údržba čiré ochranné folie

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Odpovědět
stativ
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 14 bře 2018, 21:09

Ahoj, chtěl bych začít s detailingem, ale protože mám takovou trošku specialitku, myslím, že je lepší to vyčlenit mimo téma „Nováček, pomoc s výběrem produktů :-) pro lepší dohledatelnost.

O co jde – pořídil jsem si novou mazdičku a jelikož mě drásá nervy kdykoli slyším jak mi do auta naráží kamínek (hlavně v zimě nic neobvyklého) a stejně tak mi deptají čuňata, kteří vám u nákupního centra klidně praští do dveří protože nejsou s to se vysoukat z auta aniž by omlátili okolo stojící auta, rozhodl jsem se si na ní nechat dát polep ochranou fólií.

Takže teď mám na autě s výjimkou kufru a střechy čirou fólii Stoneprotect. Otázka je,jak se o auto optimálně starat, aby folie co nejdéle vydržela pěkná.

Prošel jsem si zdejší fórum a poskládal jsem si jakýs-takýs začátečnický balíček. Mám ale spoustu nejasností.

Zatím mám tohle:

předmytí
* od minulého auta mi zbyl odstraňovač hmyzu Sonax. Ten fungoval celkem fajn, ale je myslím dost agresivní a navíc vyjde poměrně draho. Rád bych ho ale dodělal pokud není vyloženě nevhodný.
* Pak bych ho asi nahradil ValetPro Citrus Pre Wash – podle toho, co jsem se dočetl, by měl být celkem šetrný a tady na fóru jsem ho našel jako často doporučovaný.

mytí
* tady tápu asi nejvíc - z minulého auta mi zbývá ještě docela dost ArmorAll Ultra Shine Wash & Wax a opět mi přijde škoda ho jen tak vyhodit.
* docela mě zaujal Bilt Hamber Auto Wash, hlavně tím, že by měl mít i antikorozní účinky a jak je známo, Mazda na tom co se týče ochrany proti korozi není úplně nejlíp. Akorát je otázka, jestli není třeba moc agresivní
* klasika ValetPro Concentrated Car Shampoo
* nebo vzít Dodo Juice Born To Be Mild, protože je šetrný?

leštění
* Dodo Juice Lime Prime - nevím, jestli vzít lehce abrazivní nebo bezabrazivní. Fólii by mělo být možné normálně leštit, takže bych asi šel spíš cestou lehce abrazivní, ale to je jen můj dojem.

sealant/vosk
* chlápek co mi dělal folie mi to navoskoval nějakým karnaubským voskem od Swissvax. Výsledek vypadá skvěle, ale když jsem viděl kolik takový vosk stojí, protočily se mi panenky.
* mě osobně láká Finish Kare 1000P. Z toho, co jsem tady na fóru četl, tak tenhle sealant toho člověku docela dost odpustí na rozdíl třeba od Collinite 476S, což by byla moje druhá volba

detailer
* a finálně přemýšlím vzít buď Sonax Xtreme BSD nebo Dodo Juice Red Mist Tropical
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Vítám tě na clubu :yahoo:
Takže:
Předmytí/odstranění hymzu stačí kolirkát teplejší voda v kyblíku se šamponem, případně, pokud mouchy nepůjdou, tak si pomoct odstraňovačem mušek a hmyzu. Ze své podstaty tyhle odstraňovače jsou zpravidla agresivnější, ale nebál bych se toho, působení je v řádu minut, ale většinou není u udržovaných aut potřeba a stačí ta teplejší voda.
Prewash je relativně ok, v porovnání s klasickými odstraňovači je hodně šetrný.

Šampon s antikorozními vlastností? Tomu nevěřím.
Šampony jsou dobré všechny co jsi vybral. U valetu mi příjde znát při mytí ta nižší cena-subjektivní pocit.

Nač leštit folii? Jestli od fleků od mušek, pak klidně i lehce abrazivní lime by tohle měl splnit.

Vosk je vcelku jedno, obojí je dobrá volba.

Detailer bych pořídil jen onr nebo nějakou vodičku za pár korun a k tomu pak bsd, kdyby bylo potřeba nastavit voskovou životnost ke konci třeba o nějaký měsíc.

Na autě je skutečně stoneprotect 3M? Několik zákazníků to mělo, a nevypadalo to vůbec dobře-brutální pomeranč jako kdyby ty díly byly stříkané.
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
stativ
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 14 bře 2018, 21:09

Díky za vřelé uvítání :D
Nač leštit folii? Jestli od fleků od mušek, pak klidně i lehce abrazivní lime by tohle měl splnit.
Tohle je jedna z věcí, co zatím nevím, folie nemám ani dva měsíce a co se týče čištění, tak jsem to byl zatím jen párkrát opláchnout wapkou, ale teď když už to vypadá na lepší počasí, tak to chci dělat pořádně.

Hlavně jsem to chtěl kvůli těm muškám a částečně proto, že jsem se dočetl, že to teoreticky zlepšuje vázání vosku. Ale s leštěnkou asi zatím počkám a uvidím, jestli bude potřeba až začnou lítat hmyzáci.
Detailer bych pořídil jen onr nebo nějakou vodičku za pár korun a k tomu pak bsd, kdyby bylo potřeba nastavit voskovou životnost ke konci třeba o nějaký měsíc.
Díky za tip na ONR. Koukám, že mají dvě verze – wash&shine a wash&wax. Předpokládám, že pro můj účel by byl vhodnější wash&shine, protože vosk budu matlat vlastní, ne?
Na autě je skutečně stoneprotect 3M? Několik zákazníků to mělo, a nevypadalo to vůbec dobře-brutální pomeranč jako kdyby ty díly byly stříkané.
Kecal bych, kdybych tvrdil, že tam pomeranč není. 99 % lidí si toho ale bez bližšího zkoumání nevšimne a já mám relativně klid od kamínků a lidí co to člověku na parkovišti odřou. Možná jsem jenom lempl, ale nikdy se mi u minulého auta nepovedlo vyspravit a rozleštit oděrky, aby to nebylo znát. A to jsem nikdy nejezdil nějaké terény, většinou dálnice (i když se stavem českých dálnic…).
stativ
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 14 bře 2018, 21:09

Ještě mě napadá jedna věc – vadí takové folii IPA?

Kvůli zimě sem důkladné čištění ale teď bych se na to rád vrhnul a napadlo mě, že když to už budu brát z gruntu, tak by možná nebylo od věci to celé odmastit IPOu (hádám, že 10% je tak akorát), ale přece jenom ta folie je nějakej plast, tak se bojim aby mi to IPA nějak nepo...kazila
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Prep či eraser obsahuje alkoholu daleko více a je šetrný taktéž. Není se tedy třeba bát.
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
stativ
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 14 bře 2018, 21:09

Jen pro zajímavost - sehnal jsem si indikátorové papírky a změřil pH toho šamponu ArmorAll Ultra Shine Wash & Wax a vyšlo mi 7, možná malinko zásaditější, takže tenhle šampon by snad měl být pH neutrální. Ještě uvidím, co to udělá s voskem (FK 1000P) po pár mytích.
Odpovědět