Doporučení na renovaci kůže

Odpovědět
Uživatelský avatar
mysacek
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 30 čer 2016, 07:49
Bydliště: Le Marin

Ahoj vespolek.
Budu se držet toho, že první příspěvek na fóru musí být blbej dotaz.
Takže...

Je to kůže?
Mám se s tím šitím vztekat zvenku, nebo je jednodušší to stáhnout?
Až na toto ty sedačky vypadají dobře. Bez údržby, ale velmi zachovale.
Jo, je to Volvo S60 2003.

Díky.
Pavel


update: tak sedák a zádová opěrka by měla být kůže a bočnice koženka!
Takže z jiného vlákna,... až budu u toho, zjistit, jestli je porézní nebo ne a podle toho postup PVC (neporézní) nebo kůže (porézní). Kazdopádně né sloníka, ale něco nemastného.
Uff....
Přílohy
DSC_9843.jpg
Aktualně Passat 3BG ropa pro potěchu peněženky a Volvo S60 benzin pro potěchu ucha :-)
Uživatelský avatar
refresh
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 44
Registrován: 27 dub 2015, 12:59
Bydliště: okr. Lbc

Zašít ten bok jde skrytým švem takhle zvenku, ale každopádně pokud to stáhneš bude to lepší, není to nic složitého.
K tomu co použít-nejlépe DJ set, ale pokud jsou dlouho neošetřené dal bych pro výživu klidně slona (mastné-lesklé to nebude), nebo Gliptone kondicioner (super tu kůži provoní a vyživí :thumbup: )
nemo
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: 06 bře 2014, 14:30
Bydliště: Tomášikova, Bratislava

No k tej kozi a slonovi len tolko, ze sa toho nemusis bat. Ja kozu osetrujem tak raz za pol roka, sice nie slonom ale tukom na kozu urcenym a pekne to vypije, ani extra leskla neostane :-)

Odoslané z Lenovo X2-CU pomocou Tapatalku
Uživatelský avatar
sharkys
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 31 bře 2017, 13:02

Poradíte prosím jak na tyto "skrčeniny", aby se dál nezhoršovaly ? Auto má 3 měsíce, asi 4x jsem použil zatím Dodo Juice Supernatural Leather Ultra-high Performance Sealant .

Má smysl dát preventivně Colourlock Elephant sloní tuk ? Mimochodem, https://www.youtube.com/watch?v=eX1oY7v4q_k - opravdu horkovzduchem ?

Díky
Přílohy
20170407_071218~01~01~01.jpg
Uživatelský avatar
sharkys
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 31 bře 2017, 13:02

Nikdo neporadí?

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk
spitfire
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: 24 dub 2016, 10:08

Pokud máš kůži a né koženku, která se u dražších aut už na sedačky nepoužívá, tak se tomu nevyhneš. Mám nové auto cca měsíc, nappa kůže a začíná se mi to dělat taky. Pozor na to, že moderní sedačky jsou z výroby chráněné takovou ochrannou vrstvou, tedy na nové sedačky je dobré používat jen sealant ( super je například ten DJ supernatural leather sealant ) který vytvoří ochranou bariéru která se udrží na tom povlaku z výroby. Klasická výživa kůže se vůbec do té sedačky nedostane, pouze udělá povlak který se na té ochraně z výroby neudrží dlouho, co ale dělá je to, že trochu zlepší "vzhled" tedy barva kůže vypadá sytější.

Sedačky jsme dříve ve firmě šili právě pro BMW, celý VW, Porsche... Asi všechny automobilky to takto dnes už mají s tou ochranou.

Dobře je to vidět například pokud si vezmeš čistič na kůži, tak sedačky v autě ti to vyčistí, nevysuší a neponičí, ale pokud vezmeš například kryt na mobil z kvalitní kůže, co ale nemá ochranu z výroby ( například apple kožený kryt ) tak ho čističem kůže do automobilového průmyslu zničíš.

Výživa je dobrá na starší sedačky, kde už ta ochraná vrstva není ( má také svou životnost). Tam to smysl má, jelikož ta výživa se dostane přímo do kůže a udělá to, co udělat má.
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Poradíte prosím jak na tyto "skrčeniny", aby se dál nezhoršovaly ?
Naučit nasedat a vysedat :thumbup: Myslím to v dobrém
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
spitfire
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: 24 dub 2016, 10:08

Ono je otázka ale taky co má za auto - například když jsem před současným autem měl SUV, ze kterého se nasedá a vysedá dobře tak tam se tahle pomačkaná kůže netvořila. Teď mám auto kde mám výšku posazu opravdu minimální tak se tomu vyhnout úplně nejde.
Uživatelský avatar
sharkys
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 31 bře 2017, 13:02

Chlapi je to SuperB 3, najeto asi 13000km a nesedám do sedaček přes hranu :-( Jinak používám zatím jen ten sealant DJ SuperNatural... Obávám se, jak to bude vypadat za rok/dva :-(

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk
spitfire
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: 24 dub 2016, 10:08

V předchozím autě jsem měl tyto vrásky na kůži také, ale dále už to nepostupovalo.
Odpovědět