Čím odstranit spray proti kunám

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Helmut
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 31 říj 2017, 05:51

Zdravím,
podědil jsem služebák po kolegovi co neměl garáž a používal spray proti kunám. Je to všude v motorovém prostoru je to lepkavé a je na tom nalepený bordel, který nejde téměř dolů... je to hlavně na kabelech, ale i na plastech (MucOff cleaner - růžovka - který je na plasty skvělý je na toto krátký...). Existuje něco čím by to pustilo?
Jedná se o Würth - Ochrana před kunami / Ochrana proti kunám
Uživatelský avatar
Myrilek
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: 01 dub 2016, 18:53

Helmut píše:Zdravím,
podědil jsem služebák po kolegovi co neměl garáž a používal spray proti kunám. Je to všude v motorovém prostoru je to lepkavé a je na tom nalepený bordel, který nejde téměř dolů... je to hlavně na kabelech, ale i na plastech (MucOff cleaner - růžovka - který je na plasty skvělý je na toto krátký...). Existuje něco čím by to pustilo?
Jedná se o Würth - Ochrana před kunami / Ochrana proti kunám
mám nové ojeté auto a ten samý problém :(
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Surfex/Supermafrasol zredeny horkou vodou jste zkouseli?
Helmut
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 31 říj 2017, 05:51

Nezkoušel jsem nicméně rád bych něco ověřeného... předem děkuji za připomínky a tipy :)
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Souhlas s WildT ...teplá voda a nějaký odmašťovák a sundá to všechno
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Helmut
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 31 říj 2017, 05:51

Tak zatím SuperMafrasol s teplovou vodou (cca 1:10) žádný zázrak... hlavně na plastech a omotávkách svazků prakticky nic nedělá... :-/ I tedy na karoserii to není jen nastříkat, pošmrdlat štětcem a opláchnout... (ikdyž trochu to pomáhá...) :/

Fakt Wurth sprej proti kunám je tedy něco... (pokud to fakt potřebujete, nastříkejte to na hadr a ten smotejte do motorového prostoru, tohle prostě dolu nejde!)
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Možná by pomohlo něco na odstranění lepidel
Helmut
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 31 říj 2017, 05:51

To asi spíš by fungovalo, ale nevím o ničem, co by šlo např. na měkké kabelové svazky, hadice atd... aby to šlo bez zbytečného šmrdlání atd... Není mi to moc příjemné takhle stříkat na konektory řídících jednotek a pak to prolívat množstvím vody aby to tam něco nenapáchalo...
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Tak ono ve finále musíš opláchnout všechno myslím tím jakoukoliv chemii.když to budeš oplachovat ručním postřikovačem a utírat nějakou hadrou tak to nemůžeš v životě utopit.já meju motory wapkou a nikdy jsem neměl problém že bych nějakej motor utopil samozřejmě se u toho musí používat hlava a ne to tam prát hlava nehlava
Michael Ostrava
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: 18 zář 2016, 19:39

Borec z Würthu se jen smál, že to dolů moc nejde. Říkal, že ipou nebo čističem brzd, ale je to tak 50na50. Že když se to podaří, mám mu dát vědět.
Odpovědět