Jak pravidelně, rychle a snadno mýt auto

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
S3T
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 06 bře 2016, 23:59

Ad mikroprasek: krom toho ze to nesmyje patrne ochranu, tak to hlavne nesmyje ani spinu :D .. neno alespon jsem jeste nenarazil na takovej, po kterem bych mel pocit, ze je auto umyte..:))
Cudl
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: 01 čer 2014, 07:46
Bydliště: Kladno

Pak je tu este jeden zadrhel ze na dosti rucnich mycka vetsinou nemuzes pouzivat vlastni chemii. Tak ze si tam vlastne neumyjes poradne kola, neumejes si tam vlastnim samponem a nenapustis kybly s vodou a nenaneses wet coat. Pak na to stejne musis sahnout abys auto ususil i kdyz je splachnuty demivodou pac na mokry auto se ti lip nachyta prach a bordel cestou z mycky. Proste to neni tak jednoduchy jak by clovek chtel
Uživatelský avatar
Kmoda
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 596
Registrován: 23 bře 2012, 18:54
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Tak to se divím,já poslední dobou jezdím jen na bezkontakt Car Wash a přijde mi že to umyje i celkem zahnojené auto v zimě. Nezůstane tam ani žádný šedý povlak...
S3T
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 06 bře 2016, 23:59

Ja zkousel nedavno celou zimu nemyte auto, posledni tecka bylo hovno od nejakyho kondora a vzal sem to od aktivky po oplach demi a po uschbuti auta to bylo tak sotva o 50% lepsi.. takze za me bezkontakt na verejnych wap nicmoc, jejich chemii.. aj tlak meli na tehle jeden z tech silnejsich
Uživatelský avatar
3dclub
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 80
Registrován: 28 led 2019, 19:59
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Nejhorší je, že na spoustě veřejných wap je aktivní pěna v tom jejich kartáči.

Nemožnost použít vlastní prostředky se celkem rozšiřuje, kolikrát se dá ale domluvit nebo navštěvovat v nočních hodinách, kdy tam nesmrdí obsluha :D
Celkem pěkná bezkontakní myčka je Crystal Cruisers kousek od Milovic, soudím podle toho co jsem viděl na netu, nebyl jsem tam :driving:
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

on, ale nepouziva jen WAPku muze jednou za cas pouzit rukavici + kybl a s tim se uz da prezit ....1x za mesic rucne + wetcoat a pak bych to delal wapkou na verejne s osmovodou. A ususil rucnikem - rucnik je proste MUST have produkt ...
BSD maniac
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

Jinak na rychly lesk (a nevim jestli je to placebo, ale mam ho rad) pouzivam Chemical Guys Glossworkz pokud nebudes mit super vosk tak bych ho klidne koupil...
BSD maniac
hhmm
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 26 dub 2020, 12:31

Já mám bílé auto, takže tam je vidět ledasco a mikroprášek rozhodně neumyje všechno, proto jednou za čas myju rukou. Bydlím v Praze, takže nemám žádnej přístup k hadici s vodou, kde bych mohl mýt ručně. Na druhou stranu mám zas v okolí hodně bezkontaktních myček, takže se určitě nějaká najde, kde vlastní chemie vadit nebude. Ani teď si nějak nevybavuju, že bych měl s rukavicí nějakej zásadní problém, spíš naopak - každej když vidí bílý auto, tak sám řekne, že to dolů všechno jenom wapkou nepůjde.

Ad sušení ručníkem - fakt je to nutný? :pardon: Mě jakoby vždycky přišlo, že stačí použít pravej pedál a mám usušeno po sto metrech, to se tam snad tolik bordelu nenachytá, ne? Samozřejmě za předpokladu oplachu demi vodou. Spíš si říkám naopak, že v mých podmínkách lepší ten kontakt s lakem spíš minimalizovat.
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

na bile nic videt neni ....:smiley:
BSD maniac
GeorgesGarage
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 14 kvě 2020, 10:35

Ahoj, ručník je dobrej hlavně, když auto umyjes a chceš jít hned třeba dekontaminovat. Nebo Doma, tam člověk nemá demineralizovanou vodu. Jinak když to splachnes na mycce den.vodou, tak opravdu stačí to ususit jizdou- záleží jaký chceš výsledky mytí 😉
Odpovědět