Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Zdravím,
zareaguji postupně:
Příspěvek byl uveden pro ty, kterým myčka nestačí ale nechtějí za vybavení utrácet několik tisíc atd...

1) Kmoda: Ano, bylo to kvůli ušetření a myslím, všechny tebou zmíněné metody dekontaminace mám v kapitolce uvedeny. Píši, že se jedná pouze o nejzákladnější řešení (myslím že např. pro následnou aplikaci BSD dostačující). K narážce na mě - při dekontaminaci jen 2x umyji JARem, použiji TAR remover a na exponovaných částech IRON. Clay nepoužívám. Voskuji FUSSEM

2) Samot: Kvalitni šampon uvádím, JAR byl pro odmaštění/dekontaminaci/přípravu podkladu

3) Brabus: Ano, je to jak uvádíš

4) Kmoda: Jar je opravdu uveden jako jednorázovka (pro přípravu pro ochranu laku - vosk, BSD), odmastí lak, sundá zbytky vosků atd. Čím lépe je povrch odmaštěn tím lépe přilne ochranná vrstva ať již ve formě BSD, vosku atd...

5) Mám rukavici Kenco (přijde mi trochu jiná než ta na obrázku) a upřímně s ní myji raději než tou od Chemical Guys - kde mi vadí uvolněná podšívka (pokud vím tak od novoty nebo od prvního mytí), co do množství žinylek mi přijdou cca na stejno (myslím na vztažnou plochu nikoliv na celkové množství).

Jak jsem uvedl - celý příspěvek je koncipován jako takový minimální balíček cca za 2000,- asi jsem neměl uvádět vosky a nechat to je v kombinaci s BSD což by bylo asi konzistentnější řešení pro daný účet (prostě balíček pro cca čtvrtletní údržbu auta) + v mezidobí jen mytí šetrným šampónem. Pokud se shodnete, že příspěvek nemá vypovídající hodnotu, tak ho klidně smažu.

Nicméně myslím, že pořád lepší než to mýt kombinací houbou a starými tričkami :)
Tak jestli ji nepoužíváš tak to bude pořád jako nová.😀já mám zkušenost takovou jakou jsem psal.ale třeba jsem chytl páteční kousky a zaměstnanci se už těšili domů tak to odflákli jsem si říkal po první rukavici ale bohužel všechny 3 vydržely pár mytí.
Ahojte, ked uz ste sa tu rozbehli, chcel by som sa poradit ohladom samponu, kedze sa mi uz nechcelo hladat autoumyvarku kde by som mohol pouzivat vlastne pripravky, natiahol som hadicu pred dom a umyvam si auto tam (je to na mojom pozemku, ale nieje to ohradene od ulice) a keby sa nahodou nejaky iniciativny sused zacal stazovat chcel by som mat co "najekologickejsi" sampon, viete mi poradit nejaky dobry pH neutralny a biologicky odburatelny sampon? Budem na auto davat Bilt Hamber Double Speed Wax tak ak by s nim nejak spolupracoval bolo by to fajn :) zatial som pozeral CHG mr. pink ale neviem ako je to s jeho ekologickostou
Proč to řešíš? Abys mohl tomu sousedovi mávat před obličejem etiketou, která hlásá jak je šampon ekologickej? Když bude soused zmrd, nahlásí to na „odbor ŽP“. A to by bylo aby kontrola nenašla v půdě nějakou stopu ropných produktů...
V podstate len pre dobry pocit, keby mal nejaky sused reci, nejakej kontroly sa zasa nebojim, voda mi ajtak nesteka na ulicu a vsetka sa "strati" v dlazbe pred domom, ono vacsina samponov co som pozeral je ajtak pH neutralna takze mozem zobrat napriklad ten Mr.Pink, alebo je nejaky osvedcenejsi sampon, najlepsie keby bol bez dalsich voskov a nech nezmije naneseny vosk, ci je lepsie zobrat sampon a voskom aj ked budem davat zvlast vosk?
Ahoj. Jako nováček a amatér bych s Vámi rád zkonzultoval výběr přípravků, které bych rád použil na moje auto. Je to v pohodě, nebo něco vyměnit či doplnit? Jo a doteď jsem auto ručně nemyl, když nepočítám ruční myčku :oops:

Mytí
Mytí : Bilt Hamber Auto Wash 300ml autošampon
Mycí rukavice : Dodo Juice Tribble Mitt mycí rukavice z ovčí kůže
Sušení : Gyeon Q2M Silk Dryer 90x70cm sušící ručník
Clay
Clay : ValetPro Contamination Remover Blue 100g tvrdý clay
Lubrikace : ValetPro Citrus Bling 500ml multifunkční detailer
Korekce laku
Oprava: Autoglym Paint Renovator 325ml abrazivní leštěnka
Leštěnka : Autoglym Super Resin Polish 500ml bezabrazivní leštěnka
Aplikátor : Dodo Juice Supernatural Plush Microfibre Applicator Pad aplikátor z mikrovlákna
Leštění : Microfiber Madness Yellow Fellow 2.0 60x40cm mikrovláknová utěrka
Protekce
Vosk : Autoglym Extra Gloss Protection 500ml tekutý vosk
Aplikátor : Dodo Juice Supernatural Plush Microfibre Applicator Pad aplikátor z mikrovlákna
Leštění : Microfiber Madness Summit 800 40x40cm mikrovláknová utěrka

Předem děkuji
  • 1
  • 263
  • 264
  • 265
  • 266
  • 267
  • 268

Když já nevím...

Stejně tak jako kadeřnická MX-5 :-P Furt j[…]