Úplný ačátečník

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
mira330xd
Příspěvky: 2
Registrován: 18 úno 2012, 10:44

Ahoj,

velmi mě zaujalo toto fórum a chtěl bych se dozvědět o detailingu více. O své auta se starám po mechanické stránce sám, ale co se týče detailingu, tak o něm vůbec nic netuším.
Našel by se tady někdo tak laskavý, aby mi vše vysvětlil? V podstatě o co se jedná, pro co je to dobré, jak správně postupovat, na co jsou dobré jednotlivé kroky atd....
Předem velmi děkuji.
Míra
VWMysak
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: 23 lis 2010, 18:14

mira330xd
Příspěvky: 2
Registrován: 18 úno 2012, 10:44

Super odkaz na pochopení "filozofie"..... Mohli by jste mi ještě poradit jak správně rozfázovat ošetření karoserie (vč. prostředků, které bych měl použít)? Mám problém s tím, že i když ato vyleštím, tak mi po čase zmatový. Jinak auto mam černé a je to jak pěst na oko...
vezo
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: 13 kvě 2012, 17:01

Ahojte
Nechtel sem zakladat nove tema tak se zeptam tady kdyz me se nazev tematu taky tyka ;)
Jaky je rozdil mezi temito "verzemi" cistice tarx?
http://www.detailingshop.cz/predmyti-my ... 600ml.html
http://www.detailingshop.cz/cisteni-lak ... 600ml.html

Je jedno jakej z nich koupim a pouziji nebo je kazdej vhodnejsi na neco jinyho?

A jeste mam otazku k aplikaci, na youtube sem se dival na nejaky videa a nekde je ze se ma pripravek pouze nastrikat na auto, nechat par minut pusobit a oplachnout vodou a nekde je ze se ma nanest, nechat par minutek, pak trochu "posmudlat" nejakou houbickou, zase nechat chvilku pusobit a oplachnout az pak?
A ma se po cisteni a naslednem clayovani auto umit samponem nebo staci jen oplach a vysuseni nez na to naplacam lestenku (valetpro achilles)
Uživatelský avatar
Tom
Moderátor
Příspěvky: 1185
Registrován: 26 říj 2010, 18:57
Bydliště: Praha, Chomutovsko

Ahoj, TarX je čistě na tér a podobné. Trix je hybrid mezi IronX a TarX. Já bych to používal na místa, kde se vyskutuje obojí najednou, to znamená špína z brzd, poletava rez a asfalt. Na tuto lokalitu je trix ideál :-)
Detailing Club ČR
Detailing Shop http://www.detailingshop.cz - Autorizovaný dealer Dodo Juice, Gyeon, Microfiber Madness, ValetPRO, Race glaze, Bilt Hamber, Autoglym, Auto Finesse, široká nabídka autokosmetiky Swissvax, Carpro, Chemical Guys a další.
vezo
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: 13 kvě 2012, 17:01

Takze je lepsi pouzit trix?
Me nejak zarazi ze v popiskach u produktu je u tarX napsano ze toho umi vcelku vic a navic diky citrusovemu aroma asi nebude smrdet jak tejden bolavy nohy :D
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Novej IronX má taky višňové aroma a s Natural Lookem nebo Maxi Suds II se to fakt srovnávat nedá :mrgreen:
Takže na jakékoliv aroma v podání Carpro bych moc nesázel :mrgreen:
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
vezo
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: 13 kvě 2012, 17:01

No tak zadnou libovou vonavku od toho necekam, ja jenom abych si u toho nepoblil auti :D
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Jestli chceš voňavý Tar Remover, tak doporučuju Valetpro Citrus Tar&Glue, ten voní pěkně ;)
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
vezo
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: 13 kvě 2012, 17:01

Vune pro me samozrejme neni priorita, bral sem to jenom jako bonus, kdyz sem cetl jak to pry smrdi ;) Jde me o nejlepsi ucinek, abych se pak moc nenadrel s clayem.
Takze mam vzit teda ten trix? :?
A jak je to teda s tim oplachem po clay jak sem se ptal? Staci jenom voda a usisit nebo to mam vzit i samponem abych z auta dostal tu chemii po trixu a lubrikant z claye?
Odpovědět