Konzultace prvního velkého detailingového nákupu

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Odpovědět
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

od pičatec nic nekupuj . Carbon Collective nebo Purestar Duplex jsou pry stejny rucniky, krome rozmeru, dela to jedna fabrika :thumbup:
BSD maniac
Jury
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 13 zář 2020, 14:30
Odeslaná poděkování: 1 poděkování

Děkuji ti @HonzaD
A jak jsi psal: Já mám moc rád z krátkosrstých např Microfiber Madness Slogger a s dlouhým vláknem pak např CarPro Boa je fajn.
Mám vzít oboje? Sloggra na aplikaci BSD a CarPro Boa na rozleštění do sucha?
Jednu z nich bych později chtěl použít i na rozleštěni Fussa tvrdého vosku, který si koupím příští rok .). Co bude nejlepší?
Díky ještě jednou .)
Hodně jsem se zde na fóru inspiroval :thumbup:
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Díky za zpětnou vazbu, to potěší ;)

Na dedikované použití detailer/vosk/leštěnka bych to nekomplikoval a šel pouze do té CarPro Boa (ať máš jen jeden "prémiový" druh - to má taky svoje plus) nebo nějaký ekvivalent.
Pořiď si alespoň 2 nebo lépe 3 ks, k tomu hromadu těch obyčejnějších mikrovláken a máš (skoro) vystaráno ;)
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

na nanaseni BSD pouzivam kratky chlup z KIK.
BSD maniac
Xenon
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 15 lis 2020, 17:07

Nazdar, potreboval by som skonzultovať prvý väčší nákup. Mikrovláknové utierky a sušiace "ručníky" už mám, teraz je čas na kozmetiku.

V rámci prípravy na novú sezónu som si vybral nasledujúce produkty. Kľudne poraďte aj niečo iné, o značku mi vôbec nejde. Začínam hlavne dekontamináciou laku. Šampóny a pod. neriešim, pretože umývam auto hlavne na verejnej wapke, takže hľadám niečo na rýchlu dekontamináciu predtým, ako začnem umývať. Okrem toho dávam auto umývať (ja nemám kde :) ) ručne šampónom, penou atď., takže zatiaľ ďalšie veci nepotrebujem. Detailery už takisto mám.

Na aute mám PPF fóliu Xpel Ultimate Plus, takže bol by som rád, keby ste mi poradili, či sú tieto výrobky kompatibilné s PPF.
  1. Odstraňovač hmyzu a špíny Auto Finesse Citrus Power
  2. Odstraňovač asfaltu a lepidel Auto Finesse ObliTARate - tu mi trošku robí starosti, či to nejak nenaruší tú PPF fóliu, ak by som na nej mal asfalt/kusy pneumatík atď. a potreboval to odstrániť. Ale snáď to je OK. Čo som čítal, tak tento je menej agresívny ako Tar Remover od Gyeonu.
  3. Auto Finesse Iron Out Contamination Remover odstraňovač polétavé rzi - hlavne na disky, častokrát ten prípravok na disky na wapkách nestojí za veľa.
  4. Keramický čistič oken Auto Finesse Caramics Glass Cleaner - v podstate tekuté stierače
To je zatiaľ všetko.

Vďaka za všetky postrehy.
barochpatrik
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 29 led 2021, 13:44
Bydliště: Kladno
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Čau, myslím, že dekontaminaci řešit nemusíš, pokud ten, komu dáváš auto umýt ručně, provádí i ji. :)

Jinak AF Citrus je určitě vhodný i na PPF, je pH netrální. Za mě můžu doporučit.

Pokud nemáš na kolech žádnou ochranu, zvážil bych spíš nějaký čistič na kola, od AF třeba Imperial, ale jsou i jiné. Odstraníš z kol mnohem víc bordelu než jen brzdový prach.

AF Caramics na skla mám taky, funguje dobře, ale já mám na sklech keramický sealant Gyeon View, tak nedokážu posoudit, co zvládne sám o sobě. Taky toho dost vyčistí, ale pokud máš často zaprasená skla, koupil bych i třeba APC na prvotní očištění od toho nejhoršího. :)
Xenon
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 15 lis 2020, 17:07

Vďaka za radu. "Problém" je, že niekedy to býva aj 2-3 mesiace, kým to dám umyť a potom ma to štve, že s tým musím jazdiť. Takto by som si to aspoň čiastočne dekontaminoval sám. Myslíš, že je to OK? Ten Iron Out vyzerá sľubne, teoreticky by sa to dalo použiť aj na verejnej wapke aspoň na disky. Skôr sa obávam, ako bude fungovať ten tar remover na PPF fóliu, či to nebude až moc agresívne. Ale už sa mi viackrát stalo, že som mal po jazde dosť veľa čiernych šmúh a bodiek a do poriadneho ručného umytia bolo ešte ďaleko. Keby som to mal doma, tak si to viem aspoň čiastočne očistiť sám.
barochpatrik
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 29 led 2021, 13:44
Bydliště: Kladno
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Nevím, jakou máš barvu auta, ale pokud nemáš bílou, zřejmě si polétavé rzi ani nevšimnech a její odstranění po 2-3 měsísích je naprosto v pohodě. Na ty disky to klidně můžeš používat, ale jak už jsem psal, zvážil bych nějaký čistič kol. U toho asfaltu to chápu, ten jde vidět víc, ale nedokážu poradit, co použít. Zkus se zeptat toho, kdo ti fólii nainstaloval, snad by mohl vědět.
Xenon
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 15 lis 2020, 17:07

Tak som obvolal pár detailingových firiem a vraj na PPF sú lepšie/šetrnejšie produkty od Gyeonu, a to konkrétne Gyeon Tar a Gyeon Iron. Hlavne ten Tar je slabší ako Oblitarate od Autofinesse.

A čo sa týka Imperialu, tak mi bolo povedané, že je to skôr šetrný čistič pre pravidelné umývanie kolies, že Iron Out odstráni silnejšie znečistenie ako zapečený brzdový prach atď. Ale samozrejme to neznamená, že je to náhrada za plnotučný čistič kolies.

Inak farba auta je červená, takže nakoniec to s tou poletavou hrdzou asi nebude taký problém. :smile:
Odpovědět