Zlínský kraj

Zkušenosti s wapkami a myčkami v jednotlivých krajích. Wapky se využívají ve větší míře v zimním období. Na myčky většina z nás asi nejezdí, ale kdyby se našla nějaká šetrná a zajímavá, sem s ní...
Pítrs
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 56
Registrován: 27 dub 2014, 15:42

Ricky06 píše:Nově (+/- měsíc) je otevřena wapka na č.s. Benzina v Uherském Hradišti. Prozatím jsem ji navštívil asi 3x a spokojenost.
Zakázali si tam donesenou chemii ("šampony a jiné přípravky").
Z tohoto důvodu je toto místo pro mě zcela neatraktivní.
acter
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 193
Registrován: 13 kvě 2013, 15:39
Bydliště: Praha

Tak bohuzel me pan vcera vyhodil se slovy,ze kdyby si tam kazdej auto umyl za 10kc,tak to muzou zavrit... V tu dobu tam nikdo jinej nebyl a ja tam mel nahazeno cca 100kc :(
Uživatelský avatar
Ricky06
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: 06 led 2014, 12:26
Bydliště: Uherské Hradiště

Zkoušel jsem další variantu - Bezkontaktní automyčka Staré Město. Je tam sice (nejspíš) zákaz používání vlastní chemie a dalších potřeb (houby, rukavice,...), ale nikdo to tam nehlídá a zatím mě nikdo nevyhodil.
Breezy.de
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 19 srp 2014, 15:45

Ricky06 píše:Zkoušel jsem další variantu - Bezkontaktní automyčka Staré Město. Je tam sice (nejspíš) zákaz používání vlastní chemie a dalších potřeb (houby, rukavice,...), ale nikdo to tam nehlídá a zatím mě nikdo nevyhodil.



No to mě právě zajímá jak tomu je. Bydlím ve staráku a tak právě nevím, jestli si tam možeš dojet s kýblem a vlastním šamponem. Já tam byl 1x, jak to měli tehdá zadarmo. Tož jsem jel na zkoušku. Nechce se mi umývat auto před panelákem, aby lidi nehulákali a taky by to bylo dobré pro oplach holou vodou. Že bych si vzal svůj kýbl a šampon s vodou a pak to na tej bezkontatní jenom oplách. A právě nevím, jestli to možeš nebo ne.. :D Díky
Uživatelský avatar
Ricky06
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: 06 led 2014, 12:26
Bydliště: Uherské Hradiště

Vlastní chemie a jakékoliv houby/rukavice jsou tam zakázané. Ale jak jsem psal, nikdo to tam nehlídá (pokud tam nejsou kamery, kterých jsem si nevšiml). Zatím se mi stalo jen 1x, že tam zrovna byl někdo z "firmy", která myčku provozuje - kluk (odhadem okolo 25 let), se kterým jsme se zakecali a to, že jsem tam měl vlastní věci, mu bylo fuk.. :-)

Těžko říct, jak je ta voda pro oplach "čistá".. Občas mi přišlo, že z ní vyšlo i trochu pěny. Někde jsem četl, že stačí pustit ji chvilku "na prázdno", než se vyplaví zbytky chemie (což si ale myslím, že nikdy nebude 100%).
Pítrs
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 56
Registrován: 27 dub 2014, 15:42

Uherské Hradiště- čerpací stanice Hunsgas (naprosti u OMV u silnice Solná cesta směr Sady).
Je tam i jeden krytý box s wapkou.
Nějaké mycí režimy s chemii jsem nikdy neřešil, zajímal mě jen oplach.
Celé je to technicky a čistotně nic moc - na podlaze byly občas kusy bahna a smetí, wapka stříkala všelijak...ale svůj účel to dokonale splnilo (10,-/100 sekund tuším), takže nelze si na nic nějak obzvlášť stěžovat.
Velkým plusem bylo to, že s vlastníma pomůckama a chemii problém nikdy nebyl.
Jednou jsem obsluhu požádal, jestli by bylo možno si tam napustit do kbelíku vodu. Bylo mi sděleno, že to už bohužel nejde (kdysi to tam měli, ale pán mi řekl, že to kvůli různým vykukům, kteří si tam hodiny myli auto a pak blokovali další zákazníky, zrušili), ale že si mohu klidně z domu dovézt vlastní vodu, v boxu to ostříkat a pak si to klidně celý den na přilehlém parkovišti umývat.
Uživatelský avatar
malfis
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 172
Registrován: 27 lis 2011, 16:06

Detailingovi vykukove :D
Focus RS Mk1
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Tzv. Die Schudladlisten :D
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
Pítrs
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 56
Registrován: 27 dub 2014, 15:42

Zas tak doslova jsem to nemyslel a ani si nemyslím, že by tu v našem městě bylo tolik zodpovědných šoférů.
Detailně jsem to sdělení nezkoumal, nejspíš to ten pán myslel asi tak, že dojel blázen, který to tam na půl hodiny ucpal a s kýblem a houbou běhal kolem auta, zatímco se v řadě tvořila mnohometrová kolona.
Ten box je hned za krátkou zatáčkou za čepacíma stojanama- několikrát jsem si všiml, že to tam bývá "šup-šup", šofér to ostříká a za 3 minuty odjede a hned tam dojede další zákazník. Naposledy jsem si tam čistil sólo kola a asi 3x jsem to tam ochotně uvolňoval a kola odnášel bokem, abych neblokoval, provoz tam byl celkem festovní.

Ale na čištění kol, podběhů a předmytí karoserie ideální
Pítrs
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 56
Registrován: 27 dub 2014, 15:42

Aktuelní zkušenost (již 3.) s touto myčkou (nějaké proběhlé komentáže viz výše):
https://www.super-myti.cz/
Nachází se zde: https://mapy.cz/zakladni?x=17.4472195&y=49.0844998&z=18, naproti čerpací stanice.
Jezdím tam nejčastěji jen na 2-3 minuty na oplach, ale občas potřebuji auto víc umýt a nechce se mi s tím vrtat před barákem.
Beru kýble, rukavici, svou vodu, trochu šamponu....vždy jel "okolo" pán z obsluhy doplnit nějaké ty provozní kapaliny a nikdy nebyl problém, že by prudil.
Jen mě jednou požádal, ať si věci, které nevyžadují stání v boxu, řeším bokem, ať nebrzdím další šoféry.
Naposledy tam byl neskutečný frmol, ale jelikož to byl snad poslední teplejší den před zimou, vydržel jsem.....v okamžiku, kdy bylo nutno použít rukavici se šamponem a za mnou 2 auta ve frontě, zeptal jsem se ho, jestli mu bude vadit, když si to pořeším tou rukavicí mimo box - odpověď byla velmi vstřícná, v podstatě žádný problém nebyl.
Co se týče oplachové vody, rozbor jsem nedělal, ale skvrny to nedělá.
Jediným problémem u tohoto provozu je, že je skutečně někdy dost plno, takže si člověk musí značně přivstat.
Nebo tam jet v noci, ale to osvětlení, co tam mají, je dost špatné a pro pořádnou práci nedostačující.
Odpovědět