Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Tak filtr doma. Abych pravdu rekl, docela me zklamal. Omezeni vodniho spotu se moc nekonalo. Mozna ano, ale minimalne. :( Cela sranda vysla na cca 1250,- (1000kc filtr + 250,- rychlospojky a koncovky k hadici).
Jdeme hledat dalsi reseni ktere by neprodukovalo takove velke mnozstvi odpadni vody.
Zajímavé
Já mám zato že potřebuješ jen odstranit z vody vodní kámen který dělá na autě spot. A na to stačí používat měkkou vodu nebo změkčovač vody.
Už jsem to psal v originálním tématu o osmotické vodě, ale rodiče mají v baráku změkčovač napojedný na studnu víc než rok a vidím jak funguje. Mají skleněnou zástěnu ve sprše a ty kapky tam nejsou nebo prostě velmi malé. Taky už nemají ucpané sítka v bateriích a podobné věci. Jen to nemám vyzkoušeno na autě. To je vyšlo na asi 8k a měsíční náklady na regenerační sůl asi 100kč.
Mají to odsud
Kód: Vybrat vše
https://www.water2buy.cz/water-softeners
Jo, však právě toho chci docílit. Abych po oplachu neměl na autě vodní spot. To znamená, že potřebuju filtr aby mi vyfiltroval z vody vodní kámen (vápník, hořčík). Prostě změkčil vodu.
U filtru bylo napsáno: "Tento filtr Vám pomůže změkčít vodu - odstranít z vody vápnik a horčík.".
Možná to bylo první spuštění a filtr ještě nefunguje na 100%. Nejsem chemik a na chemii jsem byl vždycky hloupý, takže se v tomhle moc neorientuju.

Asi poprosím nějakého moderátora, aby přesunul tohle téma o vodě k již založenému vláknu. Omlouvám se, že jsem to napsal sem.
Neozin píše:Jo, tak to jsem ani nečekal že mi z toho bude téct destilovaná voda za cenu investice 1000kč.
I když bych si to hodně přál. :D
By mě zajímalo, na kolik výjde takový filtr, přes který stačí prohnat vodu a bude mi téct demineralizovaná voda jak na těch veřejných vapkách.
Dělám teď na jednom projektu, kde se využívá technologie Nestlé k výrobě balené vody Pure Life, kdy vezmou libovolnou vodu, proběhne filtrace, osmoza, UV a následně mineralizace a voda vyrobená po celém světě má stejný standard složení i chuti.

Kdybys použil jedno z těhle zařízení bez mineralizační patrony, máš demi vodu https://www.waterfilter.cz/reverzni-osmoza-1/ . Obyčejný změkčovače vody moc nefungujou, máme v práci naprosto nevhodnou vodu + zařízení co posílal Rety odkaz a po měsíci je třeba varná konvice zralá na odvápnění..
Neozin píše:Takže říkáš, že kdybych se zbláznil a investoval cca 5500,- do tohohle : https://www.waterfilter.cz/reverzni-osm ... sis-6.html
Měl bych demineralizovanou vodu jo? Nedočetl jsem že by filtr produkoval "odpadní" vodu, to by bylo fajn.
Špinavá voda, která nemůže projít přes membránu se splachuje do odpadu.

Jinak trochu jste to tady rozjeli, jeste dve stranky zpatky bylo 2000 za filtr moc a ted se tu hazi filtry ze je za tu cenu nafiltruju 2 kubiky vody, kazdemu kubiku koupim svlastni IBC nadobu a jeste mi zustane na sampon :mrgreen:
wildT: Aha, to jsem přehledl. Takže to vypadá že při výrobě demineralizované vody bude vždy odpadní voda.

spitfire: Hehe, ten můj filtr vypadá stejně, jen s tím rozdílem že můj je tak o 10x menší a mám jen jeden. Možná to je ten problém, že mi to nevyfiltruje z vody všechno.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
TH - Superb II co už viděl svět

Jsou tepovany, deti tomu dali zabrat, koberce hlav[…]

Oldsmobile Delta 88 - jedna noc jedno auto

Tam ne tohle jelo na svatbu

Subaru Tribeca

Tenhle interiér mě opravdu bavil, auto po c[…]