Konzultace prvního velkého detailingového nákupu

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Odpovědět
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Pěkně rozepsané a sestavené, nemyslím si, že tam chybí něco zásadního :thumbup:

Vosk bude v pohodě, pracuj v klidu ve stínu a nech do "tak akorát" zavadnout. Na rozleštění Fussa mi fungovalo mikrovlákno spíš kratší než delší vlas.

Se značkou Auto Finesse téměř nemám zkušenost, ale chybu s ní řekl bych neuděláš :smile:
clay - vezmi zmíněný ValtPro nebo Bilt Hamber, clay utěrky a podobně jsou spíš agresivnějšího rázu pro ušetření času před leštěním, spíš bych ti je nedoporučil.

Možná budu ukamenován, ale vybodnul bych se na přikrmování Fussa pomocí BSD. Touhle "přikrmovací" filosofií jsem si taky prošel a neviděl jsem v žádný velký benefit krom toho, že člověk ani nepozná, jak na tom ten vosk ještě je :D (teď se nebavíme o keramice ale o tuhém vosku).
BSD nebo podobné tam plácni, až teprv bude vosk opravdu na odchodu a ty přitom nebudeš mít čas ještě nějaký ten měsíc dva navoskovat.
Gossip
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 08 kvě 2019, 04:59

Dik za odpoved.
Tak ten clay radsi vezmu stredni od valetpro, a na to rozlesteni vosku prikoupim mikrovlakno s mensim vlasem (mam doma jen ty s dlouhym)
To bsd asi vezmu tak ci tak a uvidim jak dlouho se mi to fusso bude libit bez nej hehe :)
King_Rat
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 04 čer 2019, 05:50

Krásné dobré ráno,
prosím o potvrzení, že je můj následující výběr správný a vhodný - za každou radu budu vděčný.

Mám 24 let staré Volvo 850 T5-R v udržovaném stavu - 12 let jej vlastním. Do myčky jsem ( neprozřetelně ) jezdil pouze v zimním období. Mytí jsem prováděl sám avšak zcela laicky bez základní znalosti správného postupu ( šampon s voskem, houba (!), rozleštění mikrovláknem ).

Nyní bych se rád trošku posunul a řádně věnoval péči o lak a přirozeně chci, aby výsledek vypadal co možná nejlépe.

Vytipoval jsem si následující položky od Dodo Juice:

Dodo Juice Basics of Bling Wax-safe Wash Shampoo 500ml autošampon

Dodo Juice Ferrous Dueller Iron Remover 500ml odstraňovač polétavé rzi

Dodo Juice Basics of Bling Clay Lube 500ml clay lubrikace

Dodo Juice Basics of Bling Clay Bar 55g středně tvrdý clay

Dodo Juice Basics of Bling Prep Polish 250ml leštěnka

Dodo Juice Purple Haze Pro Hybrid Carnauba Soft Wax 30ml měkký vosk


Chci věřit, že jsou přípravky zvoleny správně - avšak kdybych si byl zcela jist, poté sem nepíšu :) Nicméně absolutně nemám zkušenost s clayem - sledoval jsem pouze návody a videa na netu a netroufám si odhadnout tvrdost ...volil jsem tedy střed.

Dále chci ještě na ošetření plastu pořídit:

ValetPro Black To The Future Trim and Tyre Dressing 250ml ošetření plastů a pneu

Jinak mám připraveny dva kyblíky, rukavici, spoustu mikrovlákna různé gramáže a rovněž ručníky na sušení...

Díky za Váš názor !
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Je to myslím OK. Velikost Ironu bude hodně na hraně, litrovka by byla určitě lepší. Co se týče tvrdosti claye, volil bych podle míry znečištění. Já osobně preferuji nejprve důkladnou chemickou dekontaminaci (Iron, Tar) a zbytky dočistit měkkým clayem.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
jarek89
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 15 črc 2019, 08:16

Ahoj chci vás poprosit o pomoc s výběrem produktů, pořídil jsem si teď zánovní auto a rád bych mu dopřál péči. Začínám v podstatě od nuly, tak se chci zeptat co by si člověk měl pořídit při prvním nákupu zatím uvažuju o

přípravek na poletavou rez:
Auto Finesse Iron Out Contamination Remover

Rukavice
Microfiber Madness Incredimitt

Šampon nevím jaký vybrat, vosk bych nějaký, který jde rozleštit i ručně, protože zatím nemám strojovou leštičku. Ještě uvažuju o pořízení detaileru s keramikou má to smysl?
optimas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: 22 led 2018, 15:58

Vosky se dělají ručně nikdo to nedělá strojně. Strojně se leští pastama ;)
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Ahoj, pokud začínáš úplně od nuly, doporučuju poctivě pročíst články na detailingblog.cz, např. https://www.detailingblog.cz/detailingove-vybaveni/

Rukavice i Iron, co jsi zmínil, jsou spíše prémiovější a v začátcích bych sáhl raději po levnějších variantách, ať zbyde rozpočet i na důležitější věci (btw. kolik peněz máme cca vyhrazeno? ;) ) Pár dobře sestavených nákupů se v tomto vláknu už za ten čas objevilo, doporučuju taky poctivě projít.
Investice do vlastního vzdělání je při začátcích detailingu strašně důležitá - bez pochopení základních principů a postupů skončíš (i třeba po zdejších radách) s kupou věcí, které ti nic nebudou říkat, tak je nějak "vypatláš" a bude tě to akorát štvát za vyhozené peníze.
jarek89
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 15 črc 2019, 08:16

Ahoj tak sem si prostudoval zdejší téma a vybral jsem tyto produkty:

ValetPro Bilberry Wheel Cleaner 1L
ValetPro Concentrated Car Wash
Dodo Juice Lime Prime Plus
Bilt Hamber Korrosol
Collinite Super DoubleCoat Auto Wax #476 266 gr
Dodo Juice Born Slippy Clay Lube Concentrate/Refill
Bilt Hamber Auto-Clay-Medium
Gyeon Q2M Silk Dryer 90x70cm sušící ručník
+ mikrovláknový + pěnový aplikátor
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pěkný výběr :thumbup: Já bych ještě doporučil zahrnout do výběru šampon Mystic Bubble od Tacu https://www.detailingshop.cz/vyhledavan ... tic+bubble
Je skoro za stejnou cenu jako Valetpro.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
jarek89
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 15 črc 2019, 08:16

Soray je ten šampon co si postoval lepší jak ten Valet? Jinak jakou mycí rukavici k tomu? Stačí třeba nějaká z Obi do začátku. Příští měsíc budu řešit přípravky na údržbu interieru, chci se vás zeptat co vzít, podle toho co jsem vyčetl je na okna nejlepší Ipa, na mlžení skel na zimu ten Gyeon anti fog nebo jak se jmenuje. Potom bych ještě potřeboval něco na palubovku, co se týče gumových těsnění tak se chci zeptat zda stačí klasika silikonový olej nebo je lepší přímo nějaký lepší přípravek.
Odpovědět