Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Od joshiki
15tis na první pohled vypadá hodně jen za nějaký "vosk" jenže jak jsou na tom folie nebo nový vrchní lak?

Zafoliování auta do nějaké solidní průhledné folie(myslím bez brutálních pomerančů, které dělá třeba 3M stoneprotect-opravdu je to na blití) je potřeba počítat tak +20 nebo spíš +30? a po pár letech ne zrovna levné odstranění+přeleštění. Freemariostyle by mohl nějaké orientační ceny vypsat pro představu, co stojí kvalitní polep kvalitní folií.
Folie mají super vlastnost, že relativně ochrání lak pod ní...to je asi jediné plus takového řešení, ale tím to končí nebo já o nich nevím...folie jsem dřív doporučoval...ale co jsem měl možnost vytvořit si názor, tak je lidem už nedoporučuju.
Nedávno jsem viděl prospekty nové generace folií,které vypadaly nadějně a to mě zaujalo...ale cena bude tak šílená, že jsem ji ani nezjišťoval(folie fkcí podobné immortal)

Ohledně laku tipuju tak +30tis bavíme se o pěkném laku bez pomerančů,smítek apod.
Lakem by se dalo dostat třeba na tvrdost audin či MB...což už je docela fajn...jenže i tvrdý MB lak stačí umýt a už to přibývá.

Je teda povlak drahý nebo levný špás na ochranu laku?
Od Frozz
HRV píše:Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli tu má někdo zkušenosti s novými laky aut zn. Honda. Koupil jsem HRV v černé perleti a to byl zřejmě omyl. Stačí o lak jen přejet dlaní a jsou na něm hned vidět škrábance. Na předchozích autech to tak markantní nebylo. Tento lak je na některých místech drsný (dočetl jsem se tu, že ho bude třeba zřejmě dekontaminovat). Od počátku na pár místech hologramy, prostě děs. Má s tím někdo zkušenost? To jsou ty laky tak mizerné globálně? Podotýkám, že myju u baráku - wapka, šampon, dva kýble, dvě chlupaté rukavice (na vrch a spodek karoserie), pak oplach, setření - stírání utěrkami z mikrovláken. Netlačím na to, vše jemně. Delší dobu mám černá auta, ale tohle je fakt lak jak z medu. Díky za postřehy.
Honda + černá = to nechceš udržovat :pardon:. Mají měkčí laky a na černé je samoz. vše vidět. Ještě ale můžeš být rád, že nemáš čistou černou bez zrna, to je ještě o kus horší.

PS: ozvi se mi na mail (mám ho v podpisu), možná bychom něco vymysleli buď s lakem, nebo fólií.
Od HRV
joshiki:
Díky za odpověď. Vím, že fólii na auto dávat nechci, vstupní investice je vysoká, to bych nedal. Včera jsem prolézal nabídky firem a koukal jak puk. Taky bych se bál, a Ty to popisuješ taky, jak by se to před prodejem sundávalo. Kdyby to bylo starší auto, nejspíše bych to nechal nalakovat tím keramickým lakem. Kamarád mi vloni dělal celolak za 22.000 na Jimnym (a vršek polil právě tou keramikou), takže na tu Hondu by to nemusel být takový balík - když bych si to celé zase odstrojil a nastrojil.
Takže asi to dopadne tak, že tu o víkendu prolezu fórum, kouknu na postupy (dekontaminace, ruční leštění a následnou ochranu), a jaký použít nejvhodnější materiál, aby to bylo pěkné a alespoň ochráněné líp, než teď. A nebo tu někoho z okolí ukecám ať mi s tím helfne, nebo to udělá.

Frozz:
Díky za reakci. Máš pravdu, černá je na údržbu hodně blbá, ale už jsem se s tím naučil žít :-) Je to v pořadí třetí takové auto, takže už trošku chápu, jak to udržovat, aby to bylo pěkné. Jen ten hondí med místo laku mě štve. Škoda, že nejsi blíž. Nabídky si cením a když tak písnu.
Od troy
dotaz

auto co stojí 3 roky v garáži 8-) za tu dobu jednou opláchnuté na ruční myčce před stk

Nějaký obecný postup co použít na " předmytí " od prachu?
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
Nissan 350Z Nogaro red

já koukám taky hlavně do německa... […]