Konzultace postupů „kompletního detailingu“ (pro nováčky)

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jurawood
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 50
Registrován: 23 lis 2016, 16:57
Bydliště: Brno

wildT předmluva: Toto téma bylo oddělené z jiného tématu, v tomto vlákně můžete vložit, jaký jste si vymysleli postup vašeho prvního detailingu.

Nejde o téma pro konzultaci toho co koupit – na to už je Nováček, pomoc s výběrem produktů (i když i to s první příležitostí separuju do novéhu tématu), ale jak a v jakém pořadí použít už koupené.

Tipy pro další čtení, pokud vůbec nevíte od čeho se odpíchnout:
:arrow: Desítky a desítky konzultací už proběhly tématem Amatérské otázky, takže můžete zkusit pročíst náhodně 20-30 stran i tam pro prvotní inspiraci.
:arrow: Na Detailingblogu je celý seriál, kde je velmi důkladně popsán celý postup od mytí, přes dekontaminaci, sušení, leštění, voskování a následnou údržbu → http://www.detailingblog.cz/serialy/

Míchá se tam ovšem všechno se vším, takže konzultace postupů odteď už jen tady.



* * *


Pěkné odpoledne leštiči.

Chystám se o víkendu poprvé navoskovat před zimou Fokus, tmavě šedá New York.
Poprvé na takovéhle úrovni. Vždycky jsem voskoval a leštil želvou na prasáka a byl jsem spokojený, no ne tak úplně v laku cosi přebývalo co nešlo pryč ani leštěnkou. Dnes už vím díky tomuto fóru co.
Mnou plánovaný postup plyne z toho co jsem teď nakoupil podle rad nade mnou.

Minulý týden jsem auto umyl a přejel BSD, který mě absolutně nefunguje.
K překvapení lak nebyl ani moc kontaminován, jsem zvyklý na starém autě na 1000x horší stav. Pravděpodobně toho hodně vzal na 3x šampón.
Takže na autě je jaksi divný BSD a budu dělat:

- umytí CG wash&gloss s použitím rukavice Microfiber Madness Incredimitt
- oplach
- bez sušení
- dekontaminaci chemickou zkusím obejít, auto mám asi měsíc a bylo pravděpodobně nějak čištěno, udržováno, nebo přeleštěno... Snad to nebude zásadní chyba.
- Valeťáckej clay střední + trenky
- opět umytí, nyní šamp. ValetPro Concentrated Car Shampoo
- sušící ručník Gyeon Q2M Silk Dryer 90x70cm
- teď rada - koupil jsem valetpro purple passion, pár šrámků na laku bude.
Mám to vůbec použít, nebo jsem udělal s nákupem chybu? Leštit mikrovláknem je ok? Poté musím odmastit? Nebo raději nemám, protože leštěnka maskuje případné šrámy? Když tak mám izopropyl. Říkal jsem si, že by leštěnka třeba pro jistotu sundala to BSD, ale nevím jestli to dělat, navíc, když BSD asi nechytlo...



- Nakonec FUSSO nanešená pomocí ValetPro Black Wax Applicator, nechám uschnout vzhledem k teplotě v garáži víc jak hodinu a rozleštím žlutým ručníkem madness

Prosím o korekci postupu, děkuji moc...
ed. teď jsem nalezl vedle vlákno amatérské otázky, omlouvám se a kdy žtak prosím o přesun ¨, ale zase nováčkovi to pomůže v začátku s nákupem, tak proč ne...
juro111
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 33
Registrován: 25 srp 2015, 22:54
Bydliště: Slovensko, Trnava

Ja som asi väčší amatér ako ty, ale ak chceš použiť clay, prečo chceš vynechať chemickú dekontamináciu? Nemá tá za úlohu uľahčiť samotné clayovanie a hlavne tým, že odstráni kopu hrdze je menšia pravdepodobnosť, že si poškriabeš lak?
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Ja jsem z toho udelal rovnou nove tema, treba se tu uchyti, tam to novackovske ma milion stran a myslim ze to uz se ani realne nikdo nesnazi prelouskat.

Co se tyka postupu, tak asi dobre, ale jak uz poznamenal juro, v tvem pripade by bylo mozna i spise vhodnejsi to udelat naopak, tzn. jenom chemicky a vynechat clay. Nebo chemicky + clay. A pokud jenom clay, tak urcite mekky a ne stredni.

Purple Passion klidne muzes pouzit, i kdyby jenom pro jistotu odstraneni uplne vseho - zbytku BSD, kontaminace co nesunda chmie ani clay atd. Nejsem si ovsem jisty jak moc na tom Fusso bude drzet, ale u toho uz si nejsem jisty nicim. Spise bych ale byl pro pred Fussem to odmastit.
Uživatelský avatar
Jurawood
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 50
Registrován: 23 lis 2016, 16:57
Bydliště: Brno

Díky, snad to pomůže časem někomu dalšímu..
Důvod obejití chemické dekontaminace? Raději bych to neříkal, ale zásadně už na to má vliv i finanční stránka. Iron a ter, dalších cca 1100,-
Až žena zjistí, že mám teď lepší ručníky na auto než máme doma a rukavici za 6 kil
a to navíc jen jednu :lol:

Pokusím se teda jen clayovat, zkusím absolutně netlačit a dost mazat.

A po purple passion před voskováním fusem teda odmastit / neodmastit?
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Jo takhle. No, je pravda, ze to je drazsi. Ale i tak maximalne mekky clay a v tomhle zimnim pocasi pravidelne "zmekcovat" ve sklenicce s horkou vodou. :) Jinak ja osobne bych ho odmastil, ale to znamena ze jediny benefit bude ze budes mit opravdu 100 % vycisteny lak, ale i to se hodi. Pokud bys chtel byt experimentator, tak muzes dat Fusso primo na nej bez odmasteni. Bud to vydrzi, nebo ne. :D Zalezi taky, kdy zhruba chces znova voskovat.
Uživatelský avatar
Jurawood
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 50
Registrován: 23 lis 2016, 16:57
Bydliště: Brno

Jedu ke kamarádovi 30 km do garáže, jinak parkuji před panelákem, takže další vosk někdy v dubnu 2017.
Umývám a oplachuji pouze čistou vodou s 2 kyblíků, když je vosk jde to samo.
Kousek od domu mám i osmotickou, tak zkusím wapku tam.
Uživatelský avatar
Jurawood
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 50
Registrován: 23 lis 2016, 16:57
Bydliště: Brno

Nikdo další se netalčí, tak nějaké moje postřehy:
Venkovní teplota -4
Teplota v garáži +15

Sušící ručník GYEON Q2M SILK DRYER 90X70CM vzal střechu, haupnu a část dveří, poté byl na ždímání, chtělo by to ještě jeden.

Clay ValetPro + born slipy
Důležitá je opravdu ideální teplota, lak byl nejdřív dost studený z venku a clay jsem musel dávat do teplé vody. Moc to takhle nešlo. Po vytemperování teploty na +15 super práce.
Prvních deset tahů se mu nechtělo klouzat, měl jsem strach, že udělá micro marring , po pár tazích bez tlačení už lítal jak po másle... lak byl po něm jako sklo.
Mimochodem použil jsem 33g a clay se ke konci nafoukl, rozpadl a přestal lepit a fungovat.. přesně jak už se tady popisovalo se DJsupernatural, nepomohlo hnětení, oplachy vodou, nic.. do koše, ale proč ne, svou práci udělal.

Oplach pouze vodou. Všímám si, že na laku jsou ještě mastné stopy kde voda dělá lehounce beading a někde je lak už naprosto bez ochrany..

Leštěnka Purple passion, chtěl jsem se na to vykašlat, navíc je mě nic moc (chřipka), dávám si další ibalgin, kafe :sick: a beru mikrovákno, přeleštím kousek střechy, kouknu a utěrka hnědá od špíny.
Takže jasné, celý auto.

Odmaštění, isoprophyl s vodou, už to jde rychle.

FUSO, krásně se nanáší, přesto, že jsem houbičku navlhčil, spotřeboval jsem strašně moc, šlo o hodně méně. Na pár místech se mi podařilo zavadit i o matný plast.

Nechávám zaschnout půl druhé hodiny, beru žlutý micromadness 2.0 hmm naprosto luxusní utěrka na tento účel, a pak už jen wooooow
Plasty bez problému rozleštěny. Perfektní výsledek, pajcuji okna, lišty kolem oken, kola..

Celkem čistý čas práce 13 hodin 8-) ale zase jsem udělal i vnitřek haupny, pod zadními dveřmi, vnitřky dveří atp.. Tak zase v létě, ale jo baví mě to :rofl:

mrzí mě, že jsem zapomněl foťák
https://drive.google.com/open?id=0B2jNE ... VdlMlRUaHc

Předávám vlákno dalšímu nováčkovi
Shorty.
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 17 led 2017, 13:09

Ahoj chtěl bych se zeptat co použít po leštění před aplikací vosku ?

Mám v plánu toto:
1. Předmytí aktivní pěnou
2. Umýt
3. Dekontaminace laku pomocí Clay
4. Jednostupňové leštění pomocí pasty Menzerna 2500
5. ???? nějaký čistíč laku od Dodo či opěšt pastu Menzerna 3000 nebo glaze ?
6. Voskování

Děkuji všem za rady :)
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

voskování čím?
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Odpovědět