Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Od shawt
Tak jsem se ted vratil od kludu z Artworld a bohuzel to slo dolu velmi malo a flek zustal. Bohuzel se to prozralo uz moc, podle mereni cca. 62mikronu a kluci rikali, ze brousi tak do 70 a okolni lak kapoty mel od 90-105 tusim.

Takze pouceni pro priste je, okamzite trus odstranit.

Jeste mam jednu moznost to nechat cele prestrikat na havarijni pojisteni, ale to mi za to nestoji.
shit.JPG
shit.JPG (97.35 KiB) Zobrazeno 1404 x
Od Frozz
Shawt - jak jsme se dnes bavili, buďto to neřeš a nechat být (podle mě nejlepší řešení), nebo jak říkáš pojistka. Tak či tak, celé auto si umyj a alespoň navoskuj, buď Collinite, FinishKare nebo třeba Fusso :thumbup:. A pro příště aspon víš, že jakmile bude na laku ho*no (a co navíc třeba sluníčko a horko), sjeď na vapku nebo detailerem postříkat, počkat a setřít. Ty ho*na jsou občas dost agresivní a ani broušení nemusí pomoct. Pak jsem se o tom ještě s kolegou bavil a ta změna odstínu bude pravděpodobně zapříčiněná tím, že byl vyžrán vrchní transparentní lak a pod ním zůstala "odhalená" barva - proto je na kapotě i takový 3D obrys.
Od Mat2
Ono nepomůže ani okamžité odstranění. Nebo spíš není kolikrát možné. To je fakt otázka, snad několika minut. Měl jsem podobné "zásahy" na minulém autě, až do podkladu. Je zajímavé, že jsem je schytal během prvního čtvrtroku. Buď lak zraje, a jako nový je víc náchylný, protože na současném autě už mám taky jeden. Ale auto manželky, které není garážované a ani nedbá na rady a jezdí několik dní s trusem na kapotě, tam nic nikdy nemá. Je to deset roků starý auto. Tak buď byly dřív kvalitnější barvy nebo nevím.
Od shawt
Frozz: Diky moc za rady a tipy :)
- na chvili jsem si hral s myslenou, ze bych na to nechal dat tu keramiku, ale pak me napadlo, jak by ta ma i30 vypadala vedle tech vsech supersportu, uz tak beztak kluci koukali, co to tam zkousim s Hyundai :yahoo:

Jinak ja mel taky pocit, ze na ojetych autech sem tohle nikdy neresil, ale ted prisla koupe noveho a to ho*no mi tam pristalo asi 3 mesice od vyroby + se rika ze ma Hyundai mekci lak.
Od Frozz
shawt píše: - na chvili jsem si hral s myslenou, ze bych na to nechal dat tu keramiku, ale pak me napadlo, jak by ta ma i30 vypadala vedle tech vsech supersportu, uz tak beztak kluci koukali, co to tam zkousim s Hyundai :yahoo: .
To určitě nekoukali, přeci jen i takový Hyundai nestojí zrovna malé peníze (střílím od oka - cca 400/450 tisíc?) a navíc pokud je denodenně v provozu, o to víc má keramika smysl. Ale samozřejmě je zbytečné dávat na auto majitele, který si rád sám voskuje, často se o auto stará atd. Ona by stačila i ta "light" verze, stále vydrží 3x déle jak kvalitní vosk a údržba je jednodušší. Tak třeba se ještě někdy uvidíme :thumbup:, rád jsem pomohl a mrzí mě, že to nešlo odstranit na 100% :(.
Ahojte,
mám auto 2x navoskované Collnite a někdy v noci mi to posral pták.. Když jsem na to přišel tak jsem to hned sundal rozmočil a klasicky wapkou umyl a mám tam dva fleky. Není na to lepší Fusso 12? Collnite mám i na svém druhém autě a taky to na ptačí trus nefunguje.
Teď u tohoto auta mám 2x fleky na lesklém plastu ( kryt rezervy) neví někdo co s tím jde udělat v okolí Ostravy? Pokud to tady někdo řeší ?.. Nebo čím to mám zkusit rozleštit.

Tady přikládám 2x fotky s krytu zadní rezervy /lakovaný plast nebo klavírní lesk - netuším)
Obrázek

Obrázek

Tady 2x ptačí flek přední kapota jiné auto - taky aplikován Collnite ( zkoušel jsem to dostat pryč hrubým kotoučem s Menzerna FG400 a nešlo to.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Děkuji
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Nissan 350Z Nogaro red

já koukám taky hlavně do německa... […]