Ošetření alcantary

Uživatelský avatar
Tom
Moderátor
Příspěvky: 1185
Registrován: 26 říj 2010, 18:57
Bydliště: Praha, Chomutovsko

Sedačky a vnitřní vybavení potažené kůží Alcantara (umělá kůže divokých zvířat) jsou velmi odolné. Při čištění této kůže, se ale musí postupovat velmi opatrně. Používání obyčejných čistidel je většinou problematické, jelikož mohou obsahovat rozpouštědla, která umělá vlákna kůže Alcantara oslabují.

Alcantara se neošetřuje kondicionérem jako kůže, jen čistí popř. impregnuje proti vlhkosti, zašpinění a vodě.

Detailing Club ČR
Detailing Shop http://www.detailingshop.cz - Autorizovaný dealer Dodo Juice, Gyeon, Microfiber Madness, ValetPRO, Race glaze, Bilt Hamber, Autoglym, Auto Finesse, široká nabídka autokosmetiky Swissvax, Carpro, Chemical Guys a další.
Uživatelský avatar
Tom
Moderátor
Příspěvky: 1185
Registrován: 26 říj 2010, 18:57
Bydliště: Praha, Chomutovsko

Raceglaze Alcantara Cleaner 250ml

Raceglaze čistič alcantary jemně a efektivně čistí choulostivé čalouněné povrchy z alcantary, které si vyžadují nejjemnější zacházení. Má speciální složky pro eliminaci 99,9% baktérií jako jsou E.coli, Salmonella, Listeria, Legionella apod. Ideální volba pro čistotné majitele aut, kterým není zašpinění a kontaminace sedaček lhostejná :-) Objem 250ml. K dostání i jako verze pro látkové čalounění (fabric cleanse a Antibacterial cleaner).
Obrázek
Obrázek

Swissvax Alcantara Cleaner 250ml
Swissvax jako jeden z mála výrobců vytvořil speciální produkt právě pro alcantaru. Pro upřesnění alcantara se jen čistí, neimpregnuje se.

Jedná se o účinný a bezpečný čistící přípravek pro povrchy z Alcantara kůže, snadné a rychlé použití, lze aplikovat pravidelně.

Alcantara Cleaner biologicky odbouratelné látky a byl vyvinut speciálně pro pravidelné čištění této kůže.

Upozornění: Nepoužívejte drsné mycí prostředky, které mohou trvale poškodit materiál. Swissvax Alcanta Cleaner používá biologicky odbouratelné látky a byl vyvinut speciálně pro pravidelné čištění této kůže.
Přílohy
alcantaracleaner.jpg
alcantaracleaner.jpg (15.22 KiB) Zobrazeno 19484 x
Detailing Club ČR
Detailing Shop http://www.detailingshop.cz - Autorizovaný dealer Dodo Juice, Gyeon, Microfiber Madness, ValetPRO, Race glaze, Bilt Hamber, Autoglym, Auto Finesse, široká nabídka autokosmetiky Swissvax, Carpro, Chemical Guys a další.
Uživatelský avatar
Tom
Moderátor
Příspěvky: 1185
Registrován: 26 říj 2010, 18:57
Bydliště: Praha, Chomutovsko

Colourlock Alcantara Cleaner

Látky Alcantara nebo amaretta jsou z ultramikrovkáken, mají povrch podobný kůži. Jsou podobné hrubým kůžím. Jsou však choloustivé a musí se pravidelně čistit navlhčeným hadříkem s čističem alcantary. Vždy jej nejprve vyzkoušejte na méně viditelném místě. Objem 250ml
Přílohy
alcantara_cleaner.jpg
alcantara_cleaner.jpg (85.63 KiB) Zobrazeno 19484 x
Detailing Club ČR
Detailing Shop http://www.detailingshop.cz - Autorizovaný dealer Dodo Juice, Gyeon, Microfiber Madness, ValetPRO, Race glaze, Bilt Hamber, Autoglym, Auto Finesse, široká nabídka autokosmetiky Swissvax, Carpro, Chemical Guys a další.
Uživatelský avatar
Tom
Moderátor
Příspěvky: 1185
Registrován: 26 říj 2010, 18:57
Bydliště: Praha, Chomutovsko

Impregnace na Alcantaru a textil proti vodě a zašpinění

Čalounění z alcantary je velmi choulostivé na zničení vodou. Proto se nesmí tepovat, namáčet apod. Aby se alcantara ochránila proti zašpinění a pronikání vody je vhodné jí impregnovat. Tento spray vytvoří dokonalý štít vůči nežádoucím vlivům. Povrch se před impregnací dokonale vyčistí pomocí čističe a poté impregnuje sprayem ze vzdálenosti cca 40cm. Objem 500ml.
Přílohy
ColourlockImpraegnierung500ml.jpg
ColourlockImpraegnierung500ml.jpg (83.42 KiB) Zobrazeno 19483 x
Detailing Club ČR
Detailing Shop http://www.detailingshop.cz - Autorizovaný dealer Dodo Juice, Gyeon, Microfiber Madness, ValetPRO, Race glaze, Bilt Hamber, Autoglym, Auto Finesse, široká nabídka autokosmetiky Swissvax, Carpro, Chemical Guys a další.
Uživatelský avatar
Tom
Moderátor
Příspěvky: 1185
Registrován: 26 říj 2010, 18:57
Bydliště: Praha, Chomutovsko

Tento polštářek slouží například ke zdrsnění povrchu kůže před barvením, tónováním apod. Dále je vynikající k čištění zažraných mastných skvrn na alcantaře a ke zbroušení a odstranění ošklivých žmolků. Polštářek je složen ze silného molitanu a tenkého brusného plátna o zrnitosti 400 s odolností proti opotřebení.
Přílohy
grinding_pad.jpg
grinding_pad.jpg (35.36 KiB) Zobrazeno 19482 x
schleifpad3.jpg
schleifpad3.jpg (12.75 KiB) Zobrazeno 19482 x
Detailing Club ČR
Detailing Shop http://www.detailingshop.cz - Autorizovaný dealer Dodo Juice, Gyeon, Microfiber Madness, ValetPRO, Race glaze, Bilt Hamber, Autoglym, Auto Finesse, široká nabídka autokosmetiky Swissvax, Carpro, Chemical Guys a další.
Uživatelský avatar
shimmy
Příspěvky: 7
Registrován: 04 pro 2010, 19:20
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Po použití prostředků na kůži, jsem se odhodlal přistoupit nakonec i k čištění a impregnaci alcantary. Abych pravdu řekl, ze začátku jsem byl drobet skeptický k tomuto činu, protože mi přišlo, že alcantara se v podstatě nešpiní, nemusí se čistit atd. atd. Opak však je pravdou.

Když jsem alcantaru čistil poprvé, byl jsem docela zaskočen. Na sedadlech nevozím žádné věci a v monterkách nebo špinavém oblečení nejezdím, ale i tak bylo vidět, že znečištění tam určitě je. Nejprve jsem sedadlo mírně oprášil kartáčkem od Swissvax, abych dostal ze sedačky prach a drobet učesal povrch. Bylo vidět jak se ze sedadla práší. Nečekal jsem, že se do alcantary nachytá tolik prachu. Poté jsem utěrkou a čističem přetřel povrch. Na bílém ručníku byly krásně vidět stopy po znečištění. To byly počátky čištění.

Čištění není okem vidět, ale je důležité před dalším krokem péče o alcantaru. Impregnací!

Impregnace alcantary, to je věc, která mě opravdu oslovila a nadchla. Tu bych chtěl především vyzdvihnout jako velmi důležitou. Za pár dní po aplikaci jsem byl moc rád, že jsem impregnoval, protože jsem chvátal do auta, venku pršelo jak z konve, a já jsem otevřel dveře a co se mi nestalo. Někde nad dveřmi u těsnění se mi usadila voda, tzn že jakmile jsem otevřel dveře, všechno jsem měl na sedadle. Když jsem to spatřil málem mi vypadli oči z důlku. Byl jsem chvíli v šoku, jak z té vody, tak i z toho co se na sedadle odehrálo. Na naimpregnované alcantaře se z vody udělaly veliké kapky, já je jen rukou smetl a sedalo bylo naprosto suché, bez jakékoliv známky po vodě! Neuvěřitelné. A to je jedna věc, která si myslím, že je velmi důležitá z pohledu impregnace. Další "plus" je, že do sedadla se nedostane tolik prachu a jako další, asi největší "plus" bych viděl to, že alcantara nemá tendenci vytvářet žmolky a jevit tak nějaké známky opotřebení! Což je dle mě velice důležité z hlediska stavu sedadel, protože při případném prodeji auta, bude určitě zachovalý interiér pro budoucího kupce velmi důležitý. A co si budeme povídat, myslím, že asi nikdo z nás nestojí o to, mít odrbaná sedadla jako jsou v příspěvku nahoře!

PS: Když jsem měl možnost vidět na vlastní oči, jak vypadá zažraná špína na sedadle, jsem rád, že kdyby mi náhodou do auta sedl nějak vidlák od hnoje se slámou za kloboukem, tak mi na naimpregnovaném sedadle nenechá nečistitelný flek, a když nechá, určitě bude jednodušší ho vyčistit z ošetřeného sedadla, než z neošetřeného. A jak víme, lidi jsou dneska bezohlední a věcí druhých si neváží a chovají se k nim jak dobytci!
Legacy
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: 04 říj 2011, 11:12

Tom píše:Impregnace na Alcantaru a textil proti vodě a zašpinění

Čalounění z alcantary je velmi choulostivé na zničení vodou. Proto se nesmí tepovat, namáčet apod. Aby se alcantara ochránila proti zašpinění a pronikání vody je vhodné jí impregnovat. Tento spray vytvoří dokonalý štít vůči nežádoucím vlivům. Povrch se před impregnací dokonale vyčistí pomocí čističe a poté impregnuje sprayem ze vzdálenosti cca 40cm. Objem 500ml.
Máte niekto skúsenosti s impregnáciou textilného čalúnenia týmto alebo nejakým iným prípravkom? Pomáha to? Má zmysel ho použiť aj na koberčeky?
Uživatelský avatar
pásovec
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: 26 říj 2010, 18:59

Je to dobré, akorát to chce si vzít koberčeky domů a dát jim řádnou péči :-)
Detailing Club ČR
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Na textilní čalounění a koberce je výborný 303 Fabric Guard

Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Legacy
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: 04 říj 2011, 11:12

Dík, ten fabric guard by som vyskúšal, ak sa mi ho podarí zohnať (Vy ho v ponuke tuším nemáte). Ak nie, skúsim ten colourlock.
Odpovědět