Těsnící tmel, který nepoškodí lak

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Odpovědět
kucera
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 30 pro 2016, 09:14

Chtěl bych poprosit o radu:
Potřebuji (provizorně) utěsnit mezeru mezi karoserií a předním světlometem, jedná se o cca 0,4-0,6mm (OPRAVA - má být cm). Na vysvětlení – při servisu došlo k tomu, že těsnění, které tam je, někdo „sroloval“ pod část karoserie, a nikdo si toho nevšiml. Teď jsem na to přišel, těsnění jsem sice nějak zpoza karoserie dostal, ale je již zdeformované a zůstává tam mezera. Nemám teď čas jezdit zase do servisu, jelikož v pátek odjíždím na lyže. Ale samozřejmě nechci, aby se tam do světla / před světlo dostaly nějaké nečistoty (přece jen je to full LED, které stojí ranec).

Proto mě napadlo to nějak zatmelit, ale nevím čím. Dokážete poradit? Jde mi především o to, aby to nepoškodilo lak, ale i plast světlometu.

Díky.
Naposledy upravil(a) kucera dne 19 úno 2020, 20:11, celkem upraveno 1 x.
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Zní to dramaticky, ale jestli ti dobře rozumím, tak je to ten gumový profil kolem světlometu, co přiléhá na blatník/nárazník/kapotu? Jeho drobná nepřiléhavot ke karoserii by rozhodně neměla znamenat netěsnost světlometu, zvlášť pokud se bavíme o půl milimetru... Jako jestli to nutně chceš ucpat, tak úplně obyčejný bezbarvý silikon vydrží venku na slunku jen pár dní/týdnů, než se oloupe, třeba na akvárka se prodává malé balení. Ale jednak ti asi v servisu nepoděkují a jestli je ta škvíra, jak si myslím, pak bych se na to vyprdnul.

Anebo to vyfoť.
kucera
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 30 pro 2016, 09:14

Omlouvám se, je to 0,4-0,6 cm, ta mezera je fakt velká. Jinak máš pravdu, jde o ten gumový profil kolem světlometu, co přiléhá na blatník/nárazník/kapotu.

Ještě doplnění: Díval jsem se na "HB BODY 999 tuba těsnící tmel", uvádějí u toho "Těsnící hmota na bázi kaučuku, vhodná pro lepení a těsnění kovových částí, pro těsnění spojů a spár karosérie vozidla. Je také vhodná pro vnitřní části karosérie, které nejsou přímo vystavené UV záření."
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

pruhledna izolepa, a pak reklamace...
BSD maniac
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nevymýšlel bych hlouposti, akorát naděláš víc škody než užitku. Pryžový profil mezi světlem a karoserií nemá vliv na těsnost samotného světlometu. Až se vrátíš z dovolené, tak to jeď vyreklamovat do servisu...
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
kucera
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 30 pro 2016, 09:14

Zalepím to teda aspoň provizorně tou izolepou. Co jsem se na to ještě díval, tak to vypadá, že před tím LED světlometem je průhledný plast, takže ta mezera je mezi tím plastem a samotným světlometem - a tam taky asi není vhodné, aby tekla voda nebo se tam dostal nějakéj "bordel".

Pak to pořeším se servisem.

Díky za odpovědi
Odpovědět