Tepovač na plátěnou střechu

Speciální přípravky na péči o plátěné střechy atp.
LadyTomcat
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: 06 zář 2019, 13:59

Zdravím,

nezkoušel jste někdo tepovat plátěnou střechu? Nebo by stačila i jen možnost odsátí mokrým vysavačem. Nenašla jsem tu k tomu moc informací a na zahraničních fórech snad jen jednu zmínku, že by se to nemělo, protože se povrch poničí a "zchlupatí". Střecha by ale díky tomu určitě o dost rychleji usychala a šla by propláchnout lépe...
Uživatelský avatar
yankee31
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: 08 dub 2018, 21:48

usychala? proboha ta střecha musí být nepropustná, něco jako stan. kdo by chtěl stan do kterého teče?
LadyTomcat
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: 06 zář 2019, 13:59

Ty máš na autě plátěnou střechu, kterou když pořádně vyčistíš kartáčem, tak to z toho jen steče a je to okamžitě téměř suché třeba jako lak? By mě zajímalo co je to za zázrak... Impregnace drží jen určitou chvíli a čistič stejně část z ní (ne-li celou) logicky sundá. Standardně se suší přikládáním aby se neponičila struktura drhnutím. Otázkou je, jak moc je tepovač v tomto problematický. Škoda, že jsi vůbec neporadil když máš evidentně tak velké zkušenosti ;)
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Já nevidím problém s odsátím vody ze střechy vysavačem. Jen bych to asi úplně nenazýval tepování. Otázkou je spíš to, zda tento způsob čištění není zbytečně pracný, když stejnou službu (a rychlejší) udělá oplach a vysušení ručníkem. Jediné rozumné využití bych viděl v případech, kdy není možné z nějakého důvodu oplach použít.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
LadyTomcat
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: 06 zář 2019, 13:59

No, to by právě byl malý bonus, že by se to zvládlo udělat v garáži bez nutnosti cestovat za wapkou :) každopádně díky moc, zkusím to :))
Uživatelský avatar
yankee31
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: 08 dub 2018, 21:48

no jestli používáš levnou impregnaci nebo impregnaci ve spreji, tak ta nevydrží nic. to je pravda. je taky pravda, že nemám plátěnou střechu, tu má soused, takže údržbu jsem s ním už několikrát probíral a podle jeho názoru impregnace vydrží rok úplně v klidu (je to chlapík, co jezdí celou zimu), akorát ho vyjde plechovka na 5000,- + práce trvá několik dní, protože jí houbičkou vtlačuje dovnitř
LadyTomcat
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: 06 zář 2019, 13:59

Můžu se tě zeptat, jsi si jistý že jsi pochopil dotaz v tomto tématu? Nebo jaký to má význam to co tu píšeš? Ano, správně by se impregnace měla vtlačit dovnitř, jen tak něco vydrží. To ale není předmětem tématu jestli sis nevšiml... já vím jak to naimpregnovat. Ale nebudu impregnovat zasviněnou nebo mokrou střechu. Mám k dispozici 10 letou ojetinu, impregnace mizivá, stav střechy estetický a hygienický děs, v životě jsem kábro neměla, proto jsem řešila jak to efektivně a pořádně vyčistit a vysušit. Na nefunkční impregnaci po 10 letech můžeš nadávat výrobci a předchozímu majiteli. Nejjednodušší by pro mě byla možnost to spláchnout a vycucat tepovačem. Toť vše... pokud jsi nechtěl radit nebo jsi chtěl řešit nějaké jiné téma, tak se o tom klidně můžeme pobavit, ale tyhle dva příspěvky jsou tu fakt dost zbytečné...
Uživatelský avatar
yankee31
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: 08 dub 2018, 21:48

nikdy jsem ho před impregnací neviděl nějak speciálně čistit střechu, akorát umýt, počkat už uschne a impregnovat. tohle taky není žádná novota, je to S4 z roku 2006 a původně měla šedivou střechu, on na ní dává hnědou impregnaci
LadyTomcat
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: 06 zář 2019, 13:59

Viz. můj předchozí příspěvek. Pokud se opravdu nenamáháš ani číst na co reaguješ, tak fakt nechápu proč sem přispíváš.
Grycatko11
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 18 srp 2020, 22:27

Zdarec ve spolek jak jsi dopadla s tepovačem a plátěnou střechou?
Odpovědět