Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Od optoteam
#55488
Ahoj všem,

Nenašel jsem podobné téma tak jsem založil toto.
Mám kamaráda, který provozuje autobusy a když jsem jej včera viděl jak v zimě běhá kolem dokola a šudlí to "mopem" mě napadlo, že se vás tady zeptám jestli nevíte jak si zjednodušit umývaní takového obra. Nejprve jsem si vzpomněl na snow foam, ale jestli je něco lepšího rád mu to doporučím. Popravdě asi nejde tak úplně o detailing ale o to aby autobus vypadal na oko čistě když do něj lidé nastupují (leštění, vosky atp) asi opravdu nepřipadají v úvahu.
Uživatelský avatar
Od lukascruz
#55490
Na tohle je nejlepsi nejaky koste ma dlouhy nasade a nejaka agresivnejsi chemie. Mejem takhle nakladaky v praci uplne stejne. Nebo to prohnat myckou na nakladaky. Ale to poleze asi trochu vic do penez a ne kazdy ji ma pobliz
Od optoteam
#55501
Mycka by sla do penez jak píšeš. I když už zvažoval takovou tu myčku pro busy na kolečkých... Myslíte že pěna mu moc nepomůže? Jak říkám ono nejde o opravdové umývaní o kterém toto forum je ale spíš, ošplíchnutí nebo jak to nazvat. Prostě umýt špínu aby to nebylo škaredý, ale nikdo se s tím moc nepiplá...
Od HonzaD
#55504
podivej, ona je ta pena delana vetsinou tak, aby byla setrna k voskum a povlakum obecne, proste jak tu oba piseme potrebujes nejakou agresivnejsi chemii. Za me znam opravdu silny / relativne levny jenom ten supermafrasol, ale treba nekdo poradi neco lepsiho ;)
Od optoteam
#55505
OK. :) dá se supermafra používat často? řeknemě denně? protože bus mu přijede z linky a měl by být čistý na další jízdu. Aby to při dlouhodobém používání neudělalo víc škody... nerad bych mu poradil něco za co mi pak poděkuje :))
Naposledy upravil(a) optoteam dne 18 led 2017, 12:00, celkem upraveno 1 x.
Od Cudl
#55517
U nas v praci meje sofer dodavku teleskopickym kostetem pres ktery proteka voda
Od optoteam
#55529
Možná bude nejjednosušší nastříkat to tím silným prewashem, a pokud bude trochu času tak nasříkat na bus nějaký silnější šampon třeba CG citrus a "umýt" to mopem, oplach a hotovo.

Kurňa lesk jak blesk.

Work from samot0506

Díky za pochvalu