Kožená sedacka v obýváku

Odpovědět
martina4
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 09 črc 2018, 01:12

Ahoj, predem se omlouvam,ze tu pisi o sedacce z domu. Zajimalo by me zda se daji pouzit pripravky na kuzi co jsou urceny na auta i na domaci sedačku? V aute mam hadrene. Pokud ano ktery cistic je účinný a nejake osetreni? Dekuji
martina4
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 09 črc 2018, 01:12

Jeste chci dodat, ze sedacka je bílá z hrubsi kůže
Uživatelský avatar
yankee31
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: 08 dub 2018, 21:48

kůže je kůže ať už jí máš v autě, v bytě, na pásku, botech, bundě atd. já osobně používám jenom včelí vosk
martina4
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 09 črc 2018, 01:12

Ja jen jestli třeba neni v aute kuze vystavovana mrazen,vetsim teplem nez domaci sedacka tak tomu jine pripravky jsem myslel.
Uživatelský avatar
yankee31
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: 08 dub 2018, 21:48

kdo si kůži mastí, tomu mráz, vedro, sníh, sluníčko, déšť neuškodí
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Včelí vosk na moderní novou zalakovanou kůži není dobrý, nemá se kam vpít a auto akorát zamatláš, na starších autech je to něco jiného. A věř mi, že sedlářství mi není cizí a že jsem si toho lecos z hověziny ušil. Tam je přírodní balzám na kůži s včelím voskem bezkonkurenční, mám rád např. "Balzám na kůži BANG". Pochopitelně mě tenhle kdysi napadlo na autosedačkách vyzkoušet... :grimacing:

Sedací souprava do interieru vůbec zalakovaná být nemusí, nedává moc smysl na ni patlat drahé sealanty, tam vezmi klidně syntetický balzám (třeba "sloní tuk" na shopu) nebo třeba zmíněný přírodní balzám.
Uživatelský avatar
yankee31
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: 08 dub 2018, 21:48

BANG jsem používal už na Vision z roku 94, teď na Accord 05 a boty a bundu, ta lehce medová vůně v autě je prostě boží. jak je to s lakovanou kůží netuším
Petra_
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 25 srp 2019, 08:23

Ahoj, taky se zeptám. Pořídili jsme krémovou koženou sedačku původně z Ikea, ale koupili jsme ji na inzerát za desetinu ceny a má už něco za sebou. Na vyčištění mě napadl set od Colourlocku, tím nic nezkazím, ne? Dále ale pátrám, jak na renovaci. Sedačka je v jedné části dost odřená. Prý jsou na to nějaké tmely, ale to je asi jen na praskliny, že? Jde nějak řešit odření? Díky :)
412C8C76-65C8-4E17-845A-E4A4EB7B4BCF.jpeg
Odpovědět