Nováček, pomoc s výběrem produktů :-)

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Odpovědět
JirkaBL
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 23 srp 2020, 10:48
Odeslaná poděkování: 1 poděkování

potřeboval bych poradit.
Mám leštičku https://www.detailingshop.cz/liquid-ele ... -lesticka/
potřebuji k ní menší unašeč na prolisované díly.
nejmenší jsem našel :
https://www.detailingshop.cz/liquid-ele ... 3-a-a3000/
u něj se ale nepíše kompatibilita pro T4000, pasoval by tam tedy tento unašeč, nebo máte ještě nějaký jiný ? a pak jak velký kotouč bych tam měl dát , také 75mm ?
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Asi jsme si psali přes mail, tam jsem to vysvětlil :-)
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
JirkaBL
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 23 srp 2020, 10:48
Odeslaná poděkování: 1 poděkování

soray píše: 15 dub 2021, 23:20 Asi jsme si psali přes mail, tam jsem to vysvětlil :-)
jojo, díky :) i když odpověď nepotěšila , budu to muset zvládnout i bez toho
Charvi
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 26 kvě 2022, 11:45

Zdravím, první příspěvek a rovnou bych poprosil o malou konzultaci :) Pořídil jsem si FoFo mk. III v barvě iceberg blue. Věc se má tak, že mi ještě zbývá rok studia (takže limited budget) a s detailingem nemám žádné zkušenosti.

Lak na autě je docela zachovalý, bez větších škrábanců, takže bych přes léto chtěl zatím jen umývat.

Na předmytí https://www.detailingshop.cz/valetpro-c ... ni-cistic/ - je lepší dokoupit napěňovač ? nebo stačí obyčejný rozprašovač ? Navíc jsem četl že je vhodný i k čištění interiéru, pokud se vhodně naředí, má s tím někdo zkušenost ?

K samotnému mytí bych použil https://www.detailingshop.cz/valetpro-a ... utosampon/ tady se chci hlavně zeptat, zda autošampon s voskem zanechává alespoň nějakou ochrannou vrstvu, nebo slouží spíše k vyživení už nanesené vrstvy ? Co se značky týče, tak mi ValetPro přijde cenově nejlepší, na druhou stranu chápu že to může být něčím vykoupené, je teda lepší si připlatit za autošampon, pokud zatím nebudu voskovat ?

K mytí samozřejmě zakoupím mikrovláknovou rukavici a jeden větší ručník, případně sadu štětců a legendární mikrovláknové utěrky z kiku na dosušení, na které se tu pějou ódy.

Co se týče oken tak budu za burana, ale nestačí klasická okena s papírovýma utěrkama ? (opět peníze až na prvním místě).

Předem díky za rady a náměty, na vosk včetně chemické i mechanické dekontaminace se chci vrhnout někdy před zimou, takže vás potom budu znovu otravovat :) Liťáky taky budu pořizovat až na příští léto, takže o plecháče se zatím nestarám.

Poslední spíš doplňující dotaz. Problém je v tom že na příjezdovku mi peče celý den slunce a jediný spot ve stínu je vedle domu na trávě. Nevypálí tam nějaký přípravky po oplachu z auta trávu ? Rád bych se dožil i dalšího mytí. Díky moc a přeju hezkej zbytek dne.
CHEeSE951
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 46
Registrován: 23 úno 2018, 18:19
Odeslaná poděkování: 1 poděkování
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Ahoj. V prvom rade gratulujem k novému fofíku. Ja mám mk2 a momentálne sa chystám na mk2 ST :)
Ale k téme. VP som síce nikdy nepoužíval, no momentálne mám na dielni zopár fliaš GreenStaru od Kochu a neviem si ho vynachváliť. Keď ho nariediš 1:10 - 1:12 je to super prewash, a skúšal som ho aj v interiéri v pomere 1:20 - 1:25. Myslím že vyjde aj trochu lacnejšie ako VP.
Čo sa umývania týka, na šampón s voskom sa vykašli. Gyeon Bathe je dosť koncentrovaný a naozaj výborný šampón za celkom slušné peniaze.
Na nejakú rozumnú ochranu na "sezónu", kým to plnohodnotne navoskuješ, by som zvolil len nejaký detalier po každom umytí. Prípadne keby chceš niečo lepšie, WetCoat je bruálne rýchla a efektívna ochrana.
O to, či vydrží tráva chémiu by som sa nebál, povedal by som, že väčší problém bude následný rozjazd z rozmočeného trávnika. Tráve to nepridá a ľahko sa stane že potom budeš mocť umývať nanovo. Pred domom som umýval vždy večer pred západom slnka keď vychladol lak.
fevlad
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: 04 pro 2013, 09:11
Odeslaná poděkování: 3 poděkování

brabus píše: 08 lis 2020, 13:33 Surfex a redit dle potreby
načo všetko používate Surfex a v akom pomere riedite? dik
Odpovědět