Postup čištění - specialitka

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Benny
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: 30 dub 2017, 20:23
Bydliště: Plzeň

Cau borci,
mam takovej specialni dotaz a myslim, ze slabsi povahy by nemely dal cist:

Volal mi kamos, bude kupovat auto z pozustalosti a chce abych mu ho vycistil.
Problem je v tom, ze v tom aute byl nalezen mrtvy clovek a nikdo nevi jak dlouho tam byl, takze je mozne, ze v sedackach bude... rekneme biologicky material.

Jaky postup cisteni byste doporucili?
Me napadlo nejdriv auto vystrikat VP Enzyme Eater, aby se ten bio material trosku neutralizoval a pak klasika tepovacka.
Nebo nekdo nejaky jiny napad?

Diky za tipy 😉
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Tak to přeji hodně štěstí, bohudík moje zkušenost končí u menších hlodavců.

VP Enzyme Eater - jop, klidně vícekrát v odstupu několika hodin, než se do nečeho pustíš. U silně zasažených částí interiéru bych zvážil i výměnu, pokud jsou díly sehnatelné. Ovšem ve výsledku sis odpověděl sám, rozsah škod můžeš posoudit až teprv auto uvidíš, protože už jen nalézt tělo za půlden a za 14 dní je jaksi rozdíl.
Uživatelský avatar
yankee31
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: 08 dub 2018, 21:48

zavolal bych kamarádovi, ať jde rychle od toho, zvlášť když mu nikdo nechce říct jak dlouho tam byl. tohle nevypadá na den dva. navíc dědické řízení taky nějakou dobu trvá, takže bych se nedivil kdyby v tom autě umřel na jaře, v létě a to taky hraje velkou roli.
Benny
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: 30 dub 2017, 20:23
Bydliště: Plzeň

Honza: diky za potvrzeni me teorie :smile: samozrejme ted se ptam ciste teoreticjy, protoze realita muze byt o dost jina, kazdopadne to trosku beru jako vyzvu 😀

Yankee: hele to je jeho volba, rekl jsem mu, ze se na to kouknu, ale kdyz to bude na pobliti, tak ho poslu zase zpatky 😊
Uživatelský avatar
yankee31
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: 08 dub 2018, 21:48

fotřík, když jsem byl malej, jezdil na záchrance a protože tenkrát ještě nebyl koroner, tak k mrtvolám na ohledání jezdili oni. proto z jeho historek vím, kdy asi tak začne z člověka něco téct. a protože to vím, tak to řeknu na rovinu: bejt to moje, tak to okamžitě prodám nebo jinak by šel celej interiér pryč. ale každý strůjce svého štěstí
Benny
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: 30 dub 2017, 20:23
Bydliště: Plzeň

Tak to chapu, ja bych si asi neco takovyho asi taky nekoupil, byt by to bylo za sebelepsi penize. Uz jenom kvuli tomu pocitu...

Kamosovi to evidentne nevadi, tak at dela jak mysli 😀 akorat nevim kdo mu to vycisti kdyz bych mu to ja nevzal 😂😂😂
Uživatelský avatar
yankee31
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: 08 dub 2018, 21:48

mám pocit, že jsou firmy co tohle čistí, ale že asi i ony, pokud je něco zasaženo biologickým materiálem, to vozí do spalovny. přece jenom to co z člověka vyteče, tak jsou jeho vnitřní orgány a nikdo si asi nechce do toho sednout v autě a pak doma na gauč
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

auto do AAA jak delany...
BSD maniac
Benny
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: 30 dub 2017, 20:23
Bydliště: Plzeň

Ni, uvidime, jaj rikam, zatim jsem to ani nevidel, tak az to priveze budu moudrejsi. Slo mi fakt jen o nejakej predbeznej postup jak na to. Bordelu v aute uz jsem videl dost, ale tohle je natolik specificky, ze jsem se chtel poradit s vama tady na foru, jestli uz nekdo neco takovyho nevidel a neresil :-)

Je fakt, ze treba ve zminovanych AAA taky nevite co kupujete. Stejne tak kdyz kupujete byt, taky nikdo nevu co se tam v minulosti odehravalo...
Uživatelský avatar
yankee31
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: 08 dub 2018, 21:48

no ale to je ten rozdíl, že je to vyčištěné tak, že to nepoznáš a vlastně ani o tom nevíš. ale tady víš, že tam byl a k tomu ti řeknou, že neví jak dlouho tam byl. pěkná blbost, že neví jak dlouho tam byl, nějaký odhad doby úmrtí je a jestli ho někdo nechce sdělit, tak to dost smrdí
Odpovědět