Nováček, pomoc s výběrem produktů :-)

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Odpovědět
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 03 dub 2015, 00:11
Bydliště: Hněvotín(Olomouc)
Obdržená poděkování: 3 poděkování

Ty osobne ne, ale spousta lidi s tim dokonce pracuje z toho aliexpresu.
Mam z tama nekolik desítek uterek a jsou v pohode, grit guard od tama nevidím rozdil oproti tady, stetce tam jsou taky levnejsi a aplikatory ani nemluve. Rozprasovace Taico tam jdou koupit za polovinu co tady. A dalsi ruzne vychytavky typu osvetleni, kartace, dokonce i lestici kotouce, ale musi clovek cist aby dokazal poznat co je dobre a co ne.
Uživatelský avatar
yankee31
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: 08 dub 2018, 21:48

leštící kotouče z Číny pět kousků různé tvrdosti za stovku úplně na pohodu. i štětce byli v pohodě, akorát ty jsem teď objevil v Hornbachu, je jich tam víc a za stejnou cenu. mikrovláknové aplikátory jedině od číňana
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

tak tak, občas Ali zklame, občas překvapí. Pro mě je to supr zdroj na různé specifické nástroje a pomůcky. Na druhou stranu zrovna clay bych doporučil značkový a některé obyč věci začaly být sehnatelné v čr za podobné peníze, jako z Aliexpressu, jen člověk nesmí chodit na "detailingové" a "tuningové" e-shopy, ale "úklidové", "dílenské" a pod. e-shopy.

Na konkrétní věci z Ali je tu pak vlákno: viewtopic.php?f=2&t=1295&start=200
zdenek63
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: 06 led 2020, 15:35

S3T píše: 21 led 2020, 12:38 zdenek63: tak co, vyzkousels vsechno uz? Jak si spokojen, poradili sme ti dobre? :D
Ahoj, ještě bohužel ne... Mám čas jen o víkendu a počasí je zatím na prd, takže se stále jen psychicky chystám... :D chtěl jsem dnes, slibovali 8°C na Vysočine a je tu -1°C :D takže čekačka...
Luksakes
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: 10 lis 2019, 19:34

Čaute ,

Chtěl bych poradit s výběrem pasty na leštění.

1. Chtěl jsem se zeptat jakou pastu by jste mi doporučily na jednokrokové leštění?
Chtěl bych se zbavit hologramů a nějakých jemných škrábanců. Tak aby auto prokouklo.
Uvažuji nad Scholl S20 nebo Carbon Collective PRIMA 1-Step ( kamarád ted objednával, ale na foru jsem o téhle pastě ještě neslyšel)

2. Jaké pasty by jste doporučily na tříkrokové leštění ?
Na druhém autě už mám trochu hrubší škrábance, kde budu provádět celkovou renovaci laku. Auto bude samozdřejmně umyto, dekontaminováno chemicky i clayem a odmaštěno.

3. Jakou pastu doporučujete na renovaci světlometů?
Na autě mám zajíté světla, které budu brousit pod vodou smirglem. A poté je chci lešičkou a pomocí pasty vyleštit. (kamarád používá zelenou 3M , ale myslím že na to bude i lepší pasta) .


Díky.
S3T
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 06 bře 2016, 23:59

K Ali: v podstate at si kazdej kupuje co chc a kde chce:) ale ja mam k cine averzi, jakozto nejvetsim kopirovacum cehokoliv zcela bez ostychu a koupil sem tam jen dvakrat neco, co tady stalo uplnej nesmysl a bylo to zcela mimo detailing:) a o kvalite rovnez nejsem zcela presvedcen u takovych veci jako jsou kotouce mikrovlakna a jiz treba zmineny clay, sami rikate, ze je potreba vybirat a vedet co, tady koupim znackovej kotouc a vim ze bude funkcni. Schvalne, kolik vas to zkouseni stalo? Nebylo by lepsi koupit rovnou kvalitu? :D Naopak treba ten kartac na vrtacku jak je v prislusnem vlakne, tak proc ne.. tady stoji taky nesmysl a je to asi vec ktera snad nejde udelat blbe :D
Takze ja radsi podporim original vyrobce byt je treba drazsi, ale nemusim na to cekat tri a vic tejdnu jak vocas... :-P
Uživatelský avatar
yankee31
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: 08 dub 2018, 21:48

mám kamaráda lakýrníka a ten když mi rozlešťoval světla, tak taky používal zelenou 3M. já loni použil na světla VSS od chemiků a letos chci vyzkoušet Gyeon Q2M Compound silnou leštící pastu
Bikes
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 04 kvě 2018, 18:10

Ahoj,
chtěl bych poprosit o radu, kterým směrem hledat.

Hledám něco jednak na zvýraznění lesku a dále s ochrannou vrstvu laku.
Často mám auto od much a různých dalších potvor, které pak jdou hrozně blbě dolů. Takže aby už s tímto nebyla taková práce - tedy nějaký vosk.
O vodoodpudivost a tvorbu "kuliček" mi až zas tak nejde.

Tedy když to shrnu, aby se auto lesklo a mouchy šly snadno dolů.
Dále snadná aplikace, zatím jsem používal jen hypermarket šampón s voskem, takže praxe nulová.

Co jsem se díval na přípravky, tak mi přijde, že je toho je strašně moc a jako laik kolikrát ani nevidím rozdíl, mezi jednotlivými "kategoriemi".

Našel jsem kladně ohlasy na Sonax BSD, je vhodný na toto?
Nebo nějaký šampon s voskem, sealant, detailer, tekutý vosk.....?

Díky
Uživatelský avatar
3dclub
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 80
Registrován: 28 led 2019, 19:59
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Ahoj, nejdřív si asi počti přehled druhů ochran, ať máš obrázek :) https://www.detailingblog.cz/prehled-oc ... utomobilu/

Kdyby jsi se rozhodl pro vosk, tak voskování provází pár dalších kroků. Pořádné umytí, dekontaminace laku, připrava pod vosk atd..

BSD je podle mě super produkt pro ty co nechtějí voskovat a dělat přípravu, ale chtějí mít na autě alespoň něco. Rychlá aplikace, za ty peníze dobrá výdrž.
Pak je tu ještě Gyeon Wet Coat https://www.detailingblog.cz/recenze-zk ... n-wetcoat/ tam je cena za jednu aplikaci vyšší, pokud máš wapku tak aplikace je rychlá a jednoduchá.

Jinak je možné, že velmi zaschlý hmyz stejně dolů nepůjde a pak budeš muset použít nějaký čistič např. ValetPro Pre wash, Dodo Juice Traffic film remover atd..

Doporučuji si přečíst ještě tohle https://www.detailingblog.cz/detailingove-vybaveni/ a koupit si nějaký lepší šampon, rukavici atd.. :)
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Luksakes píše: 26 led 2020, 14:25 Čaute ,

Chtěl bych poradit s výběrem pasty na leštění.
(...)
Díky.
Tohle nepatří do nováčkovských dotazů! :shout:
Renovace světlometů sem: viewtopic.php?f=24&t=1706&start=120
Ostatní vlákna k leštění: viewforum.php?f=24 - najdi nějaké vhodné nebo případně založ vlákno nové s vhodným inteligentním názvem :thumbup:
Odpovědět