Speciální přípravky na péči o plátěné střechy atp.
Od HonzaD
#64887
Z mojí zkušenosti ze střechy většinou vyleze dost bordela a je nutné poctivě vydrbat měkkým kartáčkem různé detaily a záhyby, kde se právě nejvíc drží vlhko a špína (švy, rain raily nad okny, vnitřní kapsy - pokud je svod vody ze střechy vnitřkem auta a pod), tyhle tepovačem myslím si nevypláchneš úplně nejlíp.

Za mě je nejlepší hadice s malým proudem. Dokonce stačí nouzově i voda ve velké konvi / menším barelu na vydatné vypláchnutí, pokud je to nutné dělat v místě bez připojení k řádu (taky už se mi povedlo tohle absolvovat :D ).
Wapka je v tomto případě skoro zbytečná až možná nebezpečná, s opatrností z dálky použít samozřejmě jde.

Sušení: "vyťapkat" ručníkem a pak vzít nějakým fukarem / vysoušečem. Když máš uvnitř čistou hadici, tak funguje i třeba foukání vysavačem na obrácený chod. Rozhodně bych nic tepovačem nebo mokrým vysavačem intenzivně "necucal", to by se plátnu vůbec nemuselo líbit.

Střecha musí být pro všechny mě známé impregnace perfektně suchá, takže i po tom vyfoukání je fajn nechat auto chvíli na slunku nebo alespoň do druhého dne v garáži proschnout.

Yankeeho s dovolením ignorujte. Mě se zdá, že plátěnou střechu (jak impregnovanou, tak nenaimpregnovanou) nikdy ani nemyl a impregnaci viděl jenom z vlaku. Teda u souseda.
Uživatelský avatar
Od soray
#64896
S tou wapkou fakt opatrně, už jsem viděl několik poškozených plátěných střech od wapky. Jak píše Honza, pokud oplach wapkou, tak z dálky a menším tlakem.
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]