Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Frozz píše:
lukascruz píše:Zastav se u nás v ImmoCar Wash o víkend. Bude tam Frozz, kouknete na to v jakým je to stavu a co s tim půjde udělat.
Hotovo! :thumbup:
Hele, žádný tajnosti! Taky mám posraný auto. Jak jste to vyšmidlali?
Od Frozz
Coci - díky.

bigtwin_jirka - očistit a dekontaminovat povrch a pak strojně zpočátku menzernu 2500 a zelený hex, pak jsem ale vzal menzernu 400 a oranž. hex. Jakmile se leští lokálně, dej si pozor na přehřátí laku, dochází k němu celkem rychle a snadno. Odstranění trusu bylo téměř 100% (kdybych si s tím hrál déle, bylo by 100%), ale holt to už bylo na přeleštění, nějaké APC nebo ruční leštění nemá šanci.
Od wildT
Ultrafina na to podle me stacit nebude. Nedavno jsem taky lestil neco podobneho ("Posral mi auto asi pstros podle velikosti hoven, a na 3 mistech..."), a sel jsem na to uplne stejne jako Frozz, jenom jsem to jeste predtim zbrousil P2500 (wash-clay-P2500-FG400-PF2500-SF4000, vsechno orbitkou). Bylo to jeste o neco vetsi jak tady na fotce, nechapu 1) kde se tak velky ptaci berou a 2) co to zerou, protoze to regulerne naleptalo lak behem docela kratke doby. Kdybych to nevidel na vlastni oci, tak tomu asi ani neuverim. Jak tady treba soray psal, ze kvuli ptacimu hovnu jde na prelakovani, tak tomu jsem tehdy neveril, ted uz tomu rozumim :D
Od Frozz
Tak v ptačím trusu je vápno, nejhorší je prý od holubů. Ono stačí nechat trus na laku jen jeden den a už se může jednat o poškození, které se musí přeleštit :(.

Lidi z Autoglymu tvrdí, že ptačí trus sám o sobě problémem není – pokud tedy není vystaven přímému slunečnímu záření.Lak automobilu se na slunečním světle ohřívá a měkne, trus naopak tvrdne. Až auto vychladne, například v noci, lak se spojí s trusem a jeho agresivní kyselé složení začne pracovat...
wildT píše:Ultrafina na to podle me stacit nebude......
S tím bohužel počítám, ještě mám v zásobě na nejhorší časy žlutou 80349 a zelenou 51052. Ale neumím s tím pořádně nělat, respektive se odvažuju jenom na levný domácí klumpy, jenže zasranej vogl mi musí posrat to nejhezčí auto na dvoře, xindl jeden.
Od Mr.Brain
To bílé v ptačím trusu není vápenec, ale kyselina močová... Ptáci vylučují moč spolu s trusem kloakou, leckdy je jí právě víc a kyselina močová je to, co leptá lak. Nevím jak borci z AG, ale už na ZŠ v chemii počítají koncentrace roztoků a logicky, moč a trus obsahují vodu, která se odpařuje a tím právě stoupá koncentrace té kyseliny.

Odesláno z mého HTC Flyer P512 pomocí Tapatalk
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Nissan 350Z Nogaro red

já koukám taky hlavně do německa... […]