Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
samot0506: no nevypadá to moc hluboce. Na tom zadním krytu je povrch matný.

Co teda navrhuješ za postup? Co třeba přebrousit P2000 a P3000 a potom dokonale zaleštit nějakou třeba MENZERNA FG400 a pak SF3500 ?
Ty mám doma.
Od samot0506
Možná nevypadá ale bude ptačí trus je žíravina jak sviňa.jak máš ptačí trus na laku tak co nejdříve s ním dolů.Má rada zní můžeš zkoušet co chceš ale lakovna to jistí.vím že jsem tě nepotěšil ale na 99% to zachrání pouze lakýrník
Od samot0506
Ano bude brousit tak dlouho až projede skrz klarlack a pojede do lakovny.tak za zkoušku nic nedáš ale fakt to vidím že to půjde k lakýrníkoj tohle už je silné poškození laku
Od kucera
Mně by v této souvislosti zajímalo, co místo Collinite 476s - taky ho používám na nového Passata, a taky už mám poškozený lak od toho trusu... Koupil jsem teď FinishKare 1000P Hi-Temp, ale vyzkoušený ho nemám. Máte někdo zkušenosti, co je na ten ptačí trus nejúčinnější? Jsem kdysi četl ně nějakém britském detailingovém fóru, že nepomůže nic... tak nevím.
PS: jinak je zajímavé, že na manželčinu Oktávku II. (r.v. 2009) z hlediska údržby laku úplně kašlu a lak je v pohodě - co se týká ptačího trusu. Fakt nechápu. VW má horší lak než Škoda? Nebo laky v roce 2009 byly jiné než v roce 2018? Nebo rozdíl v barvě Oktávka světlá barva, Passat tmavá barva?
Ahojte, tak povedlo se.. sice asi minuta strachu ze startu co to udělá, ale luxus:

Obyčejná rotační leštička otáčky 400-600 nevím prostě nejmenší co byly + tvrdý molitanový kotouč z PL a pasta Menzerna FG400 kterou mám asi 5 let litrovku.

Celé to trvalo tak 2 minuty asi..
Tady se chci podělit o fotky:

Obrázek

Obrázek

Takže maximální spokojenost. Měl jsem štěstí nebylo to hluboko asi. Po cca 15s leštění už to bylo znatelné zlepšení..

+ jsem to odmastil a nahodil FUSSO Coat 12.

@ Jak je to obecně s tím FUSSO 12. Teď jsem se díval na popis a na nějaké promo videa a uvádí že by to mělo odolat i ptačím sračkám. Má někdo zkušenost?
Od Petr888
Zkrácená verze: 1. Co mi rozleptalo lak? 2. Doporučení šikovného lakýrníka, který to spraví.

Všechny fotky zde: https://www.zonerama.com/PetrK91/Album/ ... 133YmhEym2

Celý dotaz:
Ahoj, na karoserii svého auta (Škoda Octavia II, r.v.2010, stříbrná barva) jsem objevil narušený lak. Zdá se, jakoby byl poškozen pouze vrchní bezbarvý lak. Když jsem si poškození všiml, byly na laku vystouplé stříbrné tenké a ostré útvary (vypadalo to, jako když se lije olovo, nebo jako stříkance od malty), které se snadno vydrolily a zbyly po nich místa bez vrchní části laku (viz foto). Když jsem se tato místa snažil očistit, nalézal jsem u některých(!) poškození podivnou lepkavou hmotu (vypadala jako smůla či lepidlo smíchané s prachem).

Poškození jsem objevil během září po té, co jsem se s autem vrátil z dovolené v Portugalsku (po cestě teploty i 36 °C, v kempech občas stálo auto pod stromy). Před odjezdem jsem si žádného poškození nevšiml, nicméně se 100% jistotou to říci nemohu. Parkuji na parkovišti, na kterém jsou častečně i listnaté stromy. Pokud je to možné, parkuji mimo. Nevšiml jsem si, že by ostatní auta na parkovišti měla tento problém. Jednou týdně parkuji na krytém parkovišti P+R (napadlo mne, jestli nemohlo kapat něco ze vzduchotechniky, co by způsobilo rozleptání laku).

O víkendu týden před odjezdem na dovolenou jsem vůz umyl, ošetřil leštěnkou a následně voskem. (Všechny tyto přípravy používám celkem pravidelně.) V pondělí jsem vyjímečně zaparkoval pod stromem a když jsem k autu v pátek přišel tak bylo řádně zes*ané. Ihned po příjezdu domů jsem všechen trus umyl a druhý den vyrazil na dovolenou. Tam kde h*vna byly, není na laku žádné poškození!! Lak je rozleptaný na zadní části střechy, na kapotě a předních blatnících (drobné vady jsem našel i na zadním kufru a zadních dveřích), kde žádný trus nebyl!

Předpokládám, že žádný jiný způsob opravy než přelakovat není, proto bych byl vděčný za doporučení na šikovného a zároveň cenově přijatelného lakýrníka. Nejlépe Středočeský kraj, Vysočina, Praha, (teoreticky i Parubický a Jihočeský) ale pokud bude nutné dojedu kamkoliv. Byly by to oba blatníky, kapota a střecha. :crazy: :sorry:

Ještě, než to nechám přelakovat, bych rád zjistil příčinu, abych se jí mohl vyhnout a nevyhodil peníze zbytečně. Napadla mě smůla v kombinaci s vysokými teplotami (musela by se na lak dostat během toho týdne před odjezdem nebo až na cestě), samozřejmě ten ptačí trus (ale tam nechápu, proč je to všude jinde, než tam kde trus byl a tam kde byl je to v pořádku. Navíc auto, které na tom místě jinak parkuje pravidelně je OK), brzdová kapalina nebo jiná chemie unikající z auta jedoucího předemnou? Budu rád za každý názor. Díky moc! :rolleyes:

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Od soray
1. Smůla ze stromů je agresivní a dokáže zničit lak. To je podle mého názoru a po prohlédnutí fotek příčina.
2. Měl jsem kdysi podobný problém a nechával jsem lakovat u AUTOCOLOR VOLF, Jílovišťská 21, Lipence, 155 31 Praha. Bylo to udělané perfektně.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Mazda 6 gh

to je možný :) Na takovéhle stř&iacu[…]