Prevence koroze

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
optimas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: 22 led 2018, 15:58

No vidíš, já mám třeba 18letou Hondu civic a teprve teď začínám řešit drobnou korozi. Samozřejmě už je v záloze nová Honda Ufo 6 let stará. Tak jsem chtěl kupovat Mazdu 6, alekdyž jsem zjistil že taky trpí korozí tak jsem od ní upustil.
Sibie
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: 03 úno 2013, 00:41

Nechtěla jsem tu řešit volbu auta, ale jak vyřešit konkrétní problém.
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

O to se snažíme ale evidentně jseš rozhodnutá pro Mazdu tím pádem chceš řešit předčasnou korozi vozu oproti jiným značkám.
Tak já bych nechal stříknout spodek teď záleží kdo ti to bude dělat jestli to udělá pečlivě nebo jestli to ošulí.zrovna nech udělat dutiny.potom si sežeň dobrýho lakýru který ti bude likvidovat puchýře pod lakem protože to doma neuděláš a ani žádná kosmetika na to neexistuje proto ti tady nikdo neporadí co koupit proti korozi.doufám že jsem ti pomohl aspoň trošku.
Sibie
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: 03 úno 2013, 00:41

Díky! :)

Ano, jsem pro ní více méně rozhodnutá. Nečekám samozřejmě zázraky, ale tím že jsem to nikdy nemusela řešit, nemám vůbec představu ani jaký obecně přístup je dobrej a jakej špatnej :) i např. s garáží v zimě se ty názory rozchází, takže hledám jakoukoliv radu z praxe co dělat a čeho se naopak vyvarovat :)

Šlo mi zkrátka o to, že když si přivezu auto, které bude bez koroze, ale vím, že obecně je vůči ní náchylnější, tak co všechno už od začátku dělat a nedělat, aby ta koroze přišla co nejpozději.
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Spodek a dutiny víc udělat nejde tak jak jsem psal.ideální parkování je pod přístřeškem.nejhorší uzavřená vlhká garáž to už je lepší auto nechat venku.třeba ještě někdo něco napíše ale moc šancí tomu nedávám
Sibie
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: 03 úno 2013, 00:41

Díky moc :)
optimas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: 22 led 2018, 15:58

Já jsem se kvůli Mazdě 6 přihlásil i na jejich forum a varovali mě pokud ji půjdu kupovat ať si ji pořádně prohlídnu. Pokud je už jen někde náznak koroze ať od toho utíkám a nejvíce mě šokovala odpověď hlavně se podívej na střechu pokud tam budou jen sebemenši náznaky pupínku už to rezaví. Střecha rezaví, ptám se? Ano u Mazdy ano. Tak z toho jsem byl v šoku. Kolega si taky koupil Mazdu 3 a teď je nešťastný má to po roce jako jarní louku. Ono je to těžké s tím nástřikem spodku a dutin. Pokud už tam je rez tak nástřik už nepomůže. Rez si bude žít dál svým životem :D
Sibie
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: 03 úno 2013, 00:41

Jasně no... vycházím z toho, že by se podařilo sehnat auto, na kterém ještě rez není, jinak to asi nemá smysl :grinning: zkusím to Mazďácké forum projet podrobněji. Jen jsem si říkala, že tady kluci často dokážou i zdánlivě nemožné, tak že za zkoušku nic nedám :D
optimas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: 22 led 2018, 15:58

Tak hodně štěstí
Sibie
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: 03 úno 2013, 00:41

Díky :)
Odpovědět