těmi tekutými a docela i levnými: Sonax, Turtle cca. 300,-. Ty na autě moc dlouho nevydžely.

Co jsem si tak tedy pročítal různě fora a diskuze tak bych Vám chtěl tedy sdělit věci, které by se mi líbily nejvíc.

Co se týče clayování a lubrikace, tak s tím bohužel nemám zkušenost žádnou a abych pravdu řekl, docela se i bojím, abych lak nějak neponičil ještě víc přitom.

Díval jsem se různě na produktu a líbily se mi následující:

Šampon: Hyper nanošampon se syntetickým voskem - Chemical Guys
Leštěnka: Autoglym Super Resin Polish
Vosk: Collinite 476 s


Mám pár otázek co se týče postupu: Umyl bych tedy auto šamponem a mycí rukavicí, následně opláchl tedy čistou vodou. Poté tedy vyleštit lak leštěnkou + mikrovláknovým aplikátorem a následně tedy nanesl vosk pěnovým aplikátorem. Počkal pár minut a rozleštil utěrkou s dlouhým chlupem.

Zajímá mě, jestli se leštěnka snese s Collinitem, poněvadž jsem se dočetl, že se snese pouze s vosky AG AutoWax. Tak si nejsem právě jistý, jestli ten Collinite nebude vadit, aby si mi nedělali na laku nějaké fleky. A ještě, zda-li jsou nějaké časové odstupy od nanesení vosku aplikátorem a následného rozleštění mikrovláknem. Zda-li nanést prvně leštěnku po celém autě mikrovláknovým aplikátorema až bude hotovo tak poté utřít vlastně mikrovláknou útěrkou a pak to samé i s voskem. Nanést vosk po celém autě pěnovým aplikátorem a až bude celé auto hotové, tak poté rozleštit útěrkou s dlouhým chlupem.Nebo to mám nanášet tak, že třeba na přední dveře prvně nanesu leštěnku aplikátorem, chvilku počkám, poté doleštím útěrkou a pak začnu nanášet vosk, opět počkám a doleštím útěrkou s dlouhým chlupem. Právě nevím jestli to mám brát díl od dílu a nebo můžu nanést na celé auto prvně leštěnku a pak vosk. Díky moc za rady. :))
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Odkud si?
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Breezy.de
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 19 srp 2014, 15:45

z Uherského Hradiště :)
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Aha, to je ode mne daleko, ale zkusil bych oslovit někoho z klubáků aby se za tebou stavil a všechno ti ukázal a vysvětlil.
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

čau. Koukám že je tady z okolí víc detailerů než je statisticky možné :) Jestli chceš, můžeme se někdy domluvit a můžeš se stavit a já ti ukážu pár věcí co a jak. třeba můžeme i vyclayovat a můžeš si zkusit pár věcí. SRP i Collinite mám, tak si ho můžeš zkusit.
Odpověď s nanášením na jeden panel / celé auto se různí. Ono záleží i na venkovní teplotě, vlhkosti, prostě jak dlouho to schne atd. Moc zkušeností s tím nemám, přešel jsem na sealanty a syntetiku.
Ale kdybys to chtěl před zavoskováním přelíznout leštičkou, není problém :)
counterct
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 287
Registrován: 30 bře 2014, 12:43
Bydliště: Plzeň

Laconi: A odkud jseš ty? :)
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Brandýs nad Labem, středočeský kraj.
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
counterct
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 287
Registrován: 30 bře 2014, 12:43
Bydliště: Plzeň

Taky trochu daleko, já jsem z Plzně, taky bych potřeboval někoho kdo by mi to ukázala co a jak, než to zkusím sám :)
Breezy.de
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 19 srp 2014, 15:45

Rety píše:čau. Koukám že je tady z okolí víc detailerů než je statisticky možné :) Jestli chceš, můžeme se někdy domluvit a můžeš se stavit a já ti ukážu pár věcí co a jak. třeba můžeme i vyclayovat a můžeš si zkusit pár věcí. SRP i Collinite mám, tak si ho můžeš zkusit.
Odpověď s nanášením na jeden panel / celé auto se různí. Ono záleží i na venkovní teplotě, vlhkosti, prostě jak dlouho to schne atd. Moc zkušeností s tím nemám, přešel jsem na sealanty a syntetiku.
Ale kdybys to chtěl před zavoskováním přelíznout leštičkou, není problém :)

Ahoj. No já právě leštičku nemám. Zacházet s ní taky neumím. Na laku je docela poznat, že má něco za sebou. Drobné rýhy u klik a sem tam od kamínku v různých místech. Auto r.v. 2002 Š. Superb.

Vybíral jsem proto leštěnku (něco bezabrazivního) a co jde nanášet ručně aplikátorem. Spíš mě zajímalo, jak správně postupovat a zda-li můžu použít i ten Collinit pod ten AG SRP. Co se týče toho clay. No tak nad tím jsem neuvažoval poněvadž s tím nemám zkušenosti. Jakože sám bych to určitě nedělal, na to odvahu nemám. Teď mě bude čekat výměna zadních dveří, jelikož pod tou lištou byly bouchlé a tak jsem říkal kamarádovi ať mě nějaké sežene. Jsou to nějaké 2 měsíce a zatím nic nemá. Takže bych to chtěl uskutečnit až po výměně. Snad to bude co nejdřív. Každopádně bych já osobně koupil pouze tu leštěnku AG SRP a ten Collinite + nanošampon. Bez clay. Výhoda by pro mě byla, kdybych to mohl umýt na bezkontaktní myčce u nás ve St. Městě ale nevím jestli to nebude vadit.. :D že bych si to tam umyl šamponem a pak dal u nich oplach vodou. Nebyls u nás na tom bezkontaktu ? Jestli si můžeš dovést svůj vercajk ? :D Chtěl jsem vědět akorát ty intervaly, že třeba nanesu leštěnku po celém autě a pak začnu doleštovat. Počkám třeba půl hodky a pak začnu s voskem. u mě by byla výhoda ta, že bych si to umyl na tom bezkontaktu sám rukavicí a pak opláchl tam a jelikož bydlím v paneláku, tak bych musel mět 2 kýble, jeden ještě s čistou vodou. A dalo by mě to víc zabrat. Problém je aj v tom, že u nás je velký pohyb aut a tak auto je zachvilu špinavé a mohl bych umývat furt dokola.. :)
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

OK, tak znovu. Jsi mě trošku blbě pochopil.
Použití SRP a na to Collinite je v pořádku a bude to fungovat
Když nebudeš dělat clay, tak předpokládám ani chemickou dekontaminaci. Třeba Iron X a nějaký tar remover. Byl ten lak někdy čištěný? opravdu čištěný nebo leštěný. Zkusil sis test se sáčkem? Vzít plastový sáček (ne mikroten, ale něco penějšího, třeba ty zavíratelné), dát do něj ruku a přejet po laku?
Pokud to zavřeš leštěnkou a zavoskuješ tak na tom budeš mít hrby a ten bordel z toho umyješ až ti sleze vosk (třeba i 5 měsíců). Jak to popsat aby tomu rozuměl každej. Třeba když máš ruce od šmíru a oleje, tak hned na ně nebudeš dávat krém aby byli hebčí, ale první je umeješ solvinou. Chápeš jak to myslím ne? :)
Claye se neboj. Není to šmirgl a pokud nejseš úplně levej, škody nenapácháš.

Já na myčku nechodím, ale něco málo jsem si zjišťoval jak to funguje. Při střídání programů ti automatiky dávají chemii přímo do té vestavěné wapky, takže čistou vodou nikdy nestříkáš. Ta chemie je dost agresivní a garantuju že by sis po navoskování tam umyl auto 2x a bylo by po vosku. Tohle jsem aspoň vyčetl. Pokud je to jinak a má někdo zkušenost, tak mě opravte.

Lepší myčku bych asi doporučil u Jarošova Benzinu. Vypadá to že se tam tomu i docela věnují a jsou tam taky boxy. Víc info ale nemám

A s tím SPR a Collinitem ohledně času. Až to bude azschlé. Zkusíš prstem na malém místě a uvidíš jestli drží nebo ne.

No a s tou leštičkou jsem to myslel tak že ti za nějaký úplatek auto vyclajuju a přejedu leštiškou (třeba jen strojně naaplikuju SRP)

pro příklad Superb co jsem dělal minulý týden http://retyus.rajce.idnes.cz/Superb/

a s tím provozem vím o co jde, bydlím v Kunovicích u hlavní cesty...
Odpovědět