Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Uživatelský avatar
Od soray
#100
Auto detailing, je velmi důkladné čištění, leštění a voskování automobilů, interiéru i exteriéru, jehož cílem je vysoce kvalitní vzhled automobilu. Kromě zlepšení vzhledu pomáhá zachovat prodejní hodnotu vozu.
Dnes mají například ve Spojených státech více než 50.000 detailerů v činnosti. Někteří spadají pod národní řetězce Autodetailerů. Mnozí z nich nemají žádnou skutečnou obchodní adresu, místo toho pracují jako mobilní detaileři na volných parkovištích. Detailing může být také praktikován jen pro osobní uspokojení.


Detailing exteriéru

Detailing exteriéru zahrnuje čištění a leštění laku vozu, chromovaného obložení, oken, kol a pneumatik. Různí detaileři používají rozdílné produkty a postupy, včetně detergentů, clay hmot, vosků, leštících past a různých aplikátorů a speciálních utěrek.
Tři hlavní fáze detailingu exteriéru jsou podrobné čištění, leštění (korekce) a ochrana (protekce).
Čištění se odkazuje na odstranění všech cizích částic z povrchu pomocí mytí a clayingu. Clay hmota pomáhá čistit kontaminace / nečistoty z laku, které nelze odstranit běžným mytím. Kontaminace laku může pocházet z průmyslových spadů, nečistot rozptýlených ve vzduchu, asfaltu a zvířecího trusu.
Leštění se odkazuje na použití mechanických leštidel aplikovaných ručně nebo strojně a zvláštních leštících kotoučů, které odstraňují jemnou vrstvu laku z vozidla a tím odstraňují jemné škrábance a hologramy z laku, vyrobené nevhodným mytím nebo sušením.
Ochrana spočívá v použití ochranného materiálu (v kapalné nebo pastovité formě), který zabraňuje cizorodým látkám udržet se na povrchu vozidla, včetně vody, asfaltu a špíny. Vosky a sealanty poskytují tuto bariéru i proti nepřízni počasí.


Detailing interiéru

Detailing interiéru zahrnuje čištění prostoru pro cestující ve vozidle. Vysávání je standardní, dále se používá parní čištění, tekuté čisticí prostředky, kartáče a odstraňovače skvrn z potahů sedadel. Některé neporézní povrchy mohou být rovněž leštěné.


Detailing motoru

Někteří detaileři mohou nabízet detailing motoru, při kterém používají páru, vysokotlaké čističe, odmašťovače a všestranné čisticí prostředky k čištění pod kapotou auta.

Detailing neobsahuje mechanické práce na karoserii, lakování, mechanické nebo čalounické opravy.
Mazda 6 gh

to je možný :) Na takovéhle stř&iacu[…]