Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Zdravím všechny. Dovolil jsem si založit zvlášť téma na chrom. Ať se to nemíchá s lakem:)
... v mém případě se jedná o naleštění choppera r. 2001. Předchozí majitel se o něj dobře staral, chromy jsou v dobrém stavu, chrom není poškozen a je v dobrém udržovaném stavu. Nerad bych ty chromy zničil nějakou "brusnou" pastou.

Takže bych se chtěl zeptat, jaké produkty ideálně použít(používáte) na ochranu chromu a jeho pořádného naleštění + následná ochrana.

Někde na fórech jsem četl že hlavně ne abrazivní leštěnky - v případě že chrom chci udržovat. Zde jsem našel příspěvek třeba na doporučení Meguiars Metal Polysh, avšak dle informací je to abrazivní leštěnka. Tak nevim :(

Poradí někdo ideální leštěnku, kterou si nebudu ničit chrom + ochranu chromu? Předem moc díky.
Zdarec,na chrom motorek-tj poctivý chrom je ten megs prý dobrý.
Ohledně těch abrazivních máš pravdu, než začneš čistit/leštit, je dobrý zkusit na méně viditelném místě.
Spešl ochrana chromu jako taková potřeba asi není(myslím, že je chrom dostatečně odolný) Spíš je to kvůli snažšímu mytí...a to určitě zkusit wetcoat apod typy ochran.
Díky. Budu volit asi tento "nejjemnější": Meguiar's Finishing Metal Polish. Ten vypadá jako ok.

Uch, doporučení ohledně nějakého wetcoatu? ... Předpokládám že je to většinou nějaký sprej na bázi silikonu ... na odpuzení vody a sajrajtu - pak stačí opláchnout.

Nebo případně použít nějaký vosk? I na to jsem někde narazil. Že borci ty chromy voskovali. ... předpokládám kvůli odpuzení vody a sajrajtu.
Ahojte.

Po umytí vše přejedu Meguiar's Finishing Metal Polish.

Doporučujete na toto ještě dávat nějaký sealant nebo vosk? Ideálně něco tepelně odolné, ať to mohu použít na žebrování motoru a výfuk?

Třeba Hybrid V7- sealant?

Díky
Takže jako finální verdikt, pokud mi nebude rozmluveno volím na vyleštění a ochranu chromů na mašině tyto dva produkty a postup.

0) umytí :)

1) leštěnka: Meguiar's Finishing Metal Polish

2) sealant: Dodo juice metal of honour metal sealant - odolnost vůči teplu, takže na výfuky a žebrování motoru by to mělo být ok

Pak pošlu fotky s výsledkem. 8-)
Já používám na očištění, zbavení zabarvení toto

AUTOSOL BLUING REMOVER na spáleniny a zabarvení svodů - 150ml
http://www.abmoto.cz/cz/e-shop/1032242/ ... 150ml.html

cca 50 000km najeto a výfuky jsou perfektně hladké, nijak nedochází k pokození chromu a hlavně vůbec není potřeba tlačit, následně poškrábat

jediné co jsem dostal za poučení, výfuky musí být 100% studené jinak to bude dělat fleky
VD › Focus ST II

Teda... super práce o tom žádn&aacut[…]

Je Vám sotva 18let a už jste postavili dům,[…]

Oldsmobile Delta 88 - jedna noc jedno auto

Chlapi diky, majitel se trochu zhrozil když sly&sc[…]

Pěkná práce :)