Speciální přípravky na péči o plátěné střechy atp.
#224
Swissvax Lotos Protectant Set

Swissvax Lotos Protectant Set chrání veškeré textílie před vnějšími vlivy přírody: déšť, špína, sůl a ptačí a hmyzí trus.

Impregnace ne na měsíce,ale na několik let.

Kompletní sada pro snadné použití.

Swissvax Lotos Protectant intenzívně chrání textilní střechy před vnějšími vlivy jako je déšť,silniční nečistoty,sůl a ptačí a hmyzí trus.Revoluční efekt rozkvétajícího lotosu docílí několikaletou dlouhodobou impregnaci s odperlovacím efektem,která předčila klasické impregnace střech.Zatímco běžné impregnace ve spreji obsahují jen 1% až 2% ochranných látek,vykazuje Lotos Protectant od Swissvax s 20% desetinásobné množství aktivních ochranných látek(jedna z největších koncentrací na trhu vůbec).Přesto je možné textilní impregnaci od Swissvax nastříkat pro uživatele optimálně bez hnacího plynu.Uživatelé Swissvax Lotos Protectant jsou nadšeni snadným a rychlým použitím,jakož i dlouhodobým ochranným účinkem. Swissvax Lotos Protectant nechrání Vaši střechu měsíce,ale roky.

Obrázek


Autoglym Cabriolet Fabric Hood Maintenance kit

Set pro ošetření plátěných střech obsahuje:

AG Fabric Hood Cleaner 500ml

AG Fabric Hood Protector 500ml

Aplikátor


Autoglym Fabric Hood Cleaner: čistí, revitalizuje a zbavuje plátno nečistot jako spad, přírodní faktory aj. znečištění

Autoglym Fabric Hood Protector: impregnuje plátno, které pak dobře odpuzuje vodu, nevstřebává nečistoty a nezkracuje se jeho životnost.

Obrázek

Swissvax Vinyl Clear set

Pružná zadní okna z vinylu jsou extrémně náchylná na poškrábání a časem se zakalují. Swissvax Vinyl Clear je produkt, který byl vyvinut proto, aby umožnil jejich údržbu. Dokáže odstranit malé i střední škrábance a vrací oknu jeho pružnost a průhlednost.

Swissvax Vinyl Clear poskytuje ochranu a péči vinylovým částem automobilu ve dvou krocích.
1) Pomocí Swissvax Vinyl Clear Fluid VC vyčistíme a obnovíme poškozený nebo znečištěný povrch vinylových částí
2) Ochranou vrstvu Swissvax Plastic Screen Wax naneseme na ošetřené vinylové plochy a setřeme přiloženým bavlněným hadříkem■Výkonná sada pro obnovu a ochranu vinylových nebo plastových dílů a oken. Ochrana a péče je realizována pomocí dvou kroků.
■Tato souprava nabízí nejlepší možnou ochranu před špínou a vodouBalení obsahuje:

•SWISSVAX Cleaner VC Fluid 50 ml
•SWISSVAX Plastic Screen Wax (vosk) 50 ml
•SWISSVAX Cleaner Fluid Applikator (aplikační houbička bílá)
•SWISSVAX Wash and Detailing Towel (čistící hadřík z čisté bavlny)
•SWISSVAX Vinyl Clear Bag (příruční praktická brašna)

Obrázek
#1869
Nějaký čas jsem si lámal hlavu, jak obnovit barvu střechovice mého Zetka. Procházel jsem fóra a řešením byla "prostá" impregnace. Jakou? Ozkoušenou, kvalitní, a k dostání na českém trhu. Rovnou jsem se vyvaroval začátečnickým chybám (jako je Turtle, Sonax) a chtěl dopřát svojí Z4 něco opravdu kvalitního. Jenže samotná impregnace nestačila, protože střecha byla po předchozím majiteli myta snad jen dešťovou vodou. Takže jaký čistič použít? No, přiznám se a střelil jsem od oka Meguiars Convertible and Cabriolet Soft Top Cleaner, protože byl skladem :-) a hle, ono to funguje a opravdu dobře. Pěna, která vzniká při kartáčování na sebe krásně váže usazenou špínu. Pak stačilo jen vodou (wapkou) vypláchnout střechu a nechat uschnout. Už po této proceduře vypada střecha o poznání zdravěji. Hurááá na impregnaci - jak jsem se zmínil výše, volba na základě mých požadavků padla na 303 High Tech Fabric Guard jeden z nejlepších prostředků i za hranicemi pro profesionální použití se opravdu osvědčil na 100%:

Obrázek

Po aplikaci 2 vrstev (vždy po zaschnutí, pro jistotu) střecha nádherně ztmavne po celé své ploše!

Pozn. (1) střechu jsem čistil jemným kartáčem na oblečení, aby nedošlo k poškození látkové vrstvy střechovice. Doporučuji mít vhodnější rozprašovač, kterým se impregnace nanese na plochu. Standardní rozprašovač od 303 se mi příliš neosvědčil. Výsledek impregnace se vždy dostaví až po uplném zaschnutí nanesené vrstvy.

Pozn. (2) BMW dodává vlastní kosmetiku, součástí nabídky je i sada na čištění Soft Topů by BMW, ale ze zkušenosti mi přijdou jejich výrobky ne! úplně top i vzhledem k ceně (podle mne je to malou koncentrací účinné látky v přípravku)
#21765
Zdar,

nemám zatím žádný čistič na střechu kabrioletu, je možné ji vyčistit klasickým neutrálním šamponem (ChG/AG), případně PreWashem od VP? Pak vysušit ručníkem, nechat doschnout a aplikovat ochranu od Gtechniq? Přiznám se, se střechama zatím nemám zkušenosti...

edit: můžu na tu střechu použít kartáč na interier Colourlock??
Přílohy
6181673-bmw-z4-roadster-3-0i-smg-aerodynamic-paket-krasne-cabrio-5.jpg
6181673-bmw-z4-roadster-3-0i-smg-aerodynamic-paket-krasne-cabrio-5.jpg (211.18 KiB) Zobrazeno 15364 x
#21775
Díky, jen jsem se chtěl přesvědčit že to tak opravdu je, nerad bych, aby se s tou střechou nááááhodou něco stalo, přeci jen to není moje a jak jsem psal, zatím zkušenosti se střechama nemám.
#21778
Co by se mohlo stát se střechou kterou umyješ šamponem.Normálně umej celé auto šamponem nech uschnout pořádně plátno a dej impregnaci.Ale když vidím v jakém stavu je auto tak to možná ani nebude potřeba impregnovat.Hele postříkej to vodou a když ti bude voda držet na plátně tak je impregnace v pohodě v opačném případě když to bude jako hadra na podlahu tak použi ipregnaci ale musí být plátno úplně suché. :thumbup:
#21779
Obrázek je ilustrační :smile:.

Ano, tohle všechno vím, hlavně mě zajímal ten kartáč, protože dnes jsem s ním vzal textilní čalounění v předních dveřích a zdálo se mi, že tu látku lehoučce natrhal - podívám se na ní zítra, až bude suchá. I tak ho na střeše prvně vyzkouším a až pak půjdu na ostro.
#21780
Nemej strach, precejen je to strecha a ta musi neco vydrzet, nejakej kartac ji nerozhodi :) Ja prvne strechu vyrdbal rukavici se samponem, pak sem vzal kartac co sem koupil v bauhausu a jeste kdyz na ni byl sampon, tak sem ji vydrbal. Oplachl, nechal uschnout a pak sem zkusil kousek APCckem a vydrbat kartacem, ale po setreni byla uterka porad cista, tak sem se rozhodl, ze ji nebudu zbytecne APCckem zatezovat a prdl sem tam rovnou impregnaci.
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]