Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Ty světla jsem měl od jednoho pána vyleštěné, nevěděl jsem co teda použil za přípravky ale postup smirek hrubší, jemnější pod vodou a pak pastou. Já si to dovezl domů a chtěl jsem to nějak "zakonzervovat". Použil jsem co jsem výše psal a zdá se že výsledek super, světla o chlup prokoukla
Dosť často na roznych videách vídavam že ľudia nastriekajú hneď na začiatku aktívnu penu na auto a túto penu roziterajú rukavicou/hubkou je tento postup správny ? nehrozí nebezpecenstvo poškrabania ? nieje potrebné najprv auto poriadne opláchnut od aktívnej peny a bordelu a následne použit šampón a rukavicu atd.. ?
Ahoj, poprosil bych o konzultaci vhodných přípravku a detailního postupu.

Chtěl bych sestavit kompletní balíček na vyčištěn interiéru Fiesty ST150 s polokoženýma sedačkami, Mondeo mk4 obyčejné plastové, sedačky obyčejné. Případně celokožené sedačky na Mondeu mk3 ale ty jsou hodně zničené – tohle auto není pro mě priorita 😊
Chtěl bych pokud možno co nejméně přípravků.
Pročetl jsem spousty témat a pochopil jsem to takto (auta neošetřované).
Můj postup a přípravky ( Budu to dělat hlavně na Fiestě 3. dveřové – ta je moje)

1. Demontáž předních sedaček
2. Vysátí všeho
3. Umytí oken
4. Umytí plastů teplou vodou
5. Umytí plastů čističem asi Total wipe out 1000ml koncentrát v ředění asi 1:10
Nastříkám to, nechám třeba 5minut působit a utřu obyčejným mikrovláknem.
V Nedostupných místech štětečkem.
6. Po nějakým uschnutím/utřením ošetřím plasty přípravkem Fantastic Plastic
Trim Dressing 250 ml – neředěné opět nastříkám nechám působit utřu novým mikrovláknem.
7. Plasty považuju za ošetřené a v případě údržby použiju zase Fantastic Plastic Trim.
8. Koberce v autě – nastříkám nejspíše přípravkem ValetPro Classic Carpet Cleaner v ředění nevím kolik 1:20?? Nechám 5 minut a vysaju to vodním vysavačem, nemám tepovač.
9. Teď jsou na řadě sedačky, které mám polokožené. Na řidičově sedačce mám flek od Semtexu. Kůže vypadá docela pěkná, nezničená.
10. Na vyčištění kožených částí bych asi použil Wipe out v nějakém větším ředění 1: 30?
Našplíchal, působit 2 minuty a utřít také mikrovláknem které jsem použil v kroku 5,
11. Poté bych nastříkal Carpet cleaner na čalounění sedačky (je červené, hodné pórovité)
Nastříkám a rozetřu kartáčem Colourlock. Zase působit 5minut a vysát vodním vysavačem.
12. Kožené častí bych ošetřil Gyeon Q2 LeatherCoat 400ml ochrana asi použít nějaký aplikátor a neutírat?
Mám ještě několik otázek.
Je wipe out hodně agresivní? jde mi o to, jestli můžu používat obyčejné rozstřikovače třeba z chemie na odmaštění skel. Budu potřebovat asi 3 rozstřikovače jen na wipe out. Ten třetí bych chtěl používat 1:1 na umývání kol. Případně motorového prostoru a od mušek.
Bude postup, jak jsem napsal fungovat nebo se nato mám vykašlat a nechat za 1200kč raději vyčisti od firmy s více zkušenosti? Rád si dělám věci sám a když nakoupím chemii tak budu odhadem někdo okolo 1500kč a zůstane mi ještě na další auta. V rodině máme nespočet zanedbaných aut.

Total wipe out concentrát 10000ml 459,00 Kč

Fantastic Plastic Trim Dressing 250ml 329,00 Kč

Colourlock kartáč na kůži a interiér 109,00 Kč

ValetPro Classic Carpet Cleaner 1000ml 259,00 Kč

mikrovlákno 20x20 2 58,00 Kč

rukavici 2x 20,00 Kč

rozprašovač 2x 250,00 Kč

Pokud by bylo něčeho málo, tak napište mockrát děkuji :)
Zdravím, chtěl bych se zeptat, jaký postup by měl předcházet aplikaci keramiky?
Po důkladním umytí dekontaminovat lak pomocí chemické dekontaminace a následně claye a poté se může aplikovat keramika? Případně se omlouvám, jestli píše dotaz do nevhodného tématu, zatím jsem tady nic podobného nenašel.Děkuji za odpověď
Zdravím,

taky zneužiju téma, abych zbytečně nezakládala nové vlákno. Potřebovala bych rozleštit několik škrábanců (viz. obrázky), okamínkovanou kapotu a potenciálně časem i celé auto od hologramů. Předpokládám, že ručně to bude na dlouho a nedosáhnu kýžených výsledků, tzn. asi ideálně strojně. Postačí mi EXTOL PREMIUM AP 180 takhle do začátku? Vyčetla sem, že by to měla být vhodná volba pro začátečníky, nicméně stále tápu co se týče past a kotoučů. Preferovala bych pro začátek, aby to raději bylo méně dokonalé nebo šlo postupně než abych rovnou použila něco hodně extra efektivního a z nezkušenosti zdevastovala lak ještě víc.
Budu potřebovat barvu na ty větší škrábance na boku dveří, nebo to půjde rozleštit tak jak to je?

A ještě pro jistotu nahrubo postup - umýt, dekontaminace, clay a po přeleštění odmastit a nějaký vosk/keraminku... je potřeba ještě něco dodržet před/po leštění?

P.S.: Kdybych to chtěla přeci jen zkusit bez leštičky, můžu použít stejné pasty nebo tam je lepší zvolit něco jiného?
Přílohy
IMG_20180503_144436.jpg
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Oldsmobile Delta 88 - jedna noc jedno auto

Tam ne tohle jelo na svatbu

Subaru Tribeca