Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Máš pravdu, že jsem to mohl rozepsat trošku líp. Na čištění palubky a textilu používám ředěné Verso od Auto Finesse. Rád bych něco na palubku co odpuzuje prach, chrání proti UV a dá se použít i na část kůže. Díky
Ahoj,
mel bych dotaz k odstranovacum poletave rzi.
U produktu Labocosmetica P-ray je uvedeno mozne redeni 1:1 pro normalni pouziti, az 1:3 udrzovaci pouziti.
Mate nekdo zkusenost s redenim? Zkouseli jste pripadne redit i Dodo juice ferrous nebo bilt hamber korrosol?
ahoj všem, ležím v tomhle fóru už pěkně dlouho kvůli očekávanému novému autu, až už si ze mě pokaždé manželka dělá prču .. ty zas leštíš na sucho? ... k čemu když jsi doteď u našeho nynějšího auta na to celkem kašlal a stejně je v poho? Měli jsme doteď od nova stříbrnou hondu civic 12 let a myl jsem jí pořádně tak 2x ročně včetně pseudodetailingu (použití po mytí pouze Turtle wax nebo nano Sonax, na plasty xtreme sonax) navíc ještě občasně 1x až 2x do roka bezkontaktní práškové mytí. Nikdy žádná dekontaminace apod. Lak naprosto v poho bez rzi, na přední kapotě pár teček od kamínků, plasty trochu omšelé.
Nové auto bude Mazda, takže pověstný méně odolný lak, sice bude ten prémijovější tmavě šedý, ale... (proto bych se chtěl ochraně exteriéru trochu lépe pověnovat). Nájezd ročně tak 12 tisíc, 50/50 město mimo město, 50/50 zima/léto. Negarážováno. Nejsem žadný velký leštič a nehodlám tím trávit zbytečně moc času, ale čistá keramika je vzhledem k ceně vozu zbytečná a moc drahá. Chtěl bych se zeptat zda jsou mnou vybrané produkty a více méně i postup pro exteriér minimálně pro začátek, pro ne tak častou údržbu dostačující.

1. Mytí
šampon DODO BTBM

2. Dekontaminace
AutoFinesse Iron Out

3. Odmaštění laků a plastů
AutoFinesse Verso

4. Navoskování - lak + světla
Fusso Coat 12

5. Ošetření plastů
AutoFinesse Revive

6. Odmaštění oken
Angelwax Vision

7. Tekuté stěrače
Angelwax H2GO

pak jen dokud bude fungovat Fusso a AF Revive myti DODO BTBM,
v tomto případě asi detailer zbytečný?
- az prestane fungovat tak cele kolecko znova mozna i pripadne + pouziti clay

- alternativa k navoskování a údržbě
Angelwax Enigma

pak mytí DODO BTBM, použití detaileru Angelwax QED Enigma?
Naposledy upravil(a) PanDee dne 27 kvě 2018, 09:49, celkem upraveno 1 x.
Taky bych prosil o radu jak to udělat nejlépe. Chci leštit 11ti leté subaru a 17ti letou mazdu. Oboje tudíž asi měkký lak. Odstranit chci klasické vlasové škrábance + maximálně lokální opravy větších šrámů. Mám rotační leštičku s nastavitelnými otáčkami a měkký unašeč. Vybraný mám kotouče od DJ oranžový, modrý a nakonec černý. Nevím ale s jakýma pastama. Ten černej bych použil s DJ Basics of Bling Prep Polish, který tu mám už dlouho.
Potřeboval bych vědět jestli je správně alespoň ten výběr kotoučů...
  • 1
  • 263
  • 264
  • 265
  • 266
  • 267
TH - Superb II co už viděl svět

čau moje další amatérsk&aacut[…]

Oldsmobile Delta 88 - jedna noc jedno auto

Tam ne tohle jelo na svatbu

Subaru Tribeca

Tenhle interiér mě opravdu bavil, auto po c[…]