Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Rad bych zde otevrel diskuzi na tohle tema...

Byl jsem vcera auto jenom oplachnout na komercni wapku a meli tam demineralizovanou vodu. Rikal jsem si, ze to bude jen nejakej chytak abych tam nahazel vic dvacek, ale voda se skutecne po collinite 476s uplne krasne odvalovala I KDYZ AUTO NEBYLO MYTO SAMPONEM (proste jsem auto jenom oplachnul wapkou, nutno dodat ze rozdil v sile proudu vody mezi mou starou a napul nefunkcni wapkou a touhle komercni je pomerne markantni) a po prijezdu domu a zaparkovani v garazi jsem skutecne jen marne hledal stopy po nejakem vodnim spotu, se kterym mam jinak problemy (voda ze studny).

Da se ta voda nejak levne filtrovat doma (rekneme treba do sudu s tim, ze bych mel wapku ktera ma ponorny cerpadlo vody)? Jake jsou moznosti? Mate s tim zkusenosti?
Naposledy upravil(a) wildT dne 15 dub 2015, 15:40, celkem upraveno 1 x.
Od pattapuf
To asi neklapne. Redukční ventil máme nastavený na 3atm. Takže sud by musel dát do 30 metrů. Ale jinak wapce stačí převýšení i 1 metr. Jde pouze o to, aby do ní voda natekla.
Od martin51253
Demineralizovanou vodu jsem používal v bývalém zaměstnání .
Voda z řádu není demineralizovana (demineralizovaná voda není zrovna vhodná k pití)
tyhle fitry jsou uplně jiné ,než klasický průtokoví.
zkládá se z fitru a zásobníku (kde se demineralizovaná hromadí)
průměrný filtr je schopný upravit až 240 litrů vody za den, při dodržení optimálních podmínek, tj. při teplotě vstupní vody 15°C a tlaku 0,3 - 0,8 MPa. Se snižující se teplotou a tlakem klesá výkon stanice.
ceny začínají někde od 10tis (podle výkonu atd..)
Idealní budeš mít kontaktovat specialní obchod,kde ti poradí a rovnou ,řeknou co je potřeba nato aby si mohl takto filtrovat vodu ze studně (pokud to vůbec jde)
Od wildT
BigBang píše:zkušenosti nemám, ale něco mě napadlo - chtělo by to zjistit kolik má voda z vodovodu tlak a pak už by ti stačilo zvednout sud s vodou dostatečně vysoko a nepotřeboval bys žádný čerpadlo :idea: ;)
Ted jsme si asi nerozumeli, mel jsem na mysli to, ze tahle voda se asi neda sehnat "z trubky", ale pokud by existoval filtr, ktery by ji umel vyrobit, tak bych tuto "cistou" vodu mel v sudu, odkud by si ji wapka brala... vlastne jsme si rozumeli... ale tak vim ze nektery wapky tu moznost maji, ze nabiraji vodu odkudkoliv, tak to bych asi az tak neresil.

Stejne to je pro me vsechno jen teorie, aktualne jsem rad ze mam, co mam... Ale docela by me zajimalo, jake jsou moznosti domaciho vyuziti, pripadne zda my smysl se tim prakticky zabyvat... nicmene skutecne po oplachu deminaralizovanou vodou (nesusil jsem) jsem prijel domu, auto dal do garaze a rano me az prekvapilo, jak se auto leskne a hlavne ze na nem nejsou stopy po vodnim spotu (rozhodne zdaleka ne tolik, jako u moji vody ze studny). Je ale taky pravda, ze na to by mi stacila mozna bezna voda, jelikoz moje voda ze studny je extremne tvrda co se tyka vhodnosti k myti aut.
Od Honz@
mám stejný problém jako wildT. ze studny zůstávají bílé stopy na autě. Hodně pomáhá ji nechat 1-2 dny odstát v sudu venku, ale pak už fungují jen kropáče.
Od Honz@
používám už jen přes sud s DJ btbm a v pohodě.
přímo ze studny už jen prvotní oplach.

hodila by se Wapka co by uměla brát vodu ze sudu. googlim a nenacházím..
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Díky!