Domácí výroba demineralizované (osmotické) vody - Stránky 7 - Detailing Club ČR

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Demineralizovaná voda je taky voda kondenzovaná. Denně mám asi deset litrů z klimatizace. Kondenzát se vytváří samozřejmě v té vnitřní jednotce.
Dnes jsem poprvé vyzkoušel na veřejné myčce demineralizovanou vodu a byl jsem z toho nadšený. Auto bylo lehce špinavé. Stačilo pouze nastříkat předem naředěný Bilt Hamber auto foam (ředění od oka asi 1:50), počkat 2 minuty a spláchnout demineralizovanou vodou. Auto čisté a hlavně žádné stopy po zaschlé vodě a vzniku vodního spotu.
Toto jsem doteď neznal. :D Pro mě objevená Amerika.

Zalíbilo se mi to tak, že jsem se rozhodl mít tuto vodu i doma. Přečetl jsem si článek na detailingblogu od WildT. Docela mě odradilo to, že k výrobě 100L demineralizované vody vznikne bokem 500L "odpadní" vody.

Proto jsem zkoumal dále. Přišel jsem na tohle a před chvilkou objednal :
http://www.filtry-vodni.cz/katalog/filt ... 33450.html

Neslibuju si od toho zcela čistou vodu jako u metody pomalého filtrování přes filtr pro akvaristiku jak to dělá WildT, ale snad bude voda více zbavená vápníku a hořčíku, který se tak nevzhledně usazuje na laku při oplachu.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Work from samot0506

odkaz už běhá ;)

Mercedes Benz C Class

tak ono staci jet jednou do mycky a mit tmavsi lak[…]

zase ale v zimě rychle rozmrzne[emoji23]