Rez (nikoli polétavá)

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Uživatelský avatar
oxik
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1209
Registrován: 14 bře 2014, 13:08
Bydliště: České Budějovice

Přes zimu jsem moc nejezdil a ani neumýval a poměrně dost vykoukla. Je to v zárodku, růžky dveří a zadní lem. Na jaře chci leštit a nanést keramiku, takže to potřebuji do té doby vyřešit. Dveře se dají vyměnit za zdravé a dát je do laku, ale lem - respektive blatník - není vyměnitelný.

Jaké máte zkušenosti, aby to třeba 2-3 roky vydrželo? Nedělám si iluze, že i když se to udělá pořádně, vydrží to 10 let.. vůbec nemám přehled, jak se to dá řešit, takže uvítám veškeré zkušenosti.

Dík
http://www.display-folie.cz - ochrana pro všechny displeje a monitory
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Moc velký reference ti nepovim, ale momentálně tak nějak nedobrovolně (jak jinak, že :D ) testuju Brunox Epoxy. Co jsem tak slyšel na VWc, tak by to mělo fungovat víc než obstojně. Na Sharanu mám s ním ošetřený vykvetlý prahy teprve 2 měsíce, takže...
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

No, me by to taky zajimalo. Mimo auto ted chci pouzit hydrate 80 jako zakladovku na navijak na wakeboard, kterej dostava od vody peknou cocku (obcas i od morske). Sice jsem kdysi poctive pripravil, dal primer, barvu a lak po dvou vrstvach ale nestacilo to a rezne to skrz jakobyse nechumelilo :D A zajimave vypada od BH i electrox, ten je ale teda spis na radne pripraveny povrch, idealne takovy ktery asi jeste zrezly nebyl :D

A u aut, tak co tak servis delal na nasem Multivanu, tak to pomerne rychle vylezlo znova. Nevim ovsem jak moc poradne to udelali, co pouzili a tak; to ze tam na kolene opravili 10 let nefunkcni Webasto holt nemusi znamenat, ze jsou i zaroven experti na ochranu proti rzi (cti: jsem s tim servisem jinak moc spokojeny, ale nemuzu asi cekat expertni pristup ke vsemu) a Multivan neni zrovna auto ktere chce clovek nechat sesrovat jen co trochu zrezne. :D
Mišell
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: 02 dub 2015, 12:00
Bydliště: Opatovice nad Labem

Obávám se, že teď po zimě bude toto téma aktuální pro dost lidí:) Pokukuju taky po BH Hydrate 80. Nemá s tím už někdo zkušenosti?
Uživatelský avatar
Xander_Cage
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 188
Registrován: 24 zář 2013, 00:05
Bydliště: Ostrava

Z klasickou rzí je to blbé, pokud se nevymění celý díl (i když si říkal že to nejde) tak na opravovaném rez vyleze vždy, bavil jsem se už z x mechaniky a karosáři a řekli mi to samé, taky mě čeká oprava spodku dveří, a vím že když to bude drahé, tak i tak to 10 let nevydrží můj střízlivý odhad tak 5 let, ale je to levnější než vyměnit celé dveře, které se navíc i z vrakáče blbě shání a nové stojí šílené peníze. Takže pro tebe najít pořádnou firmu co takhle opravuje, a nechat si to vyvařit + lak.
Uživatelský avatar
oxik
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1209
Registrován: 14 bře 2014, 13:08
Bydliště: České Budějovice

Já mám přístup k dílům na své auto velmi dobrý a cenově přijatelný..ale ten zadní lem by bylo možné jen vyříznout a nechat navařit novou část.. jenže já neznám ani dobrýho lakýru v okolí, natož klempíře, který by to zvládnul esteticky hezky udělat.. slyšel jsem něco o cínování, ale přijde mi to jako jedna z variant, která ani ty dva roky nevydrží..

Jinak pro zajímavost mám takto napadenou jen levou část auta, pravá je bez náznaku, zajímavé
http://www.display-folie.cz - ochrana pro všechny displeje a monitory
Uživatelský avatar
Kmoda
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 596
Registrován: 23 bře 2012, 18:54
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Taky mám chycený lem,netrpělivě čekám až bude na shopu dostupný od Bilt Hamberu Deox-Gel,Hydrate 80 mám už doma a pak zkusím s tím něco udělat...
Uživatelský avatar
oxik
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1209
Registrován: 14 bře 2014, 13:08
Bydliště: České Budějovice

Podej info :D Bohužel si myslím, že už to nepomůže na rozjetý věci..
http://www.display-folie.cz - ochrana pro všechny displeje a monitory
Uživatelský avatar
Mr.Brain
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 372
Registrován: 06 kvě 2014, 00:11
Bydliště: ČB

Jestli je tam někde nad tím dutina a chceš to ošetřit jen zvenku, tak ti to stejně bude reznout z druhé strany. Nejlepší co opravdu funguje je to vyříznout, dát nový díl a do té dutiny naprat nějakou dobrotu. Teď si asi bude klepat spousta lidí na hlavu, ale ze zkušenosti můžu říct že funguje nejlíp koktejl rezistin ML, petrolej a olej :D Když to uděláš někdy v létě, tak to vyvzlíná opravdu všude a můžu zaručit, že minimálně 5 let se na tom ošetřeným místě žádná rez neobjeví, protože nemá absolutní šanci ani začít. Ale předpokladem je, že se to vyřízne, navaří a zadělá pořádně.
Napster
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 371
Registrován: 21 zář 2011, 18:03
Bydliště: Mladá Boleslav

Kluci kupte si fiata a nebo alfu a nejaky puchyrky na spodku dveri vas opravdu trapit nebudou :D :D jinak rez je jak rakovina. Nikdy ji uplne nevylecis. Opiskovat,vyvarot,zacinovat,plnic,barva,lak. U tech starsich aut je to stale dokola. Samozrejme i zevnitr osetrit. Ja si nechaval na zaruku menit predni blatniky u SII 6let stare auto a nad svetlama puchyre. Zevnitr blatniku je otevreny pertl a tam se hold drzi bordel. Po vymene jsem si vydupal vystrikani voskem,abych tomu zabranik a oddalul to na dobu,kdy uz auto nebude moje :D taky zalezi,co mas za auto. Pokud to je nejaky rv 2002,tak davat jiny dvere asi nema uplne smysl. Respektive muzes koupit z novejsiho roku a poradne je vycistit a vystrikat voskem zevnitr.
Odpovědět