Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
#60516
Ahoj,

brambus: díky za tip a změny, už jsem si to upravil.

Tom1no: nakonec ten Total neberu a vezmu místo něj Auto Finesse Verso. Dostal jsem na to radu, že Verso je více učelový a přitom stejný jako Total. Na Spritz jsem se taky ptal a budu ho zkoušet :smile: .
#60724
Ahoj,
chystám se na leštění laku. Honda Civic 8G 2007 - Crystal Black Pearl. Budu leštit excentrem. Základy a postupy mám nastudované, o auto se rád starám, v leštění budu mít premieru. Ano mohl bych to někomu dát na profi korekci laku, ale rád si tu práci dám sám i když vím, že výsledek nebude jako od profíka s rotačkou :-)
Nějaké věci mám (šampon, pěna, mikrovlákna, ručníky, aplikatory, kyble, wapka, vosk,...) a nějaké budu dokupovat (buď nemám nebo dochazí). Vše krom předmytí a mytí budu dělat v garáží.

Tady můj plánovaný postup vč. chemie kterou hodlám použít
1. Předmytí - ValetPro Snow Foam Combo2 alkalická + wapka
2. Mytí - Dodo Juice Born to be Mild + rukavice z mikrovlákna + 2x 20l kyble
3. Dekontaminace
a) Gyeon Q2M Tar necham působit a utřu mikrovláknem
b) Gyeon Q2M Iron nechám působit dovlchčím lubrikantem a vyclayuju (ValetPro žlutý středně tvrdý clay + Dodo juice basics of bling clay lube)
4. Znovu umyju (viz krok 2.)
5. Leštění - Menzerna 400 + 3M kotouř zelený, Menzerna 2500 (nebo 3500?) + 3M kotouč modrý https://www.detailingshop.cz/lestici-ko ... /?pv48=285
Popř. zvolit kotouče Rupes zelený a na finish bílý?
https://www.detailingshop.cz/lestici-ko ... 2&pv48=285
6. Odmaštění - Gyeon Q2M Prep
7. Podklad pod vosk - Dodo Juice Lime Prime nebo jiná či není potřeba?
8. Vosk - Collinite Super Doublecoat 476S + mám pěnové i molitanové aplikátory, který radši zvolit? Doteď jsem aplikoval vosk pěnovým ale po rozleštění si říkámm že by byl vhodnější mikrovláknový?

Určitě uvítám jakékoliv připomínky k postupu či výběru produktů - moc si nejsem jistý u finish pasty a případné kombinaci s kotouči, tady bych potřeboval poradit. A potom podklad pod vosk, vím že ne každý podklad je vhodný k jakémukoliv vosku, ale bohužel neznám správné kombinace, LPčko jsem použival pod vosk od Dodo a tam fungoval.
#60734
přes víkend jsem ležel v posteli a měl tak hodně času na sledování videa v oblasti detailingu. čirou náhodou se mi tam objevila i videa XaronFR který testoval opavdu velkou spoustu produktů. Minimálně je k zamyšlení srovnání produktu zavedených značek s těmi méně známými a porovnání jejich účinnosti. Určitě stojí za shlednutí.
#60859
Zdravím, jsem nováček.. udělal jsem si vlastní téma, ale byl jsem přesunut sem...
přečetl jsem si začátek, ale pak jsem si všiml že tý příspěvky jsou už dost staré, tak se chci zeptat zda by mi někdo poradil co bych si měl na začátek koupit, nerad bych vyhodil peníze za blbosti.. koukal jsem už na pár značek gyeon, meguiars, CHG atd...
Chtěl bych za ten první nákup dát tak max 2000-3000tis.. a postupně potom dokupovat
Byl by tu někdo hodný a poradil totálnímu neznalci co na začátek koupit?
už mě nebaví čistit auto těma obyč prostředkama.. Díky za každou radu a doporučení :thumbup:
#60871
no po pravdě ani nevím, ale určitě bych se chtěl zaměřit na čistění interieru..takže nějaký přípravek na plasty a kůži.. asi ochranné i čistící prostředky plus k tomu nějakou tu houbu, abych tu kůži nepotřel obyč hadrem.. a podobně i něco na zevnějšek jak na skla, kola tak i komplet lak.. taky pokud doporučíte čistící a ochranné a taky by nebyl od věci vůbec prostředek na motorovou část.. za každé doporučení a radu budu opravdu vděčný..(jak jsem psal ve svém příspěvku, za ochotu a dobrou pomoc nemám problem poslat nějakou tu stovečku)
#60872
APC exterier: Supermafrasol
APC interier: Wipeout

Detailer ext: BSD
Detailer in: Megs Quik Int. Detailer

Sampon na ovoskovany auta: Raceglaze Aqua Bathe
Sampon na zbytek: Chemical Guys Wash and Gloss

Plasty: Trim
Kola: Rim
Vosk: 476s

Asfalt: Tardis
Zelezozrout: Korrosol
Odmastovac: Prep

Okna: Megs D120 Glass Cleaner
Kola: Blue Gel

Susici rucnik: Gyeon Silk Dryer
Susici fukar: fen na psy
Leonidas se to líbí
#60873
výbava na voskování a péči o exteriér počítat pravděpodobně cca 7tis(v ceně vše krom wap)
Na běžné mytí bez voskování a dekontaminace je to o asi 2tis méně.
Výbava na péči o interiér počítat taky odhadem 3tis.

Ohledně prvního nákupu za 2-3tis: není to tak jednoduché, jelikož můžeš nakoupit část věcí na exteriér a může ti něco chybět...tj je lepší počkat a pořídit všechno potřebné naráz.
Nejsem prodejce, nýbrž praktik
#60875
Známy ma oslovil ťi by som mu pomohol nakúpiť nejakú tu sadu (poriadne umytie po zime + údržba) jeho rozpočet bol okolo 250-300e.. Vytvoril som nejaký takýto nákupný košík myslíte si že tam niečo chýba ? (vedrá štetce sú už zakúpené aj pár mikro z Kik)
  • 1
  • 260
  • 261
  • 262
  • 263
  • 264
  • 271
Nissan 350Z Nogaro red

já koukám taky hlavně do německa... […]