Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Ahojte, vedeli by ste mi poradit nejake pripravky na auto? Momentalne by sa mi siklo nieco na pneumatiky, cistenie diskov, cistenie plastov / gum v exterieri... Rocne urobim 50 tisic a viac cize bol by som rad ak by to boli produkty co aj nieco vydrzia aby som toho nemusel kupovat cely vagon. Passat B7 variant seda farba obycajna ziadna metla... Zatial mam vyskusane veci od Autoglymu, AutoFinesse ale rad by som skusil aj volaco ine... ;) Dost si potrpim na cistenie auta :drinks:
bnd: je to ošklivá, ale - je mi líto - trefná odpověď :) Mrkni se do příslušných vláken, kde se věci na pneu / kola / plasty rozebírají a spíš se ptej tam. Pokud máš rád čisté auto a nějaké věci od AutoFinesse nebo Autoglym už máš, navíc řešíš už poměrně pokročilé věci, které začátečníkovi pohodlně pokryje na vyčištění nějaké běžné APC (krom disků), tak asi ani mezi začátečníky nepatříš, ne? :) Kdyžtak případně mrkni i sem: viewtopic.php?f=29&t=2872 Z prvního příspěvku vedou odkazy i na detailingblog.cz, kde je spousta věcí pěkně rozebráno, např: http://www.detailingblog.cz/vycisteni-alu-kol/
soray se to líbí
jo diky, no vlakno s pneumatikami som pozeral akurat ze nejaky posledny ako taky test je z roku 2012/2013 kde bolo viacej produktov, ktore sa porovnali... Nechcel som vytvarat novu temu a je tu dost vela znaciek a produktov o ktorych nemam ani paru tak som napisal sem. Inak asi mas pravdu len to budem musiet prelustrovat riadne a napisat do spravneho vlakna :smoke: :thumbup:
Prosím o kontrolu mé první Obědnávky jestly jsem něco nezapoměl případně doporučení na výměnu :D Děkuji
Obednavka.jpg
Co už mám doma. :smile:
Sušící ručník mám
2x doporušená mikrovlakna z ali 40x40
4x kik
asi 20x normálni mikrovlákno podobne tomu z kiku s kratsím chlupem.
aplikatory z ali - piškoty, mikrovláknove a z takoveho molitanu.
čínsky 3M clay na okna.
Pěkný výběr! Poznámky jen v rychlosti:
1) Na co ta pasta Rupes? Jestli máš v plánu ručně celé auto, vzal bych radši nějakou silnější leštěnku (DJ Lime Prime Plus)
2) Co věci na kola? (obyč rukavice, štětec na kola, kartáč na pneu, kartáč na podběhy a pod. - vše stačí obyč za pár korun)
3) Co štětec a kartáč na interier?
4) Co štětec při mytí na lišty, záhyby a spáry?
5) Co nějaké kýble - alespoň ten oplachový navíc s mřížkou dovnitř?
Pokud je to první nákup a nemáš nové resp. super zachovalé auto nebo nějak šíleně kontaminované rzí a asfaltem, raději bych před pořízením chemické dekontaminace v upřednostnil dovybavením se výše zmíněného. Zásoba nástrojů je důležitá :smile: Jinak pokud se vejde do rozpočtu . proč ne ;)
Díky za rychlou odpověd. :smile:

1)
Auto je po italovy a lak je v horšim stavu než bych byl rád
viz: http://detailingclub.cz/viewtopic.php?f=24&t=3276
Takže bych ho rád přeléleštil celé. má spoustu škrábancu i hlubších.
Na YT kanálu Forensic Detailing Channel jsem Nasel doporucení na koutouce SPTA z Ali Která by mely být použitelné. + m14 unasece. Lestit budu Aku vrtačkou. :(
Vím není to idealní ale po dlouhém přemýšlení jsem se rozhodl nekoupit prozatím leštičku. :sorry: jak zde někdo psal že vrtačkou taky udělal pár aut.
2)
toto mě dopravdy nenapadlo dík :smile: Mam jen kartáč z ikei. stavím se někde do tesca nebo kiko pro levnou rukavici ješte

3) a 4) Toto mě také nenapadlo. stavím se do nějakého Bau pro stětce které nejsou obehnané železem pokd najdu :smile: nebo je potřeba nějaké spešl pro tvrdost?

5) kýble mam doma 25-30l asi 4 po barvě od primalexu. teda krásně vyčištěné vapkou. :smiley:

A jak jsem psal auto je po italovy 8 let staré Ford Focus. A odvážil bych se říct že ten člověk ho snad nikdy ani neumil. :(
Není už ta Menzerna moc silná pro začátečníka? Sice nejsem jelito ale nadruhou stranu bych nerad udělal paseku :D Btw bude mě stačit jeden kotouč na celé auto během jednoho dne? :-)

Ještě bych se zeptal zda pri aplikaci GTechniq G5 stačí na okno jen
APC pripadně Iron a pak činský Clay 3M a Odmastit IPou a davat G5? nebo je vyloženě potřeba leštit?

Máte někdo zkušenosti s DODO voňavkou?

Díky za rady. :thumbup: už se těším jak malej Jarda :D
  • 1
  • 265
  • 266
  • 267
  • 268
  • 269
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]