Swissvax / Colourlock Elephant tuk na kůži

Uživatelský avatar
Tom
Moderátor
Příspěvky: 1185
Registrován: 26 říj 2010, 18:57
Bydliště: Praha, Chomutovsko

Výborný restaurátor a přípravek pro péči o nappa kůže.
Osvěžuje kůži, chrání před vodou a zároveň stále umožňuje kůži volně dýchat.
Bezpečné použití, neztmavuje kůži a nezpůsobuje skvny.
Aplikuje se na kůži po vyčištění a ošetření.


Kožené výbavy kabrioletů, boční hrany sedačky řidiče a spolujezdce, všechny druhy hladké kůže, které se musí chránit před vodou, by měly být pravidelně ošetřovány produktem Elephant. Oproti zvířecím tukům, Elephant na slunci nehnědne, neoxiduje a především zabraňuje vzniku plísním. Také proto Swissvax Elephant používají k ochraně kůže i ty nejznámější muzea.

Upozornění: Nepoužívejte Elephant na buvolí nebo kůži z divokých zvířat.
Přílohy
ElephantLeatherFat15ml.jpg
ElephantLeatherFat15ml.jpg (21.56 KiB) Zobrazeno 12980 x
swissvax-leather-fat-elephant-museum-se1042592.jpg
swissvax-leather-fat-elephant-museum-se1042592.jpg (49.62 KiB) Zobrazeno 13241 x
Detailing Club ČR
Detailing Shop http://www.detailingshop.cz - Autorizovaný dealer Dodo Juice, Gyeon, Microfiber Madness, ValetPRO, Race glaze, Bilt Hamber, Autoglym, Auto Finesse, široká nabídka autokosmetiky Swissvax, Carpro, Chemical Guys a další.
Uživatelský avatar
shimmy
Příspěvky: 7
Registrován: 04 pro 2010, 19:20
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Vzhledem k tomu, že jsem se stal šťastným majitele SWISSVAX setu, tak jsem chtěl vyzkoušet na vlastní oči, co tahle kosmetika dokáže. Po vyčištění Cleanerem a ošetření povrchu "mlíkem" sedačka ožila, ale pořád jsem si říkal, že ještě něco málo tomu k dokonalosti chybí, ale nechal jsem to prozatím být, protože nepřízně počasí mě zahnali zpět do tepla domu.

Hned jak se počasí drobet umoudřilo jsem neváhal vyběhnout z domu a pustit se do ošetření tapecírunku dvěří a boků sedadel "Elephantem" (prvotní záměr). Po prvním zkoumání této plechovky, jsem tomu moc nadějí nedával a spíše od toho nic neočekával. Po prvním namáznutí na prst a následně na tapecírunk jsem však předem tušil, že u toho asi neskončím, ale budiž, udělal jsem tedy všechny 4 tapecírunky a pustil se do sedadla("osudová chyba"). Ihned jak jsem začal aplikaci na bočnici sedadla, tak se mi očíčka rozzářila a nemohl jsem přestat, nešlo to už jenom z toho důvodu, že když jsem na chvilku přestal, tak sedačka na mě mluvila: "nepřestávej, já chci ještě!"... takže jsem takhle provedl komplet aplikaci na přední sedadla a byl jsem výsledkem unesen. Z časových důvodů už jsem zadní sedadla nestihl, tak jsem je nechal bez "slona". Aplikaci jsem ten den skončil použítím "slona" na kůži mé DSG. Výsledek byl super. Pohled do auta na přední sedadla byl zcela jedinečný ve srovnání s pohledem na sedadla zadní.

Moje postřehy:
  • kůže ztmavla
  • barva je sytější, výraznejší
  • příjemnější na pohled i na dotek
  • úbytek po slona není nijak extra znát, na to, že jsem ho použil na celé auto
  • nadšení z výsledku
Včera se počasí opět umoudřilo a dodělal jsem i zadní sedadla konečně, takže už jsem naprosto spokojený. Přidávám zde i nějaké fota, kde je výsledek před a po aplikaci vidět. Posuďte sami.

Ještě poslední poznámka k celému setu swissvax:
  • Myslím si, že pro začátek to na ochranu kůže stačí bohatě, úbytek prostředků je celkem minimální a zainvestované peníze do této ochrany a údržby se určitě vyplatí a vrátí se v podobě skvěle vypadajících sedadel a všech kožených častí auta.
  • Další + používání těchto prostředků je v tom, že dnes každý při koupi auta kouká i na interiér, a poškozené kožené sedačky si málo kdo koupí, takže už i jen z tohoto hlediska se to vyplatí. A co si budeme povídat, kdo z nás stojí o to, mít zničená sedadla.
Přílohy
část okolo alcantary po aplikaci, ostatní před aplikací
část okolo alcantary po aplikaci, ostatní před aplikací
Obraz0026.jpg (65.52 KiB) Zobrazeno 13221 x
přední sedadla po aplikaci
přední sedadla po aplikaci
Obraz0025.jpg (125.3 KiB) Zobrazeno 13222 x
spodek a část vlevo hotovo, střed a pravá část před aplikací
spodek a část vlevo hotovo, střed a pravá část před aplikací
Obraz0027.jpg (119.8 KiB) Zobrazeno 13222 x
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nadhera :shock: Co bych za to dal, kdybych tyhle veci znal, kdyz jsem mel Lagunu v kuzi...
Přílohy
img00018.jpg
img00018.jpg (59.33 KiB) Zobrazeno 13215 x
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
Tom
Moderátor
Příspěvky: 1185
Registrován: 26 říj 2010, 18:57
Bydliště: Praha, Chomutovsko

Pro nenažrance je krom 15ml verze k dispozici i 125ml dozička ;) :lol:
Přílohy
Elephant.jpg
Elephant.jpg (30.24 KiB) Zobrazeno 12975 x
Detailing Club ČR
Detailing Shop http://www.detailingshop.cz - Autorizovaný dealer Dodo Juice, Gyeon, Microfiber Madness, ValetPRO, Race glaze, Bilt Hamber, Autoglym, Auto Finesse, široká nabídka autokosmetiky Swissvax, Carpro, Chemical Guys a další.
Uživatelský avatar
shimmy
Příspěvky: 7
Registrován: 04 pro 2010, 19:20
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

troškař to ještě nikdy nikam nedotáhnul :D ...čím víc, tím líp... resp. pořádný balení pro pořádný chlapy :D
Uživatelský avatar
pásovec
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: 26 říj 2010, 18:59

Můžu jen potvrdit! Kůže nikdy bez něj neni pořádně nakrmená a vyživená. Po zaschnutí běžných ošetřujících mlík vypadá sice jako vyměněná, ale pořád to neni top stav. To nastane až po vmasírování slonečka. Bohové musejí být Němci/Švýcaři :mrgreen: 8-)
Detailing Club ČR
Uživatelský avatar
paveld
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 138
Registrován: 28 pro 2012, 23:26

Je v něčem odlišná péče o kůži z buvola a jiných divokých zvířat, že se tu píše, že to na takovou kůži nesmí. Mám kůži z bizona, to asi mezi to taky spadá...
Uživatelský avatar
Tom
Moderátor
Příspěvky: 1185
Registrován: 26 říj 2010, 18:57
Bydliště: Praha, Chomutovsko

kdyžtak poprosím o úplnou specifikaci, ať můžu prověřit :-)
Detailing Club ČR
Detailing Shop http://www.detailingshop.cz - Autorizovaný dealer Dodo Juice, Gyeon, Microfiber Madness, ValetPRO, Race glaze, Bilt Hamber, Autoglym, Auto Finesse, široká nabídka autokosmetiky Swissvax, Carpro, Chemical Guys a další.
Uživatelský avatar
paveld
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 138
Registrován: 28 pro 2012, 23:26

Moc specifikace nemám, ale je to z BMW E34: Upholstery leather bison 0203

Zatim to mažu balzámem na kůži z včelího vosku (zn. Jaroslav Marcel), který podle mě funguje také výborně, ale zarazilo mě jsem se tu dočetl, tak abych té kůži nějak neškodil.
Uživatelský avatar
Tom
Moderátor
Příspěvky: 1185
Registrován: 26 říj 2010, 18:57
Bydliště: Praha, Chomutovsko

Máš použít radši protector, než se prověří ve fabrice co a jak :-)
Detailing Club ČR
Detailing Shop http://www.detailingshop.cz - Autorizovaný dealer Dodo Juice, Gyeon, Microfiber Madness, ValetPRO, Race glaze, Bilt Hamber, Autoglym, Auto Finesse, široká nabídka autokosmetiky Swissvax, Carpro, Chemical Guys a další.
Odpovědět