Brno a okolí

Zkušenosti s wapkami a myčkami v jednotlivých krajích. Wapky se využívají ve větší míře v zimním období. Na myčky většina z nás asi nejezdí, ale kdyby se našla nějaká šetrná a zajímavá, sem s ní...
Odpovědět
philiph
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 351
Registrován: 24 kvě 2014, 13:16
Bydliště: Praha - Přerov

mario-fm píše:Myslim ze malokdo odsud by vzal cokoliv erarniho na svoje auto, i kdyby to byl treba yeti :) Storm chce to nejdrive trosku neco nastudovat a pak vyskakovat s chytrakama apod (jeste k tomu na moderatora :)) houba je na houby...


Sent from my iPhone using Tapatalk
ty novy houby obsity ovci podle me nejsou spatny. ne kazdymu se dela dobre s rukavici a treba na prahy a podnarazniky je houba lepsi nez rukavice.
VW Golf mk1 2.8 VR6

Peugeot 306 2.0 HDi
storm2609
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: 18 čer 2014, 16:56

mario-fm píše:Myslim ze malokdo odsud by vzal cokoliv erarniho na svoje auto, i kdyby to byl treba yeti :) Storm chce to nejdrive trosku neco nastudovat a pak vyskakovat s chytrakama apod (jeste k tomu na moderatora :)) houba je na houby...


Sent from my iPhone using Tapatalk
jasně, jsem úplnej debil, proto tady píšu. Když už jsme u toho, co bych si měl nastudovat?
orandje
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 18 čer 2014, 22:49

ahoj všichni,
koukám, že se to tady všemi odborníky jenom hemží. Když tady někdo píše, že si bere svoji houbu, tedy svoje náčiní a přitom pojede na wapku k benzínce, kde je tlak sotva 80 barů, tak zároveň dokazuje, že vlastně o mytí vozidla nic neví.
Pokud si chcete umýt důkladně vozidlo, tak potřebujete tlak od 120 do 160 barů, víc ne, to už je pro některé starší vozidla nebezpečné. Pokud pojedete někam na wapku, kde není tento požadovaný tlak, tak si můžete vzít houbu třeba za milion a stejně to neumyjete, ba co víc, vy vlastně svoje vozidlo povrchově doškrábete a zároveň neumyjete.
Proč tomu tak je??? Rád vysvětlím...
Vysokým tlakem wapky je nutno odstranit z karoserie všechny hrubší nečistoty z běžného provozu. Pokud wapka nemá dostačující tlak a vy tyto nečistoty nesundáte a vezmete houbu, tak vlastně přes houbu tlačíte na karosérii přes tyto hrubé nečistoty, což jsou kamínky apod a dál už to znáte přece...
Wapka je vynálezem firmy Karcher a oni to nedělali jen tak pro srandu...
Vy, kteří si myslíte, jak rozumíte mytí, tak zkuste si najít wapku s vysokým tlakem a pak uvidíte, o čem tady píši. Opravdu to nemyslím nějak chytrácky, spíš je to rada pro ty, kteří si chtějí "opravdu umýt vozidlo".
Na benzínkách je většinou zastoupena firma Nilfisk, tudíž tlak nic moc a nedivte se, mycí boxy pro pumpaře není hlavní činnost, jen to slouží k nalákání zákazníků na pohonné hmoty, tudíž jim nejde vůbec o to, jestli jejich wapka je profi nebo odpad.
Zítra se chystám na tu Staňkovu, už jsem o tom slyšel od více lidí, tak zítra napíši report.

čau všichni
philiph
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 351
Registrován: 24 kvě 2014, 13:16
Bydliště: Praha - Přerov

neni uplne pravda ze ta wapka musi mit vysokej tlak. spousta lidi myje auto jen zahradni hadici s rozprasovaci pistoli na konci. wapka je jen prijemna vyhoda. a pokud ma mensi tlak tak staci celkem v pohode oplach a pak normalne vodou se samponem a stetcem ty vetsi necistoty rozbourat a pak to i wapka s nizsim tlakem dostane v klidu dolu. a pak uz klasika 2BM.
VW Golf mk1 2.8 VR6

Peugeot 306 2.0 HDi
storm2609
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: 18 čer 2014, 16:56

orandje píše:ahoj všichni,
koukám, že se to tady všemi odborníky jenom hemží. Když tady někdo píše, že si bere svoji houbu, tedy svoje náčiní a přitom pojede na wapku k benzínce, kde je tlak sotva 80 barů, tak zároveň dokazuje, že vlastně o mytí vozidla nic neví.
Pokud si chcete umýt důkladně vozidlo, tak potřebujete tlak od 120 do 160 barů, víc ne, to už je pro některé starší vozidla nebezpečné. Pokud pojedete někam na wapku, kde není tento požadovaný tlak, tak si můžete vzít houbu třeba za milion a stejně to neumyjete, ba co víc, vy vlastně svoje vozidlo povrchově doškrábete a zároveň neumyjete.
Proč tomu tak je??? Rád vysvětlím...
Vysokým tlakem wapky je nutno odstranit z karoserie všechny hrubší nečistoty z běžného provozu. Pokud wapka nemá dostačující tlak a vy tyto nečistoty nesundáte a vezmete houbu, tak vlastně přes houbu tlačíte na karosérii přes tyto hrubé nečistoty, což jsou kamínky apod a dál už to znáte přece...
Wapka je vynálezem firmy Karcher a oni to nedělali jen tak pro srandu...
Vy, kteří si myslíte, jak rozumíte mytí, tak zkuste si najít wapku s vysokým tlakem a pak uvidíte, o čem tady píši. Opravdu to nemyslím nějak chytrácky, spíš je to rada pro ty, kteří si chtějí "opravdu umýt vozidlo".
Na benzínkách je většinou zastoupena firma Nilfisk, tudíž tlak nic moc a nedivte se, mycí boxy pro pumpaře není hlavní činnost, jen to slouží k nalákání zákazníků na pohonné hmoty, tudíž jim nejde vůbec o to, jestli jejich wapka je profi nebo odpad.
Zítra se chystám na tu Staňkovu, už jsem o tom slyšel od více lidí, tak zítra napíši report.

čau všichni
hale luja, konečně někdo kdo asi není poprvé na wapce. Snad se na té Staňkové jednou uvidíme 8-)
storm2609
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: 18 čer 2014, 16:56

philiph píše:neni uplne pravda ze ta wapka musi mit vysokej tlak. spousta lidi myje auto jen zahradni hadici s rozprasovaci pistoli na konci. wapka je jen prijemna vyhoda. a pokud ma mensi tlak tak staci celkem v pohode oplach a pak normalne vodou se samponem a stetcem ty vetsi necistoty rozbourat a pak to i wapka s nizsim tlakem dostane v klidu dolu. a pak uz klasika 2BM.
no, nějakou maličkou praxi mám, ale v první řadě je rozhodující jakou chemii dáš na předmytí, potom je důležitej ten tlak a samozřejmě ta houba, pak dál tlakovej oplach. Když to děláš tím koštětem , tak se to prostě houbě nevyrovná. To samozřejmě pozná člověk až když to auto dodělává jelenicí a švédskou hadrou. No, ještě čekám, že někdo napíše, že vlastně stačí použít starý prostěradlo po babičce a jelenice, že je blbost :D
Uživatelský avatar
Austin
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: 12 led 2013, 00:17
Bydliště: Brno

Na Staňkovu si mohu přivézt svůj kýbl, vodu, houbu, šampon atp.?
Nebo to není samoobslužná myčka ale ruční mytí klasika?
Mne z principu baví si umývat svá auta sám a snad nikdy jsem si ho nenechal umýt někým cizím...
Chybí ve výčtu ještě ta noname pumpa v Popůvkách, jak jsem psal, dva boxy a nemají s ničím problém. Tlak je řekněme akceptovatelný. žádná pecka. Zato ten box na sušení tlakovým vzduchem není špatný jen jestli udržují filtr...
Před lety bývaly zprvu jen myčky Wap a Kärcher (v Brně) a na Wapce se mi podařilo si poškodit lak právě vysokým tlakem (tak asi 15 a více let nazpět) tj. mám trochu respekt z velmi vysokého tlaku + mám na jednom autě různé prvky (4 světla, lemy,..) a nechci si je poškodit.
Proto je na místě dbát doporučení psaných většinou na zdi že odstup 30-50 cm min., i více.
V Brně ale ní myčka která by mne uspokojila, většinou mi vadí že je tam kolem dokola spousta špíny, boxy nečistí, neudržují, voda smrdí (používá se kolem dokola jestli to nevíte, jde přes odlučovače) a tlak bývá tragický.
storm2609
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: 18 čer 2014, 16:56

Austin píše:Na Staňkovu si mohu přivézt svůj kýbl, vodu, houbu, šampon atp.?
Nebo to není samoobslužná myčka ale ruční mytí klasika?
Mne z principu baví si umývat svá auta sám a snad nikdy jsem si ho nenechal umýt někým cizím...
Chybí ve výčtu ještě ta noname pumpa v Popůvkách, jak jsem psal, dva boxy a nemají s ničím problém. Tlak je řekněme akceptovatelný. žádná pecka. Zato ten box na sušení tlakovým vzduchem není špatný jen jestli udržují filtr...
Před lety bývaly zprvu jen myčky Wap a Kärcher (v Brně) a na Wapce se mi podařilo si poškodit lak právě vysokým tlakem (tak asi 15 a více let nazpět) tj. mám trochu respekt z velmi vysokého tlaku + mám na jednom autě různé prvky (4 světla, lemy,..) a nechci si je poškodit.
Proto je na místě dbát doporučení psaných většinou na zdi že odstup 30-50 cm min., i více.
V Brně ale ní myčka která by mne uspokojila, většinou mi vadí že je tam kolem dokola spousta špíny, boxy nečistí, neudržují, voda smrdí (používá se kolem dokola jestli to nevíte, jde přes odlučovače) a tlak bývá tragický.
a to jsem se divil, že tam je i čisto. S chlápkem co jsem kecal tak říkal, že je těch 160 barů tak akorát aby se nic na autě nestalo. Samozřejmě když máš kousky odlouplýho laku tak není zrovna nejlepší s tou wapkou být cenťák od laku. Jinak je to normálně samoobsluha a dovést si tam můžeš sebou co chceš, automat na 10 Kč/cca 2 min. Je to vlastně bývalá kartáčovka. Ještě mi ukazoval video jak shazovaly tu kartáčovku :D Ukazoval mi taky jak tam mají čištičku odpadních vod dělanou, takže asi to tam ani nikdy nezasmrdí jelikož se spotřebovaná voda dál nepouští do oběhu, ale jen ji ta ČOV vyčistí odsátím z kalových nádrží a pošle do odpadu. Tady z vizitky se dívám na odkaz na jejich stránku, tak se kdyžtak podívej www.rwbrno.cz
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

orandje:Nilfisk že je nic moc tato značka patří mezi top v segmentu vysokotlakých čističů.Ještě nám tady řekni tu o té červené karkulce :fool:
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Kluci a můžu auto mýt i třeba houbičkou na nádobí a hmyz samozřejmě tou stranou kde je ta drátěnka když to nepůjde dolu? A na sušení je lepší prostěradlo po babičce nebo po dědovi?
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Odpovědět