Nováček, pomoc s výběrem produktů :-)

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Odpovědět
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 03 dub 2015, 00:11
Bydliště: Hněvotín(Olomouc)
Obdržená poděkování: 3 poděkování

Ja muzu doporučit i work stuff, funguje stejně jako silk....
Sam78
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 12 kvě 2018, 09:55

Tak jsem si projel i DW forum a na ten Gyeon jdou celkem dobre recenze. Par lidi mu vytykalo ze taky nepobere moc vody ale většinou spokojenost. Co jsem vyřadil je AF prej poušti hodně chlup a to i po nekolikatem vyprani. U MM žádný problem. Rozhodnu se mezi MM a Gyeonem.
Criss23
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 10 pro 2018, 20:17

AF mám, před použitím jsem ho vypral a žádné chlupy nepouští. Ale je fakt, že byl v akci...za tu cenovku jsem ho tam nemohl nechat.
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Kluci, zase tu začínáte dělat chaos, platí to hlavně pro Sam78. Téma sušících ručníků je jasně zařaditelné do odpovídající sekce níže. Tak tuto diskuzi prosím přesuňte tam. Jinak začneme zase rozdávat odpočinek na 3 dny.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Sam78
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 12 kvě 2018, 09:55

Omluva.
kiwi
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 23 pro 2018, 16:31

Zdravim,

chystam se na svuj prvni nakup a rad bych znal Vas nazor na tuto objednavku.
Mam temer 2 roky stare auto, ktere jezdilo do mycky a ma najeto lehce pres 100.000km a rad bych ho privedl a udrzoval v nejlepsim stavu svepomoci.

V tuto chvili mam cca 10 uterek z KIKu (takovych tech hodne tlustych), nejaky kartace z IKEA na prahy a pneu.

Mam v planu na jare koupit nejaky vosk, nejsem si ale zaroven jist, zda bude potreba. Jak velky bude rozdil v tom jestli budu po kazdem umyti pouzivat BSD oproti treba Fussu? Ma vyznam Fusso, pokud pres nej budu davat BSD - nebudu to pracne navoskovane Fusso sundavat?


Veci u kterych nejsem rozhodnut a vaham
1. APC - vaham mezi supermafrasolem a wipe out
2. jaky sampon, kdyz budu pouzivat BSD/Fusso?
3. DODO JUICE LIME PRIME PLUS - pomuze to trosku s mikroskrabancemi z mycky?
4. Bude stacit na okna IPA? cetl jsem dobre ohlasy na Meguiars Glass Cleaner Concentrate, ale nemam 10 aut abych to konce zivota vypotreboval?
Ma vyznam lestenka na okna, nebo to muzu vzit tou lestenkou viz vyse a pak odmastit IPA?
5. Bude mi stacit APC + Korrosol + Tarx na myti kol, ci je lepsi poridit Bilt cistic kol - ma to vyznam?
Jakou vyzivu pro pneu doporucite?
6. Mam nejakou rukavici z OBI, bude mi stacit, ci je lepsi koupit nejakou "lepsi"
7. Vzhledem k tomu, ze to budu delat na verejnych WAP, ma vyznam si poridit nejaky napenovac (Alta Foam 2000 treba), nebo se bez toho obejdu?
8. Jake kbeliky s grit-guardem doporucite abych za ne nemusel davat 1000 za kazdy
9. Jake aplikatory doporucite treba na tu lestenku?

Doporucili byste mi jeste nejake veci, ktere mi chybi na seznamu?

Az bude teply den (bude stacit cca 15C?), tak bych se rad pustil do dukladneho umyti auta,

bude nasledujici postup OK?

Oplach, 2x umyti samponem s minimalnim tlacenim na lak
ususeni
dekontaminace
umyti jarem
umyti samponem
odmasteni naredenou IPA
rucni lesteni za pouziti DODO JUICE LIME PRIME PLUS
BSD

Vsem predem dekuji moc za pomoc s vyberem a radami.
myti.png
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

BSD vs Fusso rozdil je v praci a rychlosti Fusso nemusis davat po kazdym myti ...Fusso vyznam nema pokud budes davat BSD.

2- sampon obyc Dodo Juice Born to be Mild Maintenance nebo treba Valet
3- rucne minimalne :D
4- ANO - IPa staci
5- ano to co mas staci- pak je hodne dobry Blue gel, ValetPro Classic Tyre Dressing na pneu, ale nemusi fungovat na vsech znackach pneu... Ted v zime pouzivam sprej od Coyotu je to rychly.

6-bude stacit
7-nemam a neznam vyhodu to mit
9-Oboustranný mikrovláknový aplikátor.
Naposledy upravil(a) brabus dne 24 pro 2018, 12:20, celkem upraveno 1 x.
BSD maniac
Uživatelský avatar
yankee31
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: 08 dub 2018, 21:48

7. já si ho na veřejnou WAP beru, když mám auto hodně špinavé jako třeba v tomhle počasí. je to lepší než používat jejich šampon
Luksakes
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: 10 lis 2019, 19:34

Čaute,

Chtěl bych poprosit o radu. Nechavám si pravidelně čistit a renovovat auto u detailera a stojí to nemalé pěníze.Tak jsem se rozhodl poprocházet pořádně tohle forum abych se něco o detailingu dozveděl a popřípadě si začal dělat nějaké věci sám. Zatím bych se chtěl pustit jen do interiéru a časem i do exterieru.
Co se tyká interiéru tak moc témat na foru není, Proto bych chtěl poprosit o radu.
Výkonny vysavac mám, dokonce i extraktor.Samozdřejmě i nějaké ty utěrky z mikrovlákna ala kik :-D Popřípadě můžete doporučit nějaké kvalitnější utěrky a štětce ? Po pročtení fora vím že budu potrěbovat nějaké APC na vyčištění , zamlouvá se mi DJ Total Wipeout nebo nebo VP . Na ošetřeni plastu a gum asi Autoglym Vinyl & Rubber Care nebo PB Natural look. Na kůži bych chtěl neco doporučit . Zatím přemýšlim o DJ Supernatural Leather Cleaner nebo Colourlock Lederreiniger Mild. A něco na ochranu kůže ?. Plus jake by jste doporučily kartáče ? A na okna nějakou vaflovou utěrku plus přemýšlím nad IPOU nebo VP nebo Autoglym FAST GLASS. Popřípadě jestli doporučíte něco lepšiho a nebo jestli jsem na něco zapoměl , budu rád za každou radu :) .
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Zkus se prokousat několik stran zpět tímhle vláknem, dej si dokupy seznam a doladíme max detaily, kdyby tam byla blbost ;) Většina úspěchu (nejen) v interieru je stejně v rukách a správných nástrojích/postupech a ne až ZAS TOLIK v chemii :D
Fajn kartáč je ten na kůži od colourlocku, štětce bohatě stačí ten malý a velký od VP. Utěrky na interiér bych nabral hafo těch ServFaces za 49,-
Odpovědět