Oprava promáčkliny v kůži od volantu

ANKU
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 26 pro 2015, 16:29

Nevíte prosím někdo, jak opravit promáčknutou kůži na volantu? Promáčklina je způsobená tím, že někdo přidrátoval dveře k volantu a teď tam zůstali dvě promáčkliny. Díky za rady. :smile:
MacTeine
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: 20 pro 2015, 17:30

vyfoť míru poškození ;)
ANKU
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 26 pro 2015, 16:29

Zkoušela jsem to křísit hutným krémem a fénem, už teď je to o 75% lepší, ale už se to moc nelepší. Chtěla bych, aby to bylo co nejméně vidět.
Horní fotka je zezadu, to mi tak nevadí, ale spodní fotka je přední strana.
Přílohy
CYMERA_20160127_193719.jpg
Uživatelský avatar
rskedar
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 112
Registrován: 29 pro 2013, 22:02
Bydliště: Havířov

Myslim ze fen nestaci, opatrne bych zkusil horkovzdunou pistoli tak 350 stupnu, ale hodne s citem.. .
MacTeine
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: 20 pro 2015, 17:30

Tohle jsem mel puvodne rozepsane, ale pak jsem nejdriv napsal o fotku:

Na volantu jsem to nikdy nezkoušel, ale obecně na malé důlky/vytahané promáčkliny v oděvní kůži mi většinou pomohlo VELMI opatrně nahřát párou, kůži trochu "masírovat" prsty (nedrhnout, nedrbat...), případně tomu pomoct horkým vzduchem, nechat volně doschnout (ve stínu!!!), pokud během sušení se zdá, že důlek moc nemizí, tak zkusit postup zopakovat.
Pro lepší zvlhčení kůže lze místo vody vzít alkohol nebo čistič na kůži, ale pak můžou zůstat skvrny. Ono i s tou vodou je to bez záruky...
Pak ošetřit (balzámem na kůži na bázi tuku).

a) musí se opatrně, pokud hrozí poškození, tak místo páry raději jen decentní pokropení horkou vodou z rozprašovače
b) pokud se promáčkla i ta pěna pod kůží na volantu, tak je to asi nevratné ;)

Neni to tak hrozne, jen ted je ta rada s vodou zbytecna, protoze je to uz mastne.
S horkovzdusnou pistoli bych byl opatrny, na takhle uz namastene radeji vykonny fen po delsi dobu a prohrat to do hloubky
MacTeine
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: 20 pro 2015, 17:30

Jo a jedna věc, co jsem nenapsal: Toho balzámu hodně ale jenom a pouze lokálně na poškozené opravované místo!!
Mastný volant nechceš ;)
ANKU
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 26 pro 2015, 16:29

Děkuji za rady, jdu zkoušet a snad se to ještě vylepší :smile:
Uživatelský avatar
oxik
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1209
Registrován: 14 bře 2014, 13:08
Bydliště: České Budějovice

Mně nedá se nezeptat, ale co koho vede přidrátovat dveře k volantu? :D
http://www.display-folie.cz - ochrana pro všechny displeje a monitory
Uživatelský avatar
lazi
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 89
Registrován: 04 led 2016, 22:04

Tyč na volant má kde kdo. Tohle je aspoň originální :D
Honza_RG
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: 13 dub 2015, 10:30
Bydliště: Brno/Bratislava/Praha

zadnej alkohol na kuzi, to leda vysusuje..

letmym pohledem bych to videl i na promacknutou vypln volantu, tzn. ze by to chtelo nejlip sundat kuzicku.. chapu, ze to asi nepujde, proto ideal ta zminena para a opatrne si s tim hrat a doufat, ze se napari i ta pena trochu a povoli to, kuzi i volantu neni dobry moc mazat kremama na kuzi, ale tady bych to holt neresil a promazaval, az by se to promacknuti zmirnilo natolik, ze s tim uz budes ok, tak bych ho vycistil.. nicmene nezapominat, ze tyhle pokusy muzou ve vysledku stat vic nez precalouneny volant.
Obrázek
Odpovědět