Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
samot0506: no nevypadá to moc hluboce. Na tom zadním krytu je povrch matný.

Co teda navrhuješ za postup? Co třeba přebrousit P2000 a P3000 a potom dokonale zaleštit nějakou třeba MENZERNA FG400 a pak SF3500 ?
Ty mám doma.
Od samot0506
Možná nevypadá ale bude ptačí trus je žíravina jak sviňa.jak máš ptačí trus na laku tak co nejdříve s ním dolů.Má rada zní můžeš zkoušet co chceš ale lakovna to jistí.vím že jsem tě nepotěšil ale na 99% to zachrání pouze lakýrník
Od samot0506
Ano bude brousit tak dlouho až projede skrz klarlack a pojede do lakovny.tak za zkoušku nic nedáš ale fakt to vidím že to půjde k lakýrníkoj tohle už je silné poškození laku
Od kucera
Mně by v této souvislosti zajímalo, co místo Collinite 476s - taky ho používám na nového Passata, a taky už mám poškozený lak od toho trusu... Koupil jsem teď FinishKare 1000P Hi-Temp, ale vyzkoušený ho nemám. Máte někdo zkušenosti, co je na ten ptačí trus nejúčinnější? Jsem kdysi četl ně nějakém britském detailingovém fóru, že nepomůže nic... tak nevím.
PS: jinak je zajímavé, že na manželčinu Oktávku II. (r.v. 2009) z hlediska údržby laku úplně kašlu a lak je v pohodě - co se týká ptačího trusu. Fakt nechápu. VW má horší lak než Škoda? Nebo laky v roce 2009 byly jiné než v roce 2018? Nebo rozdíl v barvě Oktávka světlá barva, Passat tmavá barva?
Ahojte, tak povedlo se.. sice asi minuta strachu ze startu co to udělá, ale luxus:

Obyčejná rotační leštička otáčky 400-600 nevím prostě nejmenší co byly + tvrdý molitanový kotouč z PL a pasta Menzerna FG400 kterou mám asi 5 let litrovku.

Celé to trvalo tak 2 minuty asi..
Tady se chci podělit o fotky:

Obrázek

Obrázek

Takže maximální spokojenost. Měl jsem štěstí nebylo to hluboko asi. Po cca 15s leštění už to bylo znatelné zlepšení..

+ jsem to odmastil a nahodil FUSSO Coat 12.

@ Jak je to obecně s tím FUSSO 12. Teď jsem se díval na popis a na nějaké promo videa a uvádí že by to mělo odolat i ptačím sračkám. Má někdo zkušenost?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Když já nevím...

Stejně tak jako kadeřnická MX-5 :-P Furt j[…]