Konzultace postupů „kompletního detailingu“ (pro nováčky)

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Odpovědět
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Přesně tak. Kdyby na autě byly velké louže, tak je můžeš třeba citlivě "stáhnout" jen utěrkou, rozhodně není potřeba mít zcela suché. Viz tohle vlákno pár stránek zpět, příspěvky ze srpna 2018.
Roman
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: 27 lis 2018, 15:33

Dík. Přečetl jsem a už je mi to jasnější. Ze začátku aby si člověk ten postup pomalu napsal. Hlavně nenechat něco podstatnýho doma.
Roman
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: 27 lis 2018, 15:33

Dneska jsem to umyl. Ne, že bych neměl co jiného o svátcích dělat, ale na návštěvy jedeme až zítra a tak se to hodilo. Wapka v místě bydlíště měla závadu a tak jsem zajel na Šafránku Stodůlky. Tam jsem myl snad před sto lety, tehdy ještě šampónem od pumpy.

Dva kanystry vody z domova a všechnu chemku co mám.
Nově jsem zkusil Geyon Tar a Korrosol i na kasli (kola už jsem dělal)
Nebylo to tak hrozný, čekal jsem, že z toho poteče víc a to mám bílou barvu ale hlavně kola byly jako po brutální vraždě.

V zásadě se mi celkem dařilo a za 4 hodiny jsem jel domů po voskování.
Poznatek co jsem si odnesl je, že jsem fakt amatér, ta spotřeba chemie je fakt hrozná. Většina místních borců by s tím možná ošetřila kamion, ale já se v tom koupu. Taru mám půlku a Korrosolu taky a to mám ten litr (ale už jsem po koupi dělal kola). Šampón docház a do nový leštěnky jsem taky slučně hrábnul. Já to ale nedovedu smudlat suchým aplikátorem...
Bilingo
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 29 bře 2019, 11:25

Hľadal som, no nenašiel som nikde jednoznačnú odpoveď a tak sa pýtam tu (nech zbytočne nevytváram novú tému)
Plánujem urobiť prvý nákup (otázku ohľadom toho vložím do príslušnej témy) no tu ma zaujíma ako úplného nováčika postup čistenie tlačidiel napr. pri rádiu. Napr. ak nestačí len štetec a vysávač kvôli prachu ale je to zašpinené... na youtube som našiel postup, že na štetec nastriekať APC a proste to vyčistiť takto a zotrieť... nemôže sa niečo stať elektronike? Predsalen je to voda a tak ma zaujíma váš postup ako to čistíte aby sa nič nepokazilo.
Vopred vďaka :smile:
Uživatelský avatar
yankee31
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: 08 dub 2018, 21:48

APC je nějaký éter nebo něco podobného, takže se na vzduchu odpaří
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

yankee31 píše: 29 bře 2019, 15:31 APC je nějaký éter nebo něco podobného, takže se na vzduchu odpaří
Ne, trochu to pleteš :fool:

Bilingo: Ano, s APC na tlačítkách opatrně, ve štětečku nebo v utěrce a hlavně v malém množství. Na lesklé povrchy, displaye a drobná tlačítka (třeba rádií) je lepší destilkou ředěná IPA, (která primárně odmašťuje) a ta se opravdu odpaří bez reziduí. Když je to fakt fest zahnojené, je to dost vopruz. ;)
Bilingo
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 29 bře 2019, 11:25

Len aby som to nedoplietol, takže kúpim toto https://www.detailingshop.cz/cistice-la ... ol-99--1l/ rozriedim to napr. 1:10, štetcom vyčistím a zotriem mikrovláknom?
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Více méně, nejlépe destilkou 1:2 - 1:4 :)
kocar0
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 03 zář 2018, 06:23

Zdravim chlapy, jen jeden rychlej dotaz. Ma smysl resit dekontaminaci laku, kdyz budu brat auto smirkem pod vodou?
Diky za rady
Uživatelský avatar
yankee31
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: 08 dub 2018, 21:48

je to takovej dotaz jako: mám si ráno utírat zadek, když se budu večer koupat? nic ve zlým, ale vážně nechceš, aby se ti ten bordel na laku dostal pod ten šmirgl
Odpovědět